Predátor II

• slovenský

Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1990, 108 min

Rozpočet $35miliónovTržby USA $30,669,413Tržby Celosvetovo $57,120,318║ Ako klobúk dole pred týmto pokračovaním, keď si zoberiem čo sa natočilo za obdobie 2000až2011 v tomto žánri, tak toto veselo môžem označiť za jeden zo žánrových klenotov a na pokračovanie moc, moc vydarené, obsadenie sadlo, masky a triky perfektné, príbeh pútavý + obratná akcia, šikovná kamera, ľahký humor sadol. __pôvodne:/70%/ __ naposledy videl cez rok 2011 a mením na __/90%/__(18.5.2005)

• sud

Nepovedené pokračování skvělého "Predátora". Co přimělo tvůrce vymyslet takovouhle blbost opravdu netuším. Snad jediným vodítkem filmu a jediným plusem který to u mě drží nad hranicí odpadu je Danny Glover.(5.3.2005)

„Život je sviňa.“ PREDÁTOR je samozrejme PREDÁTOR, ale toto je veľmi dobré voľné pokračovanie: zachováva dusnú atmosféru originálu (dej sa presunul do inej džungle) a opakuje vynikajúce herecké obsadenie (Danny Glover bez problémov nahradil Arnolda), plné podarených podporných roličiek (Kráľ Willie, "Zorro" spoľahlivého Billa Paxtona), bravúrne akčné scény (metro, jatky), hustú porciu násilia a sexu (prsia v jednej scéne len tak lietajú) - ako bonus potom ozrejmuje mytológiu lovcov (nie ženy a deti, vitrínka s hlavou Votrelca). Výborný atmosférický akčný horor. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/183767/Predator-2-80.html(24.10.2004)

Slabší bratříček prvního PREDÁTORA. Nápad přenést děj do města se mi hodně líbil, ale Roger ze Smrtonosné zbraně se mi pro něj nezdál být dost odpovídajícím soupeřem. Ne že bych Dannyho Glovera neměl rád, ale kdykoliv, kdy není Predátor na scéně (dost v první polovině filmu) začíná trochu nudit. Ovšem zvedá to dlouhá závěrečná bitka s FBI a následná honička. Jednu věc rozhodně musím uznat, PREDÁTOR ve dvojce byl větší týpek než ten v jedničce :).(12.5.2007)

Rovnocenný a hodně nedoceněný nástupce jedničky, který v mnohém (především ve scénáři) dává svému staršímu bráškovi pěkně na prdel. Losangelesská válka drogových gangů není o nic míň atraktivní prostředí než jihoamerická džungle a s příchutí jamajského voodoo působí sakra dobře. Sice tu chybí nějaký ten arnoldovský superbijec (což je nejspíš dobře, protože kdyby se tu měl po městě prohánět nějaký jeho mladší brácha s rotačákem, tak teda potěš pánbůh), ale Glover to všechno herecky zachraňuje a policejní tým v čele s Billem Paxtonem prostě špatný ani být nemůže. A když si k tomu přičtete tu lahůdku v podobě několika Predátorů nakonec... .(20.10.2005)