Krotitelé duchů

• Československo

Krotitelia duchov

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1984, 107 min

Mocný Gozere! Dobrý večer. Jako řádně zvolený zástupce tohoto města, okresu a státu New York ti přikazuji, abys upustil od nadpřirozené činnosti a vrátil se neprodleně do místa svého původu, nebo nejbližší vhodné paralelní dimenze!..... Nádhera! Veľmi pohodový a vtipný film, ktorý však mal aj hororovú atmosféru a dokázal vystrašiť. Postavy sú sympatické, efekty sú podstivé a aj po toľkých rokoch vypadajú dobre. Právom KULTový film.(14.9.2011)

Když se řekne americká komedie z 80. let, jeden z filmů, co si vybavím, jsou určitě Krotitelé duchů! Dokonalá pohádka o lovcích duchů, mezi kterými je pozoruhodný především můj oblíbenec Bill Murray, ale je zde i pár dalších skvělých komiků, Harold Ramis a Dan Aykroyd. A samozřejmě výborný Rick Moranis! Skvělý film, skvělá režie Ivana Reitmana, na svou dobu výborné efekty. Ty jsou sice v dnešní době spíše úsměvné, ale nad tím se dají přimhouřit oči.(20.11.2004)

Ulítávali jsme na tom všichni, někteří víc, jiní míň. Hravé, horkou jehlou šité a hlavně stále lákavé i pro dnešního diváka!! Solidní vizuální efekty a několik sympatických nápadů režiséra doplňuje dnes už kultovní hudba, skvělá atmosféra a herecké výkony..(9.3.2012)

Skvělá komedie s na tu dobu slušnými triky a výborným hereckým zastoupením v podobě Billa Murraye, Dana Akroyda a Sgourney Weaverové, který tady jsou ještě docela mladý, ale pořád stejně dobrý. Děj je sice takovej aby se do něj dalo vložit hodně duchů, ale to vůbec nevadí a i tak je tohle podle mě jedna z nejlepších duchařských komedií a možná nejlepší Reitmanův film(11.9.2005)

Jedna velká klasika :) ale nemohu dát opěvovaných 5*. Nevím, ale k tomuto filmu mi chybí málo. Něco jako kultovní hláška? Asi ... Prostě si nevybavuju z toho filmu tolik kolik bych u 5* chtěl. Ale jinak záruka kvality.(20.3.2005)