Bílé peklo

• EN název

White Hell of Pitz Palu

Drama / Akční / Dobrodružný

Německo, 1929, 150 min

Hory jsou zde záludné jako v každém druhém filmu a majestátní jako v žádném jiném. Riefenstahlová se mohla učit od těch nejlepších (Pabst krom režie nepočetných interiérových scén radil Fanckovy s dramaturgií) – zkuste si namísto skalisek představit nacisty nebo atlety. Bílé peklo stejně jako Hanebný pancharti, kteří mne na jeho stopu společně s biografií Riefenstahlové navedli, nevypráví nijak skvostný příběh, ale (stejně jako Pancharti) je zrežírováno tak zručně, že si to nejspíše uvědomíte až dlouho po skončení. 90%(11.9.2009)

Viděno díky Hanebným panchartům a vůbec se za to nestydím, Artrane. :) Dokázal bych si klidně představit o půl hodiny kratší verzi (už jen kvůli velmi prostému příběhu), ale to zpracování! Žádné kulisy trčící z každého druhého záběru, Die Weiße Hölle vom Piz Palü působí dojmem, jako by byl celý film natočen opravdu v horách. Na Pabsta se budu muset zaměřit. Díky, Quentine!(7.9.2009)

Byt to o pulhodinku kratsi, tak je to za plnou palbu. Fenomenalni kulisy a kamera, pribeh vrcholem jednoduchosti, jak se konec koncu na dvacata leta slusi a patri. Ujfar fajn, ale kvuli mne teda zpivat nemuseji, cisty instumental bych ocenila vic.(14.2.2014)

Zapomeňte na filmy typu Přežít a podobně a pusťte si Bílé peklo Pitz Palü. Toto je vrcholné dílo tohoto žánru a že je to pomalu století staré natom nic nemění. Na festivalu ve zvukovém doprovodu kapely Ufajr nezapomenutelný zážitek s neskutečně lidskými filmovými hrdiny na všech místech, s (na tu dobu) nepochopitelnými efekty... (EdouS přesně řečeno: "jako by se to skutečně natáčelo někde v horách") - 95%(29.7.2013)

Severní stěnu zdolala jako první česká kapela Ufajr! A jestli budete mít možnost shlédnout film s jejich doprovodem, čeká vás naprosto neskutečný zážitek. Všude slyšíte - "Vím o filmu díky Tarantinovi!" Blíží se doba, kdy se bude říkat "Bez Ufajr si to neumím představit!"(13.2.2014)

39. LFŠ Zbytečné natažené.(11.8.2013)

Vynikajici snimek o krutosti prirody a lidskeho osudu. Vytvarna stranka tohoto filmu je temer dokonala, ale skoda jeho neumerne delky. Kdyby autori film zkratili na unosnych, rekneme, 100 minut, tak by byl opravdu dokonaly. 88% hvezdicek(5.10.2009)

Pokud budete mít možnost vidět snímek s hudebním doprovodem kapely Ufajr, rozhodně si ho nenechte ujít!(11.8.2013)

Tento němý film má vlastně jenom jednu chybu: Svou délkou totiž působí rozvláčně. Jinak nádherné snímky, grandiózní hudba, zdrženlivé a zároveň výrazné herecké výkony. Plným právem je tento film i dnes pojmem.(1.5.2011)