Predátor II

• slovenský

Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1990, 108 min

// Production Companies: Davis Entertainment //(22.1.2011)

Slabší pokračování výborný jedničky. Bez Arnolda to zkrátka není ono a navíc ten nápad, aby byl predátor ve městě je taky nic moc. Džungle měla něco do sebe.(13.7.2007)

Konec školního roku 91/92, sedíme na základce v tělocvičně a koukáme na videu nato, jak kolumbijské a jamajské drogové kartely pustoší do běla rozpálené ulice Los Angeles a predátor masakruje soupravu metra... Dvojku jsem měl vždycky radši, i když tu Arnie (makající tou dobou na T2) zatraceně chybí. A nejenom Arnie. Jakkoli je totiž Bill Paxton (kterého před predátorem zabili i vetřelec a terminátor) k sežrání, tým poldů jinak těžce zaostává za týmem mariňáků z jedničky. Dvorní scénáristé Joela Silvera bratři Thomasové (BOEING 747 V OHROŽENÍ), kteří mají na svědomí i originál, udělali ten nejjednodušší scénáristický tah pro sequely - prostě jen změnili prostředí a jihoamerickou džungli důvtipně nahradili džunglí velkoměstskou, ktrerá si s ní ale nijak nezadá a i sám Harry Callahan by se odsud rychle dekoval. Zůstali stejně příjemně temní, brutální, krvaví, akční a vtipní, zachovali trademarky (i když final countdown je Harriganem přerušen - škoda :), přihodili něco budování mytologie kolem predátora (exkurze do jeho lodi, kde se mezi trofejemi skví lebka vetřelce) a nové zbraně (skládací oštěp, nabroušené frisbee - ve stejném k roce bylo k vidění i v TEMNÉM ANDĚLOVI s Lundgrenem a později ve čtvrtém PHANTASM, aj.) a dokonce přivedli na scénu více predátorů a nechali je projevit lidskému bojovníku úctu. A Stephen Hopkins si připsal svůj nejlepší film. Opět vynikající hudba, chybí jen ta Večerka na konci. Bohužel 35 milionový film vydělal celosvětově pouhých 57 milionů a sklidil vesměs záporné recenze (ta buzna Ebert ho označila za "hrozivý a ošklivý"), takže se Predátor vrátil až o dlouhých 14 let později v Andersonově nudné slátanině AVP.(3.10.2007)

Milovala jsem to .. kdo ví, jak by tomu bylo dnes ..(2.6.2008)

rozpočet : ? tžby celosvetovo : $57,169,413(17.12.2006)