Krásná mimozemšťanka

My Stepmother Is an Alien

Krásna mimozemšťanka

Komedie / Sci-Fi

USA, 1988, 105 min

Zajímavé odhalení tajemství dámských kabelek. Stejně zajímavý pohled na to, jak se točilo před lety, ta lehkost a jednoduchost, kdy šlo o příběh, postavy a herce a ne kulervoucí střih, lokace a digitální triky. Neméně zajímavý pohled na tehdy mladičké herce (Alyson Hannigan - kdo by to byl řekl, že si tam tahle roztomilá holčička jednou bude vrážet flétnu?, Seth Green - ten mě docela rozsekal). Aykroyd je dost zvláštní neherec, Kim jedna z mála blondýn, které můžu (a to ještě hlavně ve starším provedení) a Jon Lovitz je prostě miláček. Filmy samotný je jen tak tak pohromadě držícím slepencem vaty, dobrých scén (kabelka, Celestin nástup na oslavu) a pokažených scén (líbací scéna je přestřelená až za hranice výdrže a dobrého vkusu). Já se ale do osmdesátek vracím vždycky rád, takže nakonec to je pohodová podívaná.(4.10.2014)

• Tommassi3

"To je ta nejodpornější věc, jakou jsem kdy viděla !!" - "Taky proto jsme s tím před tisíci lety přestali.." ;) Krásná mimozemšťanka platí právě za ten typ filmu, na jehož zrodu stál výborný nápad, k jehož realizaci však raději nemělo dojít.. Říká se tomu prokaučovaná příležitost.. Promrhaný potenciál !! A pak i další důkaz mé teorie, že scenáristický tým, respektive více než jeden scénárista, většinou filmu škodí a činí ho nekonzistentním, se spoustou humoru jen mezi řádky.. A s podobně špatným skriptem by lépe nenaložil ani větší machr než upocený režisér Richard Benjamin.. A tak znovu musím litovat topícího se Dana Aykroyda i Kim Basinger, která znovu dokazuje svůj obrovský a jedinečný komediální talent pro grotesku..(16.1.2016)

• kingik

Kim Basinger je asi největším lákadlem na tomhle poměrně naivně vystavěném snímku. Sympatický Dan Aykroyd, který se v osmdesátých letech stal prototypem pro postavy neatraktivních mužů s dobrým srdcem, je rovněž adekvátní volbou. Jenže film jako celek je až moc splácaný v jakousi mimozemskou a blíže neidentifikovatelnou hmotu. Klady: sličná Kim Basinger + milý Dan Aykroyd. Zápory: z námětu se dalo vytěžit víc, naivní pojetí příběhu, nulová šance na vydařený gag a to je na komedii dost zásadní, slabé režijní zpracování, osmdesátková nuda. Mé hodnocení: 20%(25.2.2013)

• Pohrobek

Svého času film nebyl nejhorší a Kim to kdysi tak slušelo!(10.6.2005)

Tá mimozemšťanka je naozaj krásna, ale film ako taký až tak veľmi nie. Pokus o ďalší mimozemský hit sa nevydaril. Prílišná naivita a detinskosť. Takže z nostalgie 3*.(24.1.2011)

• - Kvôli účinkovaniu v tejto snímke odmietla Kim Basinger (Celeste) možnosť zahrať si vo filme Znásilnenie (1988). (m.a.t.o.)

• - Do hlavnej úlohy bola pôvodne zvažovaná Shelley Long. (m.a.t.o.)

• - Natáčanie prebiehalo v Kalifornii. Pláž, na ktorej pristane Celeste (Kim Basinger) so svojím lietajúcim tanierom, poslúžila neskôr aj pre natáčanie seriálu Beverly Hills 90210 (od r. 1990). (m.a.t.o.)