Delta Force

Akční / Thriller

USA / Izrael, 1986, 124 min

"Slavný americký film"(20.6.2009)

• MATADOR

Naprosto typický akční film 80. let, nad kterým musel v té době každý říkat "Wow", "Páni", "to jsou machři", nebo "nářez". Jsem přesvědčen, že tomu tak skutečně bylo. Jenže v dnešní době je to velmi laciný film s opravdu mizernými hereckými výkony, jednou melodií, která si vystačí na všechno, od honiček, na přestřelky, až po titulky. Šíleně dlouhé, za to místy docela zajímavé, určitě tento film nezavrhuji.(10.6.2010)

• anais

Teroristi unesou letadlo, pak se dlouho nic neděje, potom s ním přistanou, zase se dlouho nic neděje, nakonec přijede Chuck Norris na motorce s raketomety (střílí všemi směry), pobije teroristy, a ukončí tak 125 (!!!) minut dlouhé , naprosto nudné NIC, které je asi nejbezobsažnějším filmem, co jsem kdy spatřil, a kdyby tu bylo hodnocení ještě o stupeň nižší než „odpad“, neváhal bych.(16.2.2006)

Je to dosť dobrý akčný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o vojenskej jednotke Delta Force snažiacej sa vyriešiť ťažkú situáciu, únos dopravného lietadla s množstvom cestujúcich arabskými teroristami a aj keď ho dostanú až do Bejrútu, kde už majú teroristi mnohonásobnú presilu, členovia Delta Force neváhajú s touto nebezpečnou misiou na nepriateľské územie. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním až tak moc spokojný. FIlm je zbytočne moc dlhý, čo sa prejaví hlavne v úvodnej trištvrtehodine venujúcej sa situácii na palube, ktorá nie je moc dobre podaná, obsahuje viacero nudných scén, hlavne tie srdcervúce lúčenia, ktoré po chvíli začnú dosť vadiť a navyše v celej tejto časti filmu sa Chuck Norris ukáže iba málokedy, ale potom už začne byť dej zaujímavejší, viac sa začne venovať členom vojenskej jednotky a keď sa už dej prenesie do Bejrútu, tak sa je stále na čo pozerať, obzvlášť posledná tretina filmu je už nestála akcia. Akcie tu nie je až tak moc, ale je celkom vydarená. Treba si na ňu počkať, prvá väčšia akčná scéna sa objaví až po viac, než hodine filmu, ale akčnosť filmu zachraňuje spomínaná záverečná tretina. Súbojov je tu minimum, Norris tu má len jeden kratší a jeden trochu dlhší súboj a aj to vždy len proti jednému protivníkovi, ale nie sú zlé, skôr sa strieľa vo výborne natočených veľkolepých prestrelkách, v ktorých protivníci umierajú prakticky po desiatkach, nechýba ani množstvo výbuchov a plno scén s dopravnými prostriedkami. Najviac sa mi páči nočná akcia pre oslobodenie rukojemníkov v škole, celá záverečná zábavná časť s Norrisom a jeho ozbrojenou motorkou, ale všetka akcia je celkom slušná a správne béčková. Herecké obsadenie je veľmi dobré, okrem Chucka Norrisa v hlavnej úlohe poteší hlavne Lee Marvin, Steve James, Robert Forster ako hlavný záporák a slušné vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú v rámci svojej kategórie veľmi dobré, film pôsobí skvelo béčkovým dojmom v každom zábere a žiadny problém viditeľne nebol ani s rozpočtom. A veľkú pochvalu si zaslúži aj výborná hudobná stránka filmu. Škoda tej horšie zvládnutej prvej fázy filmu a málo priestoru pre Norrisovu ručnú akciu, ale inak je to dobre zvládnutý akčný film presne v štýle osemdesiatych rokov, ktorý pobaví aj viackrát. 76%(5.4.2007)

Slušnou hudbu k tomuto akčnímu filmu zkomponoval Alan Silvestri. Pro něj to byla po úspěšných komediích HONBA ZA DIAMANTEM, FANDANGO a NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI, první velká příležitost v akčním žánru.(3.3.2006)