Predátor II

• slovenský

Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1990, 108 min

Slabší bratříček prvního PREDÁTORA. Nápad přenést děj do města se mi hodně líbil, ale Roger ze Smrtonosné zbraně se mi pro něj nezdál být dost odpovídajícím soupeřem. Ne že bych Dannyho Glovera neměl rád, ale kdykoliv, kdy není Predátor na scéně (dost v první polovině filmu) začíná trochu nudit. Ovšem zvedá to dlouhá závěrečná bitka s FBI a následná honička. Jednu věc rozhodně musím uznat, PREDÁTOR ve dvojce byl větší týpek než ten v jedničce :).(12.5.2007)

Kto by povedal, že hustota džungľovej atmosféry môže byť minimálne tak kvalitne prenesená do L.A.. Hudba tomu hodne prispieva, nápad s bojujúcimi gangmi bol excelentný a Glover sa Arniemu s prehľadom vyrovná. Ak nie svalmi, tak aspoň charizmou, pretože s búchačkou v ruke mu to sekne. 80%.(28.9.2007)

Jasně, už to není džungle, ale je to fakt zábava a po letech možná ještě víc než v době když to byla novinka. Samozřejmě, že geniální jedničce nesahá ani po kotníky, ale díky skvělému nervákovi Dannymu Gloverovi a maniakálnímu Billu Paxtonovi a samozřejmě Predátorovi ty chybky tomuhle filmu Odpustím a dávám 80%. "You want some ganja man?"(7.11.2005)

• mysicka

Arnold chybi.. Moc!(20.5.2004)

Zajímavá závěrečná pointa lehce zachraňuje tento jinak slabší snímek. Danny Glover nemůže uspět jako náhrada za Arnolda, ale jako varianta poldy z města není tak špatný. Záměna tropického pralesa za ten lidský industriální působí na první pohled poutavě, ale je velkou část snímku nevyužit. Oproti první dílu tak filmu chybí skvělá atmosféra a akce.(10.7.2004)

• - Ve scéně na jatkách Predátor (Kevin Peter Hall) zabije Petera Keyese (Gary Busey) tím, že ho přesekne vrhacím kotoučem. Na zem však dopadnou pouze nohy. Horní polovina těla jakoby zmizela. (Žralok)

• - Jediný herec, ktorý sa vrátil do pokračovania, bol Kevin Peter Hall ako Predátor. (Shakers)

• - Arnold Schwarzenegger odmietol bez účasti Johna McTiernana hrať v pokračovaní Predátora. Navyše sa mu nepáčil ani scenár. (Zdroj: ČSFD.cz)