poster

Koralína a svět za tajnými dveřmi

 • Česko

  Koralína a svět za tajemnými dveřmi

 • USA

  Coraline

 • Slovensko

  Koralína a svet za tajnými dverami

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2009, 96 min

Režie:

Henry Selick

Předloha:

Neil Gaiman (kniha)

Scénář:

Henry Selick

Kamera:

Pete Kozachik

Hudba:

Bruno Coulais
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  **

  // Distribútor: Focus Features // Počet premietajúcich kín v USA: 2,320 // Otvárací Víkend USA: $16,849,640 //(10.2.2011)

 • Superpero
  *****

  Celou dobu príma svěží pohádka, ale ten konec byl už čistokrevnej horor. Bejt malej tak se z toho poseru strachy.(28.7.2010)

 • Bluntman
  ****

  Svět, který nechci obývat, film, ke kterému se nebudu tolik vracet jako k jiným selickovsko-burtonovským počinům. Znepokojivé a bizarně gilliamovské, promyšlené a důsledné, bezútěsné a depresivní, založené na dětských "straších" a fantaziích. Dobrá zpráva: Henry Selick se konečně osamostatnil a přístě k tomu snad nebude potřebovat ani vzájemně propojenou a "vychytralou" síť odkazů a sebereferenčních prvků. 9/10 P.S.: I když se to tak nezdá, předchozí řádky jsou pochvalou.(25.5.2009)

 • T2
  ****

  Rozpočet $60miliónovTržby USA $75,286,229Tržby Celosvetovo $126,037,057Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,244,816 //počet predaných kusov 602,058Tržby za predaj DVD v USA $47,626,518 //počet predaných kusov 2,637,499Sila! -čo dokážu niekedy filmári natočiť a hlavne tak pochmúrnu vec ako Coraline je, veru dosť ťažko sa niečo takéto hodnotí a vôbec aj pozerá, hlavne keď je to ako že odľahčené čiernym humorom, pri ktorom sa je asi dosť ťažko hlasito zabaviť. V podstate ide o dosť hustšiu záležitosť než je Burtonovsky ladená Predvianočná nočná mora či Mŕtva nevesta Tima Burtona. Pokiaľ ide o samotné technické spracovanie filmu je prvotriedne, k tomu popustenie fantázie spojené z nejakou tou psychadelickou stránkou povyšuje toto do iných sfér než nejaké klasické rodinné fantasy, riadne to skôr naburáva tématicky skôr dosť horrorovú tému aj vďaka ponurej presiaklej atmosfére tohto počinu, ktorý by si zaslúžene mal dostať plné hodnotenie ale nedá sa nič robiť a človek si musí pomaly nájsť cestu k takémuto niečomu aby si to mohol naplno vychutnať, zatiaľ ostávam na 4hviezdičkách a časom sa do tejto pochmúrnej krajinky určite rád vrátim. Neil Gaiman je najvýraznejší spisovateľ v oblasti fantasy poslednej doby, jeho príbehová paleta nepozná hraníc. /videl v kine: 80%/ (videl na festivale Comics Salon 2009)(12.7.2009)

 • Psema
  ***

  Strašná nuda, která mě jen utvrdila v tom, že mi Selickův styl nesedí. Animace je kouzelná a dobrých deset minut i baví, ale jako vše ostatní se časem okouká a zůstane jen vyčpělý příběh opsaný odjinud, doplněný úděsně nezábavnými scénkami, které na podobně mělký animák jen natahují neúměrnou stopáž. Ke všemu je samotná Koralína dost nesympatický fracek, a to s tím nemá nic dělat skutečnost, že ji v originále dabuje Dakota Fanning. I v dabingu jsem jí chtěl dát v devíti z deseti případů po tlamě. A ten půlhodinový závěr jak z průměrného RPG měl být jako co?(30.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace