Vůně cibule

• slovenský

Vôňa cibule

Western / Komedie

Itálie / Španělsko / Západní Německo, 1975, 92 min

No vida! Proti lidem, kteří se k vám chovají zle, můžete bojovat i zeleninou!!! :))) Programová prostoduchost snímku není vůbec na škodu a pokud divák tento úmysl přijme za svý, bude se královsky bavit...taky je proč, že.(16.4.2003)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 26.7.1986+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 1.11.2015, réžia českého znenia (ÚPF 1977) = MARIE FRONKOVÁ - Keďže DVD s týmto filmom sa človek asi nedožije, sťahoval som a sťahoval a skoro ma porazilo, keď rip z NOVY na mňa "promluvil" novým šitóznym znením, kde zvukár navyše ani nezosynchronizoval kanály a tak pod českým da(blink)om bežala anglická stopa. A to prosím pekne v 21.storočí ... Chvalabohu nejaký ľudomil dal na net aj rip z PRIMY, ktorá ctila pôvodný kinodabing s Ladislavom Mrkvičkom. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Oba ripy sa v jednej veci líšia. Kým NOVÁcky začína nemým prológom a prechádza do titulkov, PRIMÁcky začína titulkami a ten úvodný kúsok prológu je súčasťou filmu po titulkoch. Zaumíjavé ... :-) (15.8.2009)(15.8.2009)

Už po pár minutách lze odhadnout v jaké zemi tento snímek vznikl. Typické rvačky pro italské tvůrce (podobnost s filmy Terence Hilla a Buda Spencera). Úsměvné jsou scény, kdy Franco Nero používá místo koltů cibuli a dokonce s ní i dokonale vrhá.... :) Zárověň musí diváka pobavit způsob, jakým hl. hrdina tuto zdravou pochoutku konzumuje! :)(18.1.2008)

I já mám rád cibuli, ale jako bojový nástroj ji použít opravdu neumím :-)(8.6.2011)

To byla taková klasika!!! Slavný Franco Nero v šíleném westernu, v kterém místo špenátu (pepek námořník promine) porcuje hromadu cibuli a mlátí každého, kterému neuteče. Kolikrát jsem tento film viděl na VHS? To ani nespočítám. Dnes už to není ono, doba šla dále, úplně jinou cestou a není zde prostor pro staré legendy, které se ukázali smysl pro humor. Také je to už neskutečných 33 let (!!!), co vznikl cibulový král a přesto má stále své kouzlo, svůj humor, svou vtipnou hudbu a svého, Franka Nera.(26.10.2008)