Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko

Koralína a svět za tajemnými dveřmi

Coraline

Koralína a svet za tajnými dverami

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2009, 96 min

Henry Selick

Předloha:

Neil Gaiman (kniha)

Henry Selick

Pete Kozachik

Bruno Coulais

Koralína mě vrátila o pár let zpátky a já se cítila jako dítě, které miluje pohádky, panenky a dobrodružství. Silný a povedený film, který je stylizací naprosto jedinečný. Z mého pohledu Koralína smetla Alenku ze stolu jako knoflík:-) Bomba!(28.3.2011)

Námět z Alenky, scénář maximálně na kraťas a do toho výstřední Sellickovo fantazírování, které po půlhodině prostě už ničím nezaujme a víc a víc tlačí k zoufalému volání „Ať už se začne něco dít, proboha!“. Co mě na tom bavilo nejvíc, tak byla paradoxně Dakota, která výborně intonuje a v hlasových polohách protivného spratka, vyděšeného děvčátka i odvážné holky doslova ‚hraje‘. Zbytek k uzoufání a nemusel tomu ani asistovat Tim Burton.(31.12.2009)

Myslím, že kdybych tento film viděl jako malý, tak bych byl určitě podělaný strachy, jelikož závěrem film nabírá na tempu a vše je tak mysteriózně tajemné. U filmu jsem se výborně bavil, má dobrý příběh, hudbu a je zde mnoho roztomilých maličkostí a nápadů. Jinak velice oceňuji ruční práci, které musela být velice obtížná, ale tvůrci si s tím dobře poradili. Mé hodnocení 5 hvězdiček…(16.6.2009)

• - Květiny v zahradě mají uprostřed ping-pongové míčky. Květy na třešňových stromech jsou vytvořené z popcornu. (venus)

• - V traileru je vidět odkaz na další film Henryho Selicka Opoparchant (2001). Otec Koralíny má logo snímku na trenkách. (Aknah)

• - Pro natočení 74 sekund filmu bylo potřeba týden práce více jak 300 lidí na 52 postavených scénách. (Pavlínka9)