Harley Davidson a Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 92 min

Sexy bouchač Mickey Rourke v motorkářském ohozu a Eastwoodovský, tichý kovboj Don Johnson musí v tomto snímku čelit švihákovi v podání Toma Sizemore a jeho zabijáckém komandu v pláštích z Matrixu. Několik ne zcela logických scén, pravá, nefalšovaná Bromance a Bezstarostná jízda. Harley Davidson a Marlboro Man vyzní možná trochu jako béčko, ale mě se líbilo, že dvě hlavní postavy nestylizuje jako drsné hrdiny, kteří mají všechno na háku, všechno ví a nic je nezastaví. Ani oni sami si na ně nehrají. Jsou to prostě obyčejní chlapi, parťáci, co brázdí Ameriku na mašinách, nebojí se ukázat emoce a říct si všechno do očí. A možná se objeví i Bobby Sixkiller:)(13.8.2016)

Rourke a Johnson není špatná dvojka, příběh nějak moc nezaujal a akce je tu taky celkem málo. Největším WTF momentem je scéna, kdy se poprvý objeví (Matrix?) záporáci, to jsem se fakt musel smát. Průměr s odřenýma očima a film na jedno shlednutí.(27.4.2015)

Až budu umírat, přijde za mnou ďábel a řekne, "Dovolím ti, za tvé kecy na CSFD vzít si do pekla jeden film." Nebudu váhat ani vteřinu a nahlasím roháčovi " Vážený pane ďáble, do vaší říše se beru film Harley Davidson and the Marlboro Man, to proto, kdyby snad peklo trpělo nedostatkem frajerů." Až se totiž bude stavět pomník frajerství, tak na něm bude velkým zlatým písmem vvytesáno: moje, Belmondovo a Rourkovo jméno. Už jenom ten začátek, raní svítání, u okna stojí Mickey do půl těla nahý, nutno říci, že ta půlka fakt stojí za to, jedná se o tu horní půlku dámy, radši to upřesňuju, aby ste mě tady teď nezačaly předčasně slintat. Zapálí si cigáro, oblíkně si koženou bundu, ve dveřích se ještě naposled otočí směrem na postel, kde se spokojeně rozvaluje vysokojakostní kočka, vyjde ven, nastartuje davídka a zmízí za obzorem nekonečných amerických silnic. Je to jeden z posledních filmů éry 80let. Nenáročná, na nic si nehrající akční oddychovka, narvaná hláškáma pro kterou mám kvůli životnímu stylu hlavních hrdinů obrovskou slabost. Nikdy nezapomenu na scénu, jak se má jít Mickey porvat s dvoumetrovým tlustým hovadem, protože si zahrál na šoustanou z jeho ženou. Kámoši mu říkají "Nechoď tam, on tě zabije" a Mickey se jenom tak frajersky usměje a odpoví "Lepší umřít jako frajer než žít jako srab."(31.8.2009)

Prosto srdcovka. Drsný Rourke, sympatický Johnson, démonický Sizemore, skvelá hudba - no pamätám si, že som chcel vyraziť na Harleyke do sveta... ale to som mal ešte BMX 20... Ale srdcovka to ostala...(24.10.2005)

Prý se jedná u motorkářů o naprostou legendu. Ono se není čemu divit. Postava Harleye Davidsona je tu totiž hodně vostrá a rozjezd má vysloveně nadstandardní. Rourke tady ze všech jeho filmů vypadá nejnormálnějc a vůbec nevadí, že vypadá jak Bruce Willis. Film jsem také viděl v dabingu, takže mi dělal radost ten starý poctivý, ve kterém se neustále točí asi pět dabérů a pořád to vypadá hodně slušně. Do toho musím říct, že akce byla taky hodně parádní. Prostě stará poctivá devadesátka, která by u mě mohla být kultem, když bych ji viděl v dětství a měl rád motorky. Takhle za tři poctivé hvězdy…a pokud ji potkám ještě jednou, možná i zvýším.(19.1.2016)

• - Řada postav ve filmu má jméno buď po tabákových nebo alkoholových výrobcích - Marlboro Man, Virginie Slim (cigarety), Jack Daniels (whisky), OI'Grandad (whisky). Výjimkou je pouze Harley Davidson (motocykly). (Ai.ma)

• - Mickey Rourke dostal za film honorář ve výši 2 750 000 dolarů. (Eldrick)

• - Ve filmu je několik narážek a odkazů k filmu Butch Cassidy a Sundance Kid, ať už jde o zmíňku o Marlborovo rodné město, jeho pistolnické dovednosti či skok z velké výšky do vody. (Ai.ma)