Krotitelé duchů II

Krotitelia duchov II

Krotitelia duchov 2

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1989, 104 min

Trapná kopie už tak slabé jedničky přináší snad jenom o poznání dražší (tj. lepší) triky a mírně „duchařskou“ atmosféru. Jako malý capart jsem tento film sjel nejednou a pokaždé mě nadchl. Jenže trvanlivost hitů dětství bývá značně omezená. O nějaký ten rok později obvykle zjistíte, že to byl pouze další brak, na který je lepší jen nostalgicky – nevizuálně – vzpomínat. A právě z nostalgie jsou ty mé tři hvězdičky. 60% Zajímavé komentáře: tron, Visáč(21.9.2005)

Inu, jak se říká, jde to, ale dře to.(11.1.2008)

V podstate klasický sequel, ale vzhľadom na to, že Reitmanovmu originálu prakticky nebolo čo vytknúť (dvojky sa zúčastnil rovnaký tím), je to ako nadávať, že dostanem šniclu od Zděnka Pohlreicha alebo rezeň od Jamieho Olivera. Prirátajte si k tomu skvelú výpravu, dynamickú pesničku, parádne triky, VTIPNÝ humor, chémiu medzi hercami a úžasné Zlo: Vigo alias Wilhelm von Homburg (plus jeho čudný prisluhovač Peter MacNicol ako Dr. Janosz Poha). Patrí sa ale mamičky a ocinkov upozorniť, že miestami horor prebíja komédiu - keď som na tom bol kedysi ako školák v kine, nebolo mi všetko jedno. Kino Považan 1991(2.11.2004)

Zapomeňte na první díl... TOHLE je pecka!:-)(17.1.2010)

Prostě skvělé pokračování, vynikající jedničky. Včetně celého známého duchařského týmu a nových roztomilých duchů.(23.2.2005)

• - Na začátku filmu je v kině promítán film Cannibal Girls (1973). Cannibal Girls jsou druhým filmem, který natočil režisér Ivan Reitman. (FilmFan24)

• - Dvojčata Will a Hank Deutschendorfovi, kteří hrají miminko Oscara, jsou synovci zpěváka Johna Denvera. (FilmFan24)

• - Ikonické auto Ecto-1, které vzniklo přestavbou sanitky Cadillac firmy Miller-Meteor pro první díl, se objevuje jen na začátku filmu. Naprosto zkolabovalo při natáčení scény na mostě, zablokovalo jeden jízdní pruh a způsobilo konflikt s policií. Pro další natáčení autoři upravili dalšího Miller-Meteora, který se použil pro zbytek filmu. Tomuto autu se pak obecně říká Ecto-1a a je vidět ve všech scénách "po renovaci", kde má na střeše více vybavení. (Stejšn)