Okouzlující bahrainská princezna Meriam Al-Khalifa bez ohledu na svůj vznešený původ se stejně jako ostatní ženy musí podřizovat zvyklostem muslimských zemí. Krátí si čas vytáčením náhodných telefonních čísel a rozprávěním s každým, kdo zvedne sluchátko. Jednoho dne se však náhoda promění v osud. Dívka se totiž dovolá sympatickému americkému námořníkovi Jasonu Johnsonovi. Následuje tajná schůzka, která v mladé dvojici probudí lásku. Provází ji však neustálé nebezpečí a protože Jasonova vojenská služba končí, dvojice se musí rozhodnout co dál. Námořník připraví dívčin útěk z paláce, jenže ani odjezd do USA jejich situaci nevyřeší. Tam je totiž Meriam zatčena coby ilegální přistěhovalec. (oficiální text distributora)

Renie42

Zklamalo mě to. Moc velká muslimská propaganda i tolik let zpátky. "Až si ho vezmu, tak se těším, jak se zahalím." - jak řekla kamarádka hlavní hrdinky. Mě se to zdá dosti vygumované. Hlavní hrdinka chce být muslimka, ale svobodná, kde si nechce vzít toho, koho jí přidělí, jen z lásky, mohla by se na veřejnosti bavit s kýmkoli. Až moc lehce se dostali do Ameriky, ale byrokracie byla, je a bude. ()

misterz

Námet nie je zlý, stret dvoch úplne odlišných kultúr obyčajne prináša veľa problémov a nepochopenie. Scenár, dialógy a samotné filmové remeslo však boli hrozné. Nuda až k odkúsnutiu palca na ruke, pričom záver neponúkol nič, iba očakávaný presladený happy end. Jednoducho, strašne nudná, presladená a dialógovo tupá vtákovina. 30/100 ()

Pythonator odpad!

Hlavní hrdina je nesympatický vylépaný zelený mozek a jeho partnerka je nezvykle překrásná Arabka. To bude nejspíš tím, že herečka je rumunsko-maďarská latinoameričanka. Film je zábavný a romantický asi jako když vám někdo strčí palec do prdele a 100 minut s ním kroutí. Tvůrci vsadili na ožehavou problematiku muslimské kultury, protože by o to mohl mít v televizi někdo zájem. No zájem se najde vždycky. ()

allegria

Zajímalo by mě, jestli ti, kdo filmu dali "odpad" nebo velmi nízké hodnocení, to udělali z rasové a národnostní nenávisti, která nemá nic společného s filmem, anebo jestli ti, co označují film za lacinou romantickou frašku si uvědomují, že jde o skutečný příběh ze života, nikoli románovou předlohu. Pro mě velmi dobře ztvárněné drama, a pět * dávám především za příběh. Jestliže je někdo schopen takové lásky, že kvůli tomu dobrovolně podstoupí to všechno, co hlavní hrdinové filmu, a byli ochotni riskovat i svůj život, potom mají můj největší obdiv, a nějaká "politická propaganda" je tu zcela zanedbatelná, právě proto, že co jsme viděli ve filmu, se skutečně událo. https://revue.idnes.cz/bahrajnska-princezna-pozada-v-usa-o-politicky-azyl-f8c-/lidicky.aspx?c=A000718115934lidicky_jpl ()

ARI50

Bože princezna a vojáček chtějí být spolu ale bohužel nemůžou, tak si prostě hledají cestu necestu k sobě no příběh není špatný ale herecky se nevybral dobře protože dané osoby se do něho nehodily. Film působí velmi normálně a dvakrát nezaujal je to prostě jejich kultura a snaží se být dramaticky a romantický a hodně což pravdou není. ()

• Správně by se film měl jmenovat Princezna a mariňák. Hlavní hrdina  je příslušníkem americké námořní pěchoty, ne námořnictva. (Martanka)
  • Film je natočen podle skutečné události. Pár se dokonce v roce 1999 vzal, nicméně den po pětiletém výročí podala Meriam žádost o rozvod. (DJMaroko)
  • Hory, ktoré je možno vidieť vo filme, sa v skutočnosti v Bahrajne nenachádzajú. Bahrajn je totiž rovinatým štátom a najvyšší bod Džabal ad-Duchán meria len 122 m. n. m. (MikaelSVK)