Krotitelé duchů

• Československo

Krotitelia duchov

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1984, 107 min

"Tohle oni nesnášejí. Rád je mučím." (...) "To je ložnice. Tam ale nikdy k ničemu nedošlo."; "To je ale zločin!" (...) To, čo je pre dnešných teenagerov Harry Potter, Piráti Karibiku či Transformers, to boli pre mňa koncom 80. rokov Krotitelia duchov. Úžasný, bombastický, trikmi nabitý popcorn, z ktorého mi vtedy spadla čeľusť a brucho ma od smiechu bolelo tri dni.(16.7.2007)

rozpočet : $30 million tžby celosvetovo : $291,632,124(17.12.2006)

Duchařská komedie přivádějící na svět bláznivé seskupení vymítačů nadpřirozena, světoznámé logo a galakticky známou ústřední píseň. Pohlédnout na to znovu optikou patnáctiletého kluka, byl bych maximálně nadšen. Raději se však jdu podívat do ledničky, jestli mi tam místo jogurtů nesedí na trůně Gozer..(9.9.2008)

Asi se mnou nikdo nebude souhlasit, ale Krotitele povazuju pouze za hodne prumernou "pohadku".(23.5.2002)

Who you gonna call? Ghostbusters! Dnes již legendární komedie. Snímek, u kterého výsledné ohodnocení nijak nostalgie neovlivňuje. Jednoduše proto, že Krotitelé duchů jsou svým způsobem nadčasoví. Na svou dobu inovativní technická stránka, perfektní chemie mezi herci, spousta odkazů na (nejen) známé horrory a hlavně perfektní letní jízda, která se dá opakovat znovu a znovu a znovu... a znovu.(22.8.2007)

• - Nejvíce výdělečná komedie té doby. Porazil ji až za šest let film Sám doma (1990). (Kulmon)

• - Spoiler: Scéna, v ktorej sú Ghostbusters uväznení, bola natočená v skutočnom väzení. (Raccoon.city)

• - Po uvedení prvního snímku o Krotitelích duchů do kin se jejich auto Ecto-1 stalo ve Spojených státech velice populární a vedlo ke vzniku velkého množství kopií. Po USA se tak prohání mnoho vozidel upravených do podoby Ecto-1, a to nejen různých typů cadillaců, ale i dalších vysloužilých sanitek, které mají s filmovým typem pramálo společného. Dokonce to došlo tak daleko, že najít původní Cadillac Miller-Meteor Futura, který není upravený jako Ecto-1, je velká vzácnost. (Stejšn)