poster

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej

 • USA

  Before the Devil Knows You're Dead

 • Slovensko

  Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy

 • Slovensko

  Než diabol zistí, že si mŕtvy

Drama / Thriller / Krimi

USA / Velká Británie, 2007, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $18miliónovTržby USA $7,084,227Tržby Celosvetovo $25,134,918║__║Tržby za predaj DVD v USA $3,175,546 //počet predaných kusov 209,068║ Výborne zostavený príbeh, plný silných momentiek a šokujúcich zvratov, škoda že je na celej dĺžke podaní až tak neskutočne chladno a tým pádom k nikomu zo zúčastnených nešťastníkov nepocítite žiadnu ľútosť, a popri tom ste takmer s nimi trpeli po celý ten čas, tie ich strasti a sebautápanie. /80%/(7.11.2008)

 • Silas
  ****

  Všichni se topíme ve sračkách a prachy nám z nich pomůžou. Film s morálně podvratným tématem zločinu uvnitř rodiny se vám snaží celou dobu namluvit, že jednoduchou zápletku máte v hrsti a svým nekontinuálním dějem vás jakoby utvrzuje o nadhledu nad celým příběhem. Ovšem častokrát jsme v průběhu vyvedeni z omylu.... Celkem nenápadná režie Sydneyho Lumeta si spíše vyhrává s obrazovými kompozicemi, než že by se kamera extrémně hýbala, časové skoky zas udržují pozornost a nevodí diváka do přílišných detailů. Na situace nahlížíme různě: z pohledu bratrů - příčiny veškerých nesnází, rodičů - které to poznamenalo, či lidí, kteří s tím mají více či méně něco společného. Výrazné gradace se divák nedočká, jde o komorněji vyprávěný příběh, v němž dominují herci, Hawke psychicky slabší, Hoffman ledovější. Když pak oba poznají váhu peněz, na pokání je už pozdě....(25.12.2007)

 • Boss321
  ****

  Sidney Lumet nám ve svých třiaosmdesáti letech dokazuje, že se v žádném případě nechystá do filmového důchodu. Naopak natočil skvělé novodobé drama o požítích dvou bratrů, kteří se rozhodnou své problémy řešit velmi nešetrnou cestou skrz rodinný podnik. Co dělá příběh poutavějším je bezesporu jeho mozaikové poskládání, které vás donutí film neustále sledovat. Phillip Seymour Hoffman zahrál na výbornou jako vždy. Než Hoffman mi větší radost udělal Ethan Hawke, který zahrál mladšího bratra též na výbornou a líbil se mi ještě o malinko více. Na pět hvězdiček tomu něco chybělo, ale za zkouknutí to určitě stojí a mohu jen doporučit......(10.4.2008)

 • Xmilden
  ****

  Ale spíše to vidím na tři a pů hvězdičky. Nejvíce se mi líbila Marisa Tomei prakticky v prvních dvou scénách ve filmu je nahá a s někým to dělá. Někdy si říkám co vše musí herečky udělat, aby to ve výsledném efektu vypadalo věrohodně:) Vždyť i kdyby se tou peřinou jen přikryli tak by nás taky napadlo, že něco spolu mají. Ale takhle to je pro diváka samozřejmě přitažlivější a zajímavější. Jinak samozřejmě skvělí oba ústřední hrdinové, kteří mají opravdu neskutečnou smůlu a na konci to už nevydrží starší z bratrů a začne s úklidem. Paráda!(7.8.2008)

 • viperblade
  ****

  Než ďábel zjistí, že seš mrtvej je dokonalá ukázka hesla "co může, to se posere, co nemůže, to se posere hned dvakrát" aneb chtít okrást vlastní rodiče prostě není dobrý nápad. Právě tohle totiž napadlo Andyho, který se díky daňovým podvodům dostává do obtížné finanční situace. Tak tento plán navrhne svému bráchovi Hankovi, který už v obtížné finanční situaci dávno je. Slovo dá slovo a jde se do akce. Jenže ne vše jde podle plánu, kdy se nikomu nemělo nic stát… Tenhle originální snímek je další z dílny Sidneyho Lumeta, který je v 86 letech (!!!) stále čilý. Já osobně doufám, že mu zdraví vydrží minimálně do stovky. Ale zpět k filmu. Nejvíc mě zaujali herci - ať už hlavní trio Hoffman, Hawke a Finney nebo Marisa Tomei, která je zatraceně sexy, či má oblíbenkyně z The Wire Amy Ryan - ti všichni byli skvělí a dokonale ztvárnili své role. Je škoda, že místy film trochu ztrácí dech, takže nemůžu dát plný počet. Ale tohle nemění na faktu, že si film určitě pustím znovu a možná půjdu i na maximum po dalším zhlédnutí, zhola nic.(1.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace