Predátor II

Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1990, 108 min

• Skejpr

Zbytečný pohrobek snad ve všech směrech.(7.7.2010)

Druhej dil jsem nikdy moc nemusel, precejen dzungli vystridalo mesto, coz by se jeste dalo, ale Glover je hodne chaba nahrada za Arnolda. Jenze ted jsem film videl znovu v originalnim zneni a prislo mi to paradni. Akcni rezbu vystridala spis takova temna, misty drobet hororova atmosfera, Glover je jako drsnak slusnej a Predator predvede docela solidni arzenal. Proste tentokrat za 5* (i kdyz na prvni dil to zdaleka nema), uvidim po dalsim zkouknuti, az si film zase nekdy pustim.(9.8.2008)

Scénář: Jim Thomas, John Thomas .. V o pár lét mladším pokračování původní drsné sci-fi se sice už nevrátil Arnold Schwarzenegger (což mi zas tak nevadilo, tvrdý černý detektiv jej nahradil také dobře), ale pověstný vesmírný lovec nechybí! Snímek je více industriální, syrová a temná atmosféra opět nechybí, ale některé momenty jsou více či méně nedotažené, což je opravdu jen ku škodě podstatně kvalitní řezbě, kde dostaneme možnost nahlédnout i na Predátorské technologie. Nebýt zmíněných chybek a nebýt to sequel, byl by to opravdu výborný film.. 75%.(11.5.2005)

Největším mínusem tohoto snímku je nejspíš režie, která je opravdu strašná. Přesunutí z džungle do amerického velkoměsta je logickým krokem, který zabraňuje srovnáváním obou Predátorů, respektive spekulacím o vykrádání prvního dílu. V hlavní roli je černý detektiv, což je trend detektivních filmů z let '89 - '98. Jeho charakter je ale tak nevýrazný, že bychom jej mohli označit jako postavu naprosto se nehodící do hlavní role. Přesto však podává Danny Glover nejuvěřitelnější herecký výkon z celého filmu. Jediným momentem, kdy jsem mohl tak sledovat film doslova se zatajeným dechem a očekávat co se stane byla tak chvíle, kdy detektiv objevil místnost s lebkou Aliena. Avšak to co jsem očekával nepřišlo... (tedy až za pár let v úplně jiném snímku).(23.10.2005)

Film sleduje činnost světově proslulého humanisty, jistého pana Predátora, toho času v Los Angeles.(7.10.2007)

• - Spoiler: Predátoři, kteří se ve filmu objevují, jsou tzv. "City Hunter", "Elder", "Shaman", "Boar", "Stalker", "Guardian", "Snake", "Scout", "Warrior" a "Lost". Ani jeden z nich se poté v pokračování Predátoři (2010) ani v předchozím dílu Predátor (1987) neobjevil. (cinemag)

• - Ve filmu Predátor 2 se mělo objevit více predátorů najednou a Danny Glover (Harrigan) přišel s nápadem zapojit hráče basketbalového týmu Los Angeles Lakers, protože Kevin Peter Hall (predátor) byl jejich velikým fanouškem, a také protože nemohli narychlo sehnat jiné vysoké herce. (Danny F.)

• - Arnold Schwarzenegger odmietol bez účasti Johna McTiernana hrať v pokračovaní Predátora. Navyše sa mu nepáčil ani scenár. (Zdroj: ČSFD.cz)