Vzali roha

Fled

Sprisahanci na úteku

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

USA, 1996, 98 min (Director's cut: 105 min)

• choze

Kevin Hooks je televizák, který si jednou za čas zkusí i nějaký ten film a s PŘEPADENÍM VE VZDUCHU to svého času dokonce dotáhl i do našich kin. VZALI ROHA je nenápadité béčko bez hlášek a zajímavější akce, které se může pochlubit jen dobrými herci.(23.1.2008)

Ať mi nikdo neříká, že z toho nešlo vytěžit více. Mám rád filmy, ve kterých se prchá z věznic, a i když scénáře nemohou být donekonečna originální, dokázal mě i tento oslovit. Ovšem, dost věcí zůstalo nedotažených, zase tak starý film to není, aby efekty a některé záběry nemohly být provedeny dokonaleji. A to i přesto, že je tu řeč o béčkovém filmu. Co mě však upoutalo velmi, byl moment, kdy ústřední dvojice zavítala do domu Salmy Hayek. Kterážto vypadala moc hezky. Vzali roha je totiž patrně jediný film, který znám, v němž uprchlíkovi vtrhnuvšího do cizího příbytku nepadne ´úplnou náhodou´ vypůjčené oblečení tak dokonale, jako by bylo od malička jeho. Sledovat Stephena Baldwina ve vytahaném roláku a kalhotech velikosti XXL bylo vcelku úsměvné...:-) A Laurence Fishburne? Když jsem přimhouřil oči, viděl jsem v něm mladšího bratra Samuela L. Jacksona.(20.5.2009)

Průměrná akční oddechovka. Nic, co by bylo nutno vidět, ale zároveň také nic, na co by se nedalo dívat. Zhlédnutí filmu diváka nijak neobohatí, ale také neunaví. Dovoluji si tvrdit, že tento snímek v paměti diváka nijak nezakotví. (Sobota 13.03.2010)(13.3.2010)

Tento typ filmu mi sedí - mám rád oddychové "buddy" akčňáky.. Tento má slušné hlavné duo (jeden zo sto Baldwinov - Morfeus), príjemné akčné scény a celkom pobaví. Navyše, vo vedľajších rolách určite spoznáte pár známych tvárí ako Will Patton, či Robert John Burke zo Schradni! (v zápornej roli)...a latinská kráska Salma Hayek. Na sobotný (pod)večer podľa mňa úplne vhodné (ak teda netúžite po hlboko intelektuálnom zážitku).(18.4.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,193,231Tržby Celosvetovo $19,900,000(25.4.2009)