Vůně cibule

• slovenský

Vôňa cibule

Western / Komedie

Itálie / Španělsko / Západní Německo, 1975, 92 min

Další z řady italských crazy komedií té doby - k vidění je spousta rvaček, honiček, ale hlavně skvělá zábava. V hlavní roli sympaťák Franco Nero.(7.8.2006)

Ujetější western jsem snad nikdy ještě neviděl. Franco Nero jako špagety western variace na Pepka námořníka, kde však špenátem je cibule. Taky jste dostali po konci chuť na cibulačku jako ja?(23.3.2011)

Nenápadný ale překvapivě zábavný filmeček, kombinující bláznivou komedii s klasickým spagetti westernem, kde nechybí tajemný hrdina, který však namísto cigára žvýká cibuli a místo whisky pije ... cibuli. Nero je roztomile debilní.(8.4.2012)

Už po pár minutách lze odhadnout v jaké zemi tento snímek vznikl. Typické rvačky pro italské tvůrce (podobnost s filmy Terence Hilla a Buda Spencera). Úsměvné jsou scény, kdy Franco Nero používá místo koltů cibuli a dokonce s ní i dokonale vrhá.... :) Zárověň musí diváka pobavit způsob, jakým hl. hrdina tuto zdravou pochoutku konzumuje! :)(18.1.2008)

S jakou velkou chutí se dokáže pan Cibulák(Franco Nero) zakousnout do své milované cibule,která je lékem na všechno a dá se použít i jako zbraň,každého s ní totiž dokáže odrovnat. Až mi z toho tečou slzy,nevím jestli smíchy,nebo mě donutila k pláči vůně cibule.(26.10.2008)