poster

Vůně cibule

 • Itálie

  Cipolla Colt

 • Španělsko

  Locos del oro negro, Los

  (Španělsko)
 • Západní Německo

  Zwiebel-Jack räumt auf

  (Západní Německo)
 • slovenský

  Vôňa cibule

Western / Komedie

Itálie / Španělsko / Západní Německo, 1975, 92 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $330,000(10.4.2010)

 • Šandík
  ****

  Vůně cibule je v podstatě roztomilá hříčka, v níž autoři poměrně neotřele parodují mnoho běžných westernových stereotypů. Nelze si při sledování filmu nevzpomenout na jedné straně na Limonádového Joea a na straně druhé například na westerny Sergia Leoneho... Její sledování je ovšem takříkajíc "limitováno věkem", neboť dětem se to bude líbit rozhodně a naopak mnohý dospělý možná užasne, jak jednoduchý a nekomplikovaný film si to v dětství vlastně zamiloval... Celkový dojem: 70%(24.5.2014)

 • Rakosnicek77
  ****

  A já na něj málem zapomněl! :-) Franco Nero a jeho omšelý ohoz s vozíkem plným cibule, se standartní hláškou "cibule nebo pistole" Dokonalá westernová komedie, která bude navždy patřit k tomu nejlepšímu v tomto žánru!(17.1.2015)

 • maverick10
  ****

  Tahle komedialni pitomustka je milym rozptylenim jinak pochmurneho televizniho programu. Je to sice zkaleno tim, ze jsem to videl na pocitaci, ale to nevadi. I tak je to pravda. Franco Nero je sympatak a v leccems mi pripominal Terence Hilla. Neni to nikterak k popukani vtipny, ale je to prijemna a mila komedie, tocena s prvky grotesknich honicek a nikoho tenhle film neurazi a kde jinde uvidite cibule zavesene proklate nizko u pasu?(30.9.2009)

 • sud
  *****

  Když tento film dávali před lety v televizi, zůstal jsem kvůli němu doma ze školy. Dodneška je to jedna z nejzábavnějších taškařic, které jsem kdy viděl. Rvačky ve stylu Buda a Terence, honičky ve stylu němých grotesek a příběh téměř jako ve spaghetti westernech. Ovšem s příměsí pořádné dávky recese a humoru. Nad jiné podobné parodie ční též svéráznými figurkami (přihřátý šerif, teplí pomocníci, hlavní záporák s mechanickou rukou) a strčí do kapsy i "Žhavá sedla" od Mela Brookse. Moje hodnocení je nejspíš ovlivněno také nostalgií, ale přesto si myslím, že bych hodnotil stejně, i kdybych ho viděl před chvílí prvně.(6.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace