Krotitelé duchů

• Československo

Krotitelia duchov

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1984, 107 min

Do sedmýho?!?!?! Jo...... na ŠVÁBA!!!!! To je panečku film, mrkl jsem se na něj po letech a JE! FAKT! GENIÁLNÍ!!!!(9.12.2004)

rozpočet : $30 million tžby celosvetovo : $291,632,124(17.12.2006)

Jedna velká klasika :) ale nemohu dát opěvovaných 5*. Nevím, ale k tomuto filmu mi chybí málo. Něco jako kultovní hláška? Asi ... Prostě si nevybavuju z toho filmu tolik kolik bych u 5* chtěl. Ale jinak záruka kvality.(20.3.2005)

Duchařina, ve které nejsou - pro dobu vzniku příznačně - duchové ke strašení, ale pro legraci. I když mi přijde, že je jí s každým zhlédnutím méně. Ke studiu postklasické hollywoodské kinematografie jde však o neocenitelný materiál. Málokterý hollywoodský film je s odstupem času tak esenciálně osmdesátkový - high concept zápletka, new age směska, dobře zapamatovatelný vizuál a titulní song, osvědčené komediální tváře, silně anti-feministický náboj (jednu ženu posedne jakýsi ďas, aby se vzápětí proměnila v psa, další je hlavním záporákem, třetí vystupuje jako frigidní intelektuálka). 75% Zajímavé komentáře: Oskar, MIMIC(14.9.2005)

9 / 10 Nevídaný mix science fiction, hororu a komédie, ktorý poteší najmä hereckým obsadením, na tú dobu perfektnými špeciálnymi efektmi a ústrednou melódiou, ktorú pozná snáď aj ten najzaostalejší šaman kdesi v hustých dažďových pralesoch Amazónie. Nostalgia, ale geniálna.(22.12.2005)

• - V samotném závěru filmu je zmíněna dodnes spolehlivě nevysvětlená záhada a to pád tunguzského meteoritu s tím, že k údalosti došlo v roce 1909. Ve skutečnosti se však katastrofa udála 30. června 1908. (oje)

• - William Atherton, ktorý hrá zápornú postavu Waltera Pecka, film neznáša, lebo ľudia na neho na ulici stále pokrikovali a nadávali mu. V jednom bare sa musel dokonca pobiť a musel vysvetľovať, že je len herec a nevypustil do ovzdušia New Yorku žiadnych démonov a duchov. (Zdroj: moviemania.sk) (classic)

• - Po uvedení prvního snímku o Krotitelích duchů do kin se jejich auto Ecto-1 stalo ve Spojených státech velice populární a vedlo ke vzniku velkého množství kopií. Po USA se tak prohání mnoho vozidel upravených do podoby Ecto-1, a to nejen různých typů cadillaců, ale i dalších vysloužilých sanitek, které mají s filmovým typem pramálo společného. Dokonce to došlo tak daleko, že najít původní Cadillac Miller-Meteor Futura, který není upravený jako Ecto-1, je velká vzácnost. (Stejšn)