Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko

Koralína a svět za tajemnými dveřmi

Coraline

Koralína a svet za tajnými dverami

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2009, 96 min

Henry Selick

Předloha:

Neil Gaiman (kniha)

Henry Selick

Pete Kozachik

Bruno Coulais

Koralína mě vrátila o pár let zpátky a já se cítila jako dítě, které miluje pohádky, panenky a dobrodružství. Silný a povedený film, který je stylizací naprosto jedinečný. Z mého pohledu Koralína smetla Alenku ze stolu jako knoflík:-) Bomba!(28.3.2011)

Henry Selick je zaujímava postavička. Všetky tie opletačky okolo Predvianočnej Nočnej Mory sú veľmi zvláštne a zavádzajúce. PNM je braná každým ako Burtonov film, bez ohľadu na to, že na režisérskej stoličke bol Selick. Coraline je už úplne bez Burtona a ikeď práca týchto dvoch pánov je určite podobná, Selick sa ukázal ako úplne sebestačný a vyspelý tvorca. Coraline je parádna potemnelá rozprávka s kúzelnou stop-motion animáciou, nechýba jej skutočne nič. Mierna neoriginalita mi je ukradnutá, keďže toto dobrodružstvo šlape skutočne na vysoké obrátky a prakticky každá scéna prináša fantastické kúzelné divadlo. Som veĺmi zvedavý, čo vzíde s ohlásenej spolupráce Selicka a Pixaru. (8/10)(25.5.2010)

Velké zklamání. Krásná animace, ale nepřesvědčivý a nepromyšlený svět. Poslední hřebíček byly tři "úkoly", které nakonec spočívaly v přesunu na dané místo a sebrání předmětu ze země...(2.9.2012)

Koralínka ja doslova čarovná. Úchvatne naanimovaný film ma prisámbohu bavil viac, než kedysi kniha :-)(4.1.2010)

Nic objevneho, ale presto bozi... A, prekvapive, se slusnym dabingem. Deti, bezte na to :)(13.6.2009)

• - V jedné pasáži filmu projeví Koralína během 35 vteřin 16 různých výrazů obličeje – celkem jich projevila 207 336. Její matka pak 17 633. (venus)

• - V druhém světě dělá druhá matka Koralině vejce. Když ho rozklepne do pánve, je ve žloutku vidět tvář Kostlivce Jacka, postavy z Ukradených Vánoc režiséra filmu Henry Selicka. (j.o.j.o.)

• - Květiny v zahradě mají uprostřed ping-pongové míčky. Květy na třešňových stromech jsou vytvořené z popcornu. (venus)