Krotitelé duchů II

Krotitelia duchov II

Krotitelia duchov 2

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1989, 104 min

Rozpočet $37miliónovTržby USA $112,494,738Tržby Celosvetovo $215,394,738/80%/(29.6.2005)

Pokračování duchařské klasiky. Těm bláznům se tu podaří rozchodit Sochu svobody. :D(26.6.2014)

Jednička byla skoro zázrak a měla nápady. Dvojka chce jít v jejích stopách, ale s jedním rozdílem. Chybí jí nápady, anebo ještě lépe, z nápadů se po jedničce vyčerpala, a když jsou, tak nejsou už tak dovedně využity jako ve svém předchůdci. Většina nápadů je předložena jen v obměněné variantě anebo jsou zoufale obehrané, jako třeba to, že Sigourney Weaver musí být zasloužilá mamina a po jejím dítěti musí jít hned hlavní zloduch. Vždyť to byla trapárna, když chtěl dětského tělíčka využít pro svoje zhmotnění. Triky na tu dobu dobré, ale s dnešními se to pochopitelně porovnávat nedá. Příběh vyvřel do průměrnosti s morálním poselstvím v závěru, kdy se všichni občané NY semknou a stará herecká parta z jedničky už není ani tak zábavná. O zábavu se staral jako vždy brilantní Peter MacNicol. V červených číslech je to za co?! Hned si sám odpovím. Za zásluhy. 60%(5.1.2012)

Pořád ještě docela dobré, ale ve srovnání s prvními Krotitely je to přece jen trochu rozvleklé a toporné.(16.9.2006)

Jeden z prvních filmů které jsem viděl jako náctiletý a stále se k němu během let vracím. Z mého pohledu legenda, kterou dávám na úrověň "Dobyvatelům ztracené archy", "Věci" a nebo "Blízkému setkání třetího druhu". Nápaditá fantasy komedie, s parádním scénářem a skvělými hereckými výkony. Za mě 90%(17.3.2013)