Karlos80

Po vynikajícím, přímo mistrovském "La polizia è sconfitta", ač jsem si to nechtěl připustit, přišlo, bohužel, mírné zklamání...Paolella natočil jen dvě eurocrimi (polizioteschi), toto je to druhé a z mého pohledu, bohužel, slabší...Hudba dobrá, obsazení krom známých amerických herců Balsama a Webera málo známé nebo dokonce neznámé, hlavní role Gardenii (Franco Califano) se mi však líbila, výrazem mi trochu připomínal Henryho Fondu. Film byl na druhou stranu i dost komediálně založený, scéna s vyloupením banky nebo zmlácení jednoho z gaunerů titulním hrdinou, a to se zlomenýma rukama, jsou opravdu vtipné. Bylo toho zde však víc, ale víceméně v podobném duchu, nicméně pro fanoušky typické taliánské 70's rychlé akční jízdy spíše nedoporučeno. ()

Martin741

Za najlepsi film rezisera Paolellu povazujem La Polizia e sconfitta, toto uz bolo vyrazne slabsie. Martin Balsam /Psycho, Prepadeni vlaku z Pelhamu, Mys Hruzy/ tu bol evidentne hlavnou hviezdou - a asi jedinou najznamejsou, aku sa podarilo reziserovi Paolellovi zohnat. Karel pise spravne obavam, sa. Robert Webber /12 rozhnevanych muzu, Bitva o Midway, Tucet Spinavcu s Lee Marvinom/ tu bol popri Balsamovi fakt jedina znamejsia drzka. Zvysok som uz nepoznal, sli jaxi mimo mna -a to mam celkom dobry prehlad. Tempo je take nijake, hodne nudi, dialogy o nicom ... este aj tie akcne sceny su akesi mdle, bez chuti. Vyslovene priemerne poliziotteschi, v 80. rokoch sa potom uz aj prestali tocit : 55 % ()