Než ďábel zjistí, že seš mrtvej

Before the Devil Knows You're Dead

Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy

Než diabol zistí, že si mŕtvy

Drama / Thriller / Krimi

USA / Velká Británie, 2007, 117 min

Cynicka spirala zlych rozhodnuti tiahnuca hlavnych akterov neodvratne na dno priepasti. Nechronologicke rozvrhnutie pribehu posobi viac ako obzvlastnenie, nez nutny dramaturgicky pristup. I ked zase v tom pripade by vyskyt nepravdepodobnych zvlastnosti a prilis velkych nahod bil do oci este viac. Spatne prave ich zaradenie v klucovych momentoch (samotny prepad ako i otcove konecne prezretie do skutocneho pozadia tragedie, ktore zase raz robi z NY malu dedinu...) znizuju vysledny celkovy dojem. 70%(26.12.2007)

po pravdě jsem čekal víc, o dost víc. tenhle průměr, založený na zbabělosti a odporu mi nestačí(13.10.2008)

Philip Seymour Hoffman tu všechny přehrává o 200%, za to na zmateného Ethana Hawke a senilního Albera Finneyho se nedá koukat. Ale potěšil mě Sidney Lumet - na stará kolena /tohle je jeho poslední film/ se mu podařilo navázat kvalitou a kriminální tématikou na svoje na filmy ze 60. a 70. let.(4.2.2015)

Poctivě špinavé krimi drámo s extraligovým nástupem a (malinko) slabším koncem. Úsměv nehrozí titulním postavám ani divákům a už od úvodního zoufalého selhání nezbývá než čekat, k jak moc špatnému konci se bráchové dopracují. Tvůrci vysílají jasný signál: nefandi jim, nepřej jim to, jen čum, jak padaj do pekla. Život je svině a občas si za to můžem sami. Výborný hudební motiv Cartera Burwella.(28.6.2011)

Pomalé tísnivé rodinné krimidrama s výbornými herci.(2.9.2008)