Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko

Koralína a svět za tajemnými dveřmi

Coraline

Koralína a svet za tajnými dverami

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2009, 96 min

Henry Selick

Předloha:

Neil Gaiman (kniha)

Henry Selick

Pete Kozachik

Bruno Coulais

Koralínka ja doslova čarovná. Úchvatne naanimovaný film ma prisámbohu bavil viac, než kedysi kniha :-)(4.1.2010)

Je rozkošná jak knoflíček, na očích všech tvářiček. Kdokoli jednou spatří Koralínku….. ,,Krásné“ prostředí a dům starý 150 let dává vzpomenout na kousky T. Burtona, nebo právě na Ukradené vánoce. Stejně jako příběh, kde se pod závojem noci probouzí neuvěřitelná dětská fantasie. A vyloudí i kapku úsměvu. Jsou sny nebezpečné? A co když je to skutečnost? Faunův labyrint pro děti? (!) Děti se budou bát! Třeba toho, jestli je babizna také nenaláká na poklady! PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *** P.S.: jste li dítě, odeberte jednu * od humoru a přidejte ji k napětí.(17.6.2009)

Je to jako když se Alenka v říši divů potká s Marilynem Mansonem. Stejně ujetý, stejně nádherný. Jsem na tom podobně jako kOCOUR, který pravil, že si připadal jako 10-ti letej kluk. Já seděl, hleděl na ty všecky postavičky, který mi neustále přípomínali, že nemusíte být dítě v zavinovačce, abyste ocenili něco tak nádhernýho. Koralína je navíc holka, která se nekamarádí s dětmi (čti s těmi, co mají dvě oči a nohy mají k pasu), což ji zvyšuje respekt u mě. Ať už Miss Spink&Forcible, jejichž čarodějné pokusy si nic nezadaj s kyvadlem mé matky nebo Mr. Bobinski - здорово, мужик! (omlouvám se za možnou nesklonost, ruština je šílená :D) - jehož myšky/muškas by dokázaly ztrapnit i Cirkus od Berousků (omluva tentokráte ke zmiňovanému zábavnímu průmyslu). Je to svět, ve kterým nemusíte přemýšlet o všedních věcech, je to prostě jako váš nejhezčí sen ze kterého se nechcete probudit. Když navíc zjistíte, že atmosféra Koralíny je lepší než u leckterých hororů, řeknete si, že ač jste si mysleli, že něco podobného vás už nepotká (svět je krátkej, držte si klobouky!) stejně podlehnete i za cenu toho, že vás ostatní budou považovat za naivního chlapa s klokaním srdcem. Byl to zážitek na který jen tak nezapomenu. A to je supér, ne???(8.6.2009)

• Dever

// Distribútor: Focus Features // Počet premietajúcich kín v USA: 2,320 // Otvárací Víkend USA: $16,849,640 //(10.2.2011)

fujj to bylo ale strašidelne. Ale takový styl pohádky sem ještě neviděl, i když tento rok ještě jednu takovou asi uvidím, jak se tak divam na trailery 9. Proste nice dangerous pohádka. a i když sem se po prvních ukázkách bál, jak tam bude sedet ta "zastarala" grafika, nakonec to snad coraline prospelo. Hudba perfektní 8/10(27.5.2009)

• - Dollar Bill má tvář režiséra Henryho Selicka. (Aknah)

• - Pro natočení 74 sekund filmu bylo potřeba týden práce více jak 300 lidí na 52 postavených scénách. (Pavlínka9)

• - Scénu divadelního představení s Koralínou a Hubíkem sleduje 248 psů. (venus)