poster

Vůně cibule

 • Itálie

  Cipolla Colt

 • Španělsko

  Locos del oro negro, Los

  (Španělsko)
 • Západní Německo

  Zwiebel-Jack räumt auf

  (Západní Německo)
 • slovenský

  Vôňa cibule

Western / Komedie

Itálie / Španělsko / Západní Německo, 1975, 92 min

 • D.Moore
  ****

  Westernové špagety zalité hustou cibulovou omáčkou. Parodický příběh o chlápkovi, který každému nevoní a pouhým příchodem do saloonu dokáže rozplakat i toho nejotrlejšího pistolníka, mi voněl velice. Obzvlášť nápad pojmout všechny rvačky cibuláře a těch ostatních jako klasickou grotesku byl parádní. Franco Nero připomíná Terrence Hilla, Castellari usazený v režisérském křesle si moc hezky utahuje z Leoneho, Corbucciho a spol., bizarní postavičky, jako olejář s mechanickou rukou či její konstruktér s vizáží Adolfa Hitlera, Vůni cibule dodávají ještě větší punc šílenosti, kluci jsou taky skvělí... Žádný zásadní počin, ale zábava solidní.(21.4.2012)

 • Gilmour93
  ***

  S ohledem na parodovaný Leoneho majstrštyk a závislost, co si na chřestotvaré zelenině vypěstoval během natáčení hlavní představitel, se to klidně mohlo jmenovat Tenkrát na Cibuli.. Nemůžu říct, že jsem se párkrát nezasmál, ale ten groteskní nádech, tužkou namalované pihy F.Nera a nazi-EMO-travesti spirit olejových skvrn mi vehnaly slzy smutku do očí. Nebo to nakonec byla ta cibule..? Velké štěstí, že Archibald netáhl ještě jeden povoz s česnekem - to by pak Divoký západ už neosídlil nikdo a telegramy by se posílaly přes společnost Western Onion..(23.3.2011)

 • LiVentura
  ****

  Dobrá blbůstka s Nerem a spoustou vonící cibule..:-))(12.8.2008)

 • Rakosnicek77
  ****

  A já na něj málem zapomněl! :-) Franco Nero a jeho omšelý ohoz s vozíkem plným cibule, se standartní hláškou "cibule nebo pistole" Dokonalá westernová komedie, která bude navždy patřit k tomu nejlepšímu v tomto žánru!(17.1.2015)

 • anderson
  ****

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 26.7.1986+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 1.11.2015, réžia českého znenia (ÚPF 1977) = MARIE FRONKOVÁ - Keďže DVD s týmto filmom sa človek asi nedožije, sťahoval som a sťahoval a skoro ma porazilo, keď rip z NOVY na mňa "promluvil" novým šitóznym znením, kde zvukár navyše ani nezosynchronizoval kanály a tak pod českým da(blink)om bežala anglická stopa. A to prosím pekne v 21.storočí ... Chvalabohu nejaký ľudomil dal na net aj rip z PRIMY, ktorá ctila pôvodný kinodabing s Ladislavom Mrkvičkom. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Oba ripy sa v jednej veci líšia. Kým NOVÁcky začína nemým prológom a prechádza do titulkov, PRIMÁcky začína titulkami a ten úvodný kúsok prológu je súčasťou filmu po titulkoch. Zaumíjavé ... :-) (15.8.2009)(15.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace