poster

Zkratky ke štěstí

 • USA

  Devil and Daniel Webster, The

 • USA

  Shortcut to Happiness

 • Slovensko

  Skratky ku šťastiu

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 2003, 105 min (Alternativní: 97 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  **

  Upocená moralita, která navíc končí ubíjejícně nudným vystoupením před spoudem. Místo vrcholné obhajoby či obžaloby, která by konečně diváka strhla, se dočkáme jen nezáživného plkání s natolik chatrnými argumenty, že by je roznesl na kopytech i právník okresního formátu. Ve srovnání s tímto filmem kontumačně vtipem vítězí všechny české pohádky, kde čert neprozřetelně uzavře smlouvu s chalupníkem. /11. 2. 2011/(11.2.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Nejevím žádnou náklonnost k americkému soudnímu systému, ale pokud umožňuje zažalovat sexy ďáblici, tak snad začnu věřit v zemi neomezených možností. Ale spíše nezačnu, protože tohle mělo být daleko zábavnější užívání si života a nikoli neustálé hledání možnosti odstoupení od standardního produktu „úspěch za duši“. Nicméně na smrtelné posteli bych nemohoucí rukou s tímto ďáblem podepsal desetiletý kontrakt na štěstí, osouložil bych ho a pak bych ho nechal, ať se o mou duši popere s exekutory.(19.8.2012)

 • honajz
  ***

  Anthony Hopkins, Jennifer Love Hewitt a Alec Baldwin, to je docela silná herecká skvadra na tak jednoduchou morální historku. Kdybyste to nevěděli, dozvíte se v prvních minutách filmu, že ke štěstí nevedou zkratky a vše je potřeba si tvrdě vydřít a vydobýt. Protože jinak z toho člověk nemá radost. Jenže pak se o tom ještě rozjede příběh na hodinu a půl neúspěšného spisovatele, který se díky řetezu smůly upíše krásné ďáblici, aby ji ke konci filmu po americkém způsobu poslal k soudu, kde se rozhodne, zda ďáblice splnila své sliby. Jako - ponaučení je hezké, herci hrají moc hezky, ale jinak je to celé takové - ploché. Chybí tomu dravější nápad, dopředu tušíte, co se stane a jak to dopadne, takže vás nic neláká držet hlavnímu hrdinovi palce... Zase na druhé straně film nevydírá nemocnými zvířátky nebo dětmi.(29.5.2009)

 • Sarkastic
  ***

  Příběh o muži, který musel dostat lekci, aby se dokázal vrátit ke svým kořenům…No, pokud se divák dokáže přenést přes to morální ponaučení a překousnout fakt, že hlavní hrdina ani tak neprozřel, jako spíš dostal strach ze smrti, může si tento příjemný film docela užít. Celou dobu jsou totiž Zkratky ke štěstí úsměvné, navíc nabízí sexy ďáblici Jennifer (která nakonec dostane svůj prostor a vůbec jí role pekelné pokušitelky skvěle sedne) a „neobvyklými“ soudními procesy ošlehaného Anthonyho (konečně jsem si taky mohl užít své 2 oblíbence dohromady a k tomu ještě v přímém souboji). Za mě to bude čistý průměr.(27.12.2013)

 • Terva
  ****

  Chystáte se udělat obchod se svou duší? To už je na věky, tak si to nevyplýtvejte na nějaké hloupé malichernosti. Tak co chcete nejvíc ze všeho na světě? 10 let je velice málo na smlouvu z Ďáblem. Smutný film plný "dobrých skutků" a herecky krásně obsazený. Sabez Stone vs. Onen svět. Závěrečná řeč Ďábla (Jennifer Love Hewitt ) byla mrazivá.(24.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace