poster

Predátor II

 • USA

  Predator 2

 • slovenský

  Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1990, 108 min

 • Skejpr
  **

  Zbytečný pohrobek snad ve všech směrech.(7.7.2010)

 • B!shop
  *****

  Druhej dil jsem nikdy moc nemusel, precejen dzungli vystridalo mesto, coz by se jeste dalo, ale Glover je hodne chaba nahrada za Arnolda. Jenze ted jsem film videl znovu v originalnim zneni a prislo mi to paradni. Akcni rezbu vystridala spis takova temna, misty drobet hororova atmosfera, Glover je jako drsnak slusnej a Predator predvede docela solidni arzenal. Proste tentokrat za 5* (i kdyz na prvni dil to zdaleka nema), uvidim po dalsim zkouknuti, az si film zase nekdy pustim.(9.8.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: Jim Thomas, John Thomas .. V o pár lét mladším pokračování původní drsné sci-fi se sice už nevrátil Arnold Schwarzenegger (což mi zas tak nevadilo, tvrdý černý detektiv jej nahradil také dobře), ale pověstný vesmírný lovec nechybí! Snímek je více industriální, syrová a temná atmosféra opět nechybí, ale některé momenty jsou více či méně nedotažené, což je opravdu jen ku škodě podstatně kvalitní řezbě, kde dostaneme možnost nahlédnout i na Predátorské technologie. Nebýt zmíněných chybek a nebýt to sequel, byl by to opravdu výborný film.. 75%.(11.5.2005)

 • Dudek
  ****

  Největším mínusem tohoto snímku je nejspíš režie, která je opravdu strašná. Přesunutí z džungle do amerického velkoměsta je logickým krokem, který zabraňuje srovnáváním obou Predátorů, respektive spekulacím o vykrádání prvního dílu. V hlavní roli je černý detektiv, což je trend detektivních filmů z let '89 - '98. Jeho charakter je ale tak nevýrazný, že bychom jej mohli označit jako postavu naprosto se nehodící do hlavní role. Přesto však podává Danny Glover nejuvěřitelnější herecký výkon z celého filmu. Jediným momentem, kdy jsem mohl tak sledovat film doslova se zatajeným dechem a očekávat co se stane byla tak chvíle, kdy detektiv objevil místnost s lebkou Aliena. Avšak to co jsem očekával nepřišlo... (tedy až za pár let v úplně jiném snímku).(23.10.2005)

 • Enšpígl
  ****

  Film sleduje činnost světově proslulého humanisty, jistého pana Predátora, toho času v Los Angeles.(7.10.2007)

 • - Spoiler: Predátoři, kteří se ve filmu objevují, jsou tzv. "City Hunter", "Elder", "Shaman", "Boar", "Stalker", "Guardian", "Snake", "Scout", "Warrior" a "Lost". Ani jeden z nich se poté v pokračování Predátoři (2010) ani v předchozím dílu Predátor (1987) neobjevil. (cinemag)

 • - Ve filmu Predátor 2 se mělo objevit více predátorů najednou a Danny Glover (Harrigan) přišel s nápadem zapojit hráče basketbalového týmu Los Angeles Lakers, protože Kevin Peter Hall (predátor) byl jejich velikým fanouškem, a také protože nemohli narychlo sehnat jiné vysoké herce. (Danny F.)

 • - Arnold Schwarzenegger odmietol bez účasti Johna McTiernana hrať v pokračovaní Predátora. Navyše sa mu nepáčil ani scenár. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace