Krotitelé duchů

• Československo

Krotitelia duchov

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1984, 107 min

Soundtrack Elmer Bernstein: 1. Ghostbusters - Ray Parker Jr. [4:06] ,2. Cleanin' Up The Town - The Bus Boys [2:59] ,3. Savin' The Day - Alessi [3:24] ,4. In The Name Of Love - Thompson Twins [3:20] ,5. I Can Wait Forever - Air Supply [5:09] ,6. Hot Night - Laura Branigan [3:23] ,7. Magic - Mick Smiley [4:21] ,8. Main Title Theme (Ghostbusters) - Elmer Bernstein [3:01] ,9. Dana's Theme - Elmer Bernstein [3:32] ,10. Ghostbusters (Instrumental) - Ray Parker Jr. [4:48](19.5.2011)

Duchařská komedie přivádějící na svět bláznivé seskupení vymítačů nadpřirozena, světoznámé logo a galakticky známou ústřední píseň. Pohlédnout na to znovu optikou patnáctiletého kluka, byl bych maximálně nadšen. Raději se však jdu podívat do ledničky, jestli mi tam místo jogurtů nesedí na trůně Gozer..(9.9.2008)

Naprostá legenda science fiction komedie, klišé obrácené naruby, vypointované dialogy a výborné postavy, zejména Moranis s Murrayem jsou pohádkoví :)) Jedna z komedií, co mne vždy spolehlivě pobaví, což už nemohu bohužel říci o pokračování.(15.7.2002)

Reitmanův masterpiece!(1.6.2008)

Nezapomenutelný film, jako malý jsem to žral a dneska si na to rád vzpomenu, no a ta titulní melodie? To je věc absolutně geniální.(24.4.2005)

• - Spoiler: Scéna, v ktorej sú Ghostbusters uväznení, bola natočená v skutočnom väzení. (Raccoon.city)

• - Role Winstona byla napsána pro Eddie Murphyho. (tequilla)

• - Dům č. 55 v Central parku v podobě, jak je znám z filmu, neexistuje. Jeho postupně se zužující design ale vychází ze skutečné budovy nacházející se v New Yorku, kde se také natáčely všechny exteriérové záběry finální scény snímku. Budova ve stylu art deco byla dokončena roku 1930 a nese oficiální jméno 55 Central Park West. Po natočení filmu se jí ale přezdívá Ghostbusters Building, což ovšem není žádné velké překvapení. Budova je vysoká 58 metrů, daleko méně než její filmový protějšek. Nápadným rysem, hojně používaným ve dvacátých letech, je barevné členění fasády od tmavě fialové v přízemí po světle žlutou v nejvyšších patrech. Budova je určena výhradně pro bydlení a protože nabízí neopakovatelný výhled na největší newyorský park, byt si zde může pořídit jen skutečně majetný člověk. Nejžádanější jsou dva luxusní apartmány v posledním devatenáctém podlaží, které jsou zároveň i nejrozlehlejší. (Posheidon)