poster

Krotitelé duchů

 • USA

  Ghostbusters

 • Československo

  Krotitelia duchov

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1984, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ****

  Skvělá komedie s na tu dobu slušnými triky a výborným hereckým zastoupením v podobě Billa Murraye, Dana Akroyda a Sgourney Weaverové, který tady jsou ještě docela mladý, ale pořád stejně dobrý. Děj je sice takovej aby se do něj dalo vložit hodně duchů, ale to vůbec nevadí a i tak je tohle podle mě jedna z nejlepších duchařských komedií a možná nejlepší Reitmanův film(11.9.2005)

 • Boss321
  *****

  Kultovní fantasy komedie s výborným hereckým obsazením a skvělou ústřední písní "Ghostbusters".(14.11.2007)

 • Melies
  *****

  9 / 10 Nevídaný mix science fiction, hororu a komédie, ktorý poteší najmä hereckým obsadením, na tú dobu perfektnými špeciálnymi efektmi a ústrednou melódiou, ktorú pozná snáď aj ten najzaostalejší šaman kdesi v hustých dažďových pralesoch Amazónie. Nostalgia, ale geniálna.(22.12.2005)

 • gudaulin
  ****

  Jeden z velkých komerčních hitů 80. let, který se mohl opřít o komediální schopnosti Billa Murraye a Dana Aykroyda. Ženským půvabem přispěla slavná S. Weaver a Ivan Reitman to celé zaštítil řemeslně zručnou režií. Chytlavá filmová písnička a scénář obsahující řadu gagů spolu s tím, že film je natočen jako typická mainstreamová rodinná podívaná přispěly k tomu, že Krotitelé důchů zaznamenali přímo globální ohlas a dají se vnímat jako určité ztělesnění komerčně zaměřené produkce amerických studií v 80. letech.Celkový dojem 75 %.(5.1.2008)

 • kleopatra
  *****

  Přesně si pamatuju své pocity, když jsem tenhle vtipem nabitý film viděla poprvé. V podstatě jsem se smála nepřetržitě od úvodního "elektrického" testu až po závěrečnou "pěnu". Bill Murray a Dan Aykroyd jsou z těch komiků, kteří nemusí otevřit pusu, stačí se podívat jen na jejich "vážný" výraz a už se smějete. Jo a taky nesmím zapomenout na Danina souseda....... to je taky dílo.(4.12.2004)

 • - Producenti chceli s režisérom Reitmanom natočiť najskôr úplne iný film, a to Stopárovho sprievodcu galaxiou a mali na lane zmluvu s Douglasom Adamsom, ale nakoniec dali prednosť Krotiteľom duchov. (Raccoon.city)

 • - Velký zelený duch, který v hotelu převrací tácy a láduje se, byl na place přezdíván "duch Johna Belushiho". Přezdívku vymyslel Don Aykroyd. (DareDeer)

 • - V samotném závěru filmu je zmíněna dodnes spolehlivě nevysvětlená záhada a to pád tunguzského meteoritu s tím, že k údalosti došlo v roce 1909. Ve skutečnosti se však katastrofa udála 30. června 1908. (oje)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace