Zkratky ke štěstí

Shortcut to Happiness

Skratky ku šťastiu

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 2003, 105 min

Ďáblův advokát v řekněme tupějším podání. Ale neni to zas nějak hroznej film.(11.2.2011)

"Ještěže už dneska nikdo nečte kritiky !!" ;)(22.9.2014)

Příběh o muži, který musel dostat lekci, aby se dokázal vrátit ke svým kořenům…No, pokud se divák dokáže přenést přes to morální ponaučení a překousnout fakt, že hlavní hrdina ani tak neprozřel, jako spíš dostal strach ze smrti, může si tento příjemný film docela užít. Celou dobu jsou totiž Zkratky ke štěstí úsměvné, navíc nabízí sexy ďáblici Jennifer (která nakonec dostane svůj prostor a vůbec jí role pekelné pokušitelky skvěle sedne) a „neobvyklými“ soudními procesy ošlehaného Anthonyho (konečně jsem si taky mohl užít své 2 oblíbence dohromady a k tomu ještě v přímém souboji). Za mě to bude čistý průměr.(27.12.2013)

• rikitiki

Upocená moralita, která navíc končí ubíjejícně nudným vystoupením před spoudem. Místo vrcholné obhajoby či obžaloby, která by konečně diváka strhla, se dočkáme jen nezáživného plkání s natolik chatrnými argumenty, že by je roznesl na kopytech i právník okresního formátu. Ve srovnání s tímto filmem kontumačně vtipem vítězí všechny české pohádky, kde čert neprozřetelně uzavře smlouvu s chalupníkem. /11. 2. 2011/(11.2.2011)

• Smok

Komédia silne pripomínajúca Smlouvu s ďáblem. Prvý a zrejme aj posledný režisérsky počin Aleca Baldwina, do ktorého bolo dotiahnutých kopec nadpriemerných hercov, aby sa dosiahol podpriemerný výsledok.(21.11.2009)