Zkratky ke štěstí

Devil and Daniel Webster, The

Shortcut to Happiness

Skratky ku šťastiu

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 2003, 105 min (Alternativní: 97 min)

• Big Bear

Tohle se opravdu nepovedlo. Jak vidno i ze zajímavého námětu a s teamem dobrých herců se dá udělat zoufalost. Přitom by to tak nemuselo být. Americká variace na Fausta o upsání duše ďáblu a její snaha o její získání zpět tu už byla vícekrát. I když na toto pojetí budu nahlížet jako komediální, nemohu se ubránit pocitu zmaru a to zejména díky účasti A.Hopkinse. Prakticky jediná věc za kterou bych dal palec nahoru je nápad se sexy čerticí a modernizované verzi upsání duše... :-). Kdo chce ve filmu s podobným námětem vidět opravdického Ďábla ať se podívá na Ďáblova advokáta (1997) s Al Pacinem. Osobně jsem ještě nic lepšího neviděl. --- Pane Baldwine, sorry, mou duši jste si tímto dílkem nezískal. *(20.11.2012)

Chystáte se udělat obchod se svou duší? To už je na věky, tak si to nevyplýtvejte na nějaké hloupé malichernosti. Tak co chcete nejvíc ze všeho na světě? 10 let je velice málo na smlouvu z Ďáblem. Smutný film plný "dobrých skutků" a herecky krásně obsazený. Sabez Stone vs. Onen svět. Závěrečná řeč Ďábla (Jennifer Love Hewitt ) byla mrazivá.(24.7.2009)

• Hunt

Hudba: Christopher Young. Dobří herci v mizerném a ke konci hodně trapném filmu.(2.4.2011)

• becki_tu

Těžko hodnotit. Námět je dělaný vyloženě pro divadlo, co nepotřebuje žádné mimořádné exteriéry a je ve své podstatě zajímavý. Jenže film a divadlo jsou dvě odlišné záležitosti a to, co může být na divadelních prknech naprostá bomba, je ve filmu pouhým šlapáním vody plné klišé a prázdných dialogů. 50%(7.8.2009)

• Smok

Komédia silne pripomínajúca Smlouvu s ďáblem. Prvý a zrejme aj posledný režisérsky počin Aleca Baldwina, do ktorého bolo dotiahnutých kopec nadpriemerných hercov, aby sa dosiahol podpriemerný výsledok.(21.11.2009)

• - Poté, co Bob Yari zakoupil práva na film, změnil se název The Devil & Daniel Webster na Shortcut to Happiness. (HappySmile)

• - Film byl natočen už v roce 2001, ale několik let ležel v šuplíku, protože nebylo dost financí na dokončení jeho postprodukce. Produkční společnost My Own Worst Enemy odkoupila práva na titul a v roce 2007 film vydala. (HappySmile)

• - Alec Baldwin prohlásil, že potom co film odkoupila společnost Boba Yariho, byl značně sestříhán a úplně se odklonil od původní formy a od té doby, co se změnil název, nemá už více nic společného s Benetovou povídkou. Baldwin následně požadoval, aby bylo ze závěrečných titulků odstraněno jeho jméno jako producenta i režiséra. (HappySmile)