poster

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej

 • USA

  Before the Devil Knows You're Dead

 • Slovensko

  Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy

 • Slovensko

  Než diabol zistí, že si mŕtvy

Drama / Thriller / Krimi

USA / Velká Británie, 2007, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ladynka
  ****

  Taky znám jedno přísloví: "Vezmi si, co chceš - a pak za to zaplať." Jenže jakou cenu? (90%)(28.2.2008)

 • Lynn
  ****

  Mám slabost pro filmy, kde není jediný kladný hrdina... Každý v tomto snímku je víceméně sketa - někdo poměrně velká, jiný jen malá rybka, ale každý má svá tajemství, svou 13. komnatu - někdo spí s bráchou svýho manžela, jinej nikdy nebyl synovi dobrým tátou, někdo si občas odskočí z práce na dávku... Až se to jednoho pěknýho slunnýho dne vážně pos*re. A pak přichází na řadu buď a nebo, všechno nebo nic. A taky mám slabost pro Philipa Seymour Hoffmana ;-)(25.12.2008)

 • Matty
  ****

  Sex, drogy, peníze… … … … … … rodina. Brutálně neveselá záležitost. Sidney Lumet i ve svých čtyřiaosmdesáti udivuje neobvykle vystavěným rodinným dramatem. Z více perspektiv zkoumá, proč je dnes „normální“, když nějaký magor vběhne do krámu a zastřelí starou dámu. Co někoho donutí volit takto krajní možnost a co ho to následně stojí. Mozaikovité vyprávění nemá za cíl šokovat po dosazení posledního dílku, jde spíše o hru s různými úhly pohledu a rozdílným vnímáním téže situace s a bez znalosti souvislostí. Lumet nikam nespěchá, neexperimentuje a hezky starosvětsky buduje atmosféru, čehož dnes dbá málokdo. Nakládání scenáristy Kellyho Mastersona s psychologicky zajímavě prokreslenými postavami je možná kruté (na americký film každopádně), ale jinak by mu těžko posloužily zároveň jako figury v nečekaně cynickém podobenství. V životě jsou prostě momenty, kdy peníze pozbývají veškeré své hodnoty, kdy jdou sebelepší či sebehorší (což někdy vyjde nastejno) rodinné vztahy nenávratně do háje… . Ač se film vyznačuje fatalistickým vnímáním světa, které je navíc zvýrazněné „osudovou“ hudbou Cartona Burwella, dokázal mě neustále překvapovat. Možná právě proto, že osud je nevyzpytatelný a na rozdíl od tuctových amerických počinů volí i v momentě kdy by každý očekával smíření cestu mnohem bolestivější. Mnohem méně příjemnou. Přesně takové budou dvě hodiny vašeho života, rozhodnete-li se je obětovat Ďáblovi. 75% Zajímavé komentáře: Adrian, Mahalik, tangerine1, scajo(22.2.2008)

 • choze
  ***

  Pomalé tísnivé rodinné krimidrama s výbornými herci.(2.9.2008)

 • paascha
  ***

  po pravdě jsem čekal víc, o dost víc. tenhle průměr, založený na zbabělosti a odporu mi nestačí(13.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace