Krotitelé duchů

• Československo

Krotitelia duchov

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1984, 107 min

Asi se mnou nikdo nebude souhlasit, ale Krotitele povazuju pouze za hodne prumernou "pohadku".(23.5.2002)

Ghost busters se s ničím nepářou, hned od počátku je jasné, že téma nasvědčující horroru, bude převráceno úplně naruby, až z toho vznikne osvěžující komedie. Ta je taktéž dost přímočará - ujetý Bill Murray, lítající zelená hlava, trošku nasranější Zuul a nakonec křížení proudů (což zde není gay!) u velkého "sněhuláka". Krotitelé duchů byli lákadlem pro každé dítě, není proto divu, že jen vyslovení názvu, či vzpomenutí na chytlavý ústřední song v mnoha z nás vyvolává příjemné pocity nostalgie. Jen je třeba připustit, že 80. léta prostě většinou neplodila příliš důmyslné filmy, a ani infantilní Ghost busters nejsou vyjímkou, avšak klišé v jejich podání jsou ještě celkem slušně stravitelná. 7/10(22.8.2011)

9 / 10 Nevídaný mix science fiction, hororu a komédie, ktorý poteší najmä hereckým obsadením, na tú dobu perfektnými špeciálnymi efektmi a ústrednou melódiou, ktorú pozná snáď aj ten najzaostalejší šaman kdesi v hustých dažďových pralesoch Amazónie. Nostalgia, ale geniálna.(22.12.2005)

• Morien

(1001) Komedie, u které jsem se nesmála.(29.11.2006)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $238,632,124Tržby Celosvetovo $291,632,124 ║ Škoda že film stráca dobou na svojej čarovnej atmosfére, kedysi to bola fakt poriadna fantasy jazda. Trikovo si to drží celkom slušnú úroveň, masky tiež fajn, herci na čele s uleteným Rickom Moranisom boli dobre vytipovaní. Niektoré hlášky, dialógy a samotné scénky stoja za to. /videl v kine: 75%/ (videl na festivale Art Film Fest 2012)(18.5.2005)