poster

Predátor II

 • USA

  Predator 2

 • slovenský

  Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1990, 108 min

 • DaViD´82
  **

  Nakonec to není zase až tak hrozné jak se zpočátku zdá. Ovšem pouze díky závěrečné dvacetiminutovce.(30.7.2004)

 • Dever
  ***

  // Production Companies: Davis Entertainment //(22.1.2011)

 • Marigold
  **

  No jo, železná logika, Predejtr jedna s Arným vydělal pakatel, tak hurá do dvojky. Problém je, že jí chybí všechno, co dělalo jedničku kultem – nápaditá režie, napětí, atmosféra, dojemně špatný herec, který všemu dodá punc nadhledu. Glover působí dojmem, že se omylem ocitl z klasické drsné detektivky v podivném akčním sci-fi, které je místy až zhulenecky neuchopitelné (scéna s krále Williem je vážně unikát). Vznikl podivný hybrid s příliš kvalitním hercem v popředí a s příliš nekvalitním scénářem v pozadí, který možná může pobavit, ale v žádném případě nedokáže znovuoživit ten neopakovatelný pocit lovné zvěře ve zrádném prostředí... Velkoměsto je možná v jistém smyslu prales, ale jednou vyzkoušené v něm funguje jen na půl plynu a místy až trapně naivně a prvoplánově.(20.5.2004)

 • Kaka
  ***

  S odstupem času je stále více vidět, že pokračování slavného předchůdce je v podstatě už jen vaření z vody. Lovec byl výborně nastíněn již v díle prvním a zde se zase o tolik neposuneme (závěr toho moc neřekne). Krom toho je zde několik technických i dějových chybek a nedostatků, které celkově srážejí jinak docela solidní dojem. Několik scén je samozřemě působivých (metro, masna), ale jinak je to v podstatě jen mermomocí vynucené pokračování, které mělo především nalákat fandy zabijáka do kin. Arnie znatelně chybí a Glover nemá tolik charizmatu jak by bylo potřeba. Zbraně predátora jsou fajn, ale jinak mu cesta do města moc neprospěla.(14.1.2008)

 • Superpero
  ****

  Jasně, už to není džungle, ale je to fakt zábava a po letech možná ještě víc než v době když to byla novinka. Samozřejmě, že geniální jedničce nesahá ani po kotníky, ale díky skvělému nervákovi Dannymu Gloverovi a maniakálnímu Billu Paxtonovi a samozřejmě Predátorovi ty chybky tomuhle filmu Odpustím a dávám 80%. "You want some ganja man?"(7.11.2005)

 • - Narozdíl od univerza trilogie Vetřelci je v tomto univerzu odhaleno, že Vetřelci nexistují. (ManOfPhoenix)

 • - Ve scéně v čase 1:20:47 má Mike Harrigan (Danny Glover) prázdný zásobník a zbraň si dává do pouzdra, ale ve scéně v čase 1:23:28 si lze všimnout, že zbraň je nabitá. (dc125)

 • - První místo v titulcích obsadil Kevin Peter Hall - Predátor. (BloodMax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace