Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko

Koralína a svět za tajemnými dveřmi

Coraline

Koralína a svet za tajnými dverami

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2009, 96 min

Henry Selick

Předloha:

Neil Gaiman (kniha)

Henry Selick

Pete Kozachik

Bruno Coulais

No, tak myslím, že po tomto filme môžme jednohlasne odpustiť Henrymu Selickovi sprostosť, akou bol film 'Monkeybone' a jednou vetou dodať odporučenie, že nech radšej zostane pri animovanom filme. Skvelá animácia, skvelý príbeh. Horrorovo detský, dospelo rozprávkový, plný predstavivosti, rozkošných farieb a vizuálnej stránky, podporený zaujímavou audio vložkou. Malé štrbinky by sa našli len v trošku predvídateľnom scenári, ktorý je v svojej podstate len lepším štandardom, no mrazivé a takmer horrorové momenty dávajú divákovi pocit inovácie a zaujímavej kombinácie žánrov. 'Coraline' je ďalším prírastkom v rade dospievajúcich animákov, pri ktorých sa pomer obecenstva v kine bude určite postupne prikláňať k vyšším vekovým skupinám a rozpaky z kúpy lístka na animované predstavenie budú musieť ísť bokom aj pri odrastených svalnatých borcoch, ktorí mali doteraz pri výraze animák pred očami Mickey Mousea. Len tak ďalej. 85%.(12.6.2009)

Děcka zabaví vizuální cukrbliky a podobné blbůstky, ale já žasnul nad nekomplikovaností příběhu a utrápenou vykonstruovaností bez vnitřní logiky. Kdybych nedělal předevčírem fotku hlemýždě, tak snad dám za dva.(9.6.2009)

Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(5.2.2010)

Myslím, že kdybych tento film viděl jako malý, tak bych byl určitě podělaný strachy, jelikož závěrem film nabírá na tempu a vše je tak mysteriózně tajemné. U filmu jsem se výborně bavil, má dobrý příběh, hudbu a je zde mnoho roztomilých maličkostí a nápadů. Jinak velice oceňuji ruční práci, které musela být velice obtížná, ale tvůrci si s tím dobře poradili. Mé hodnocení 5 hvězdiček…(16.6.2009)

Som chorobne zaťažená na animáky s bohatou porciou vizuálnej nablýskanosti, fajnových postavičiek, ktorým kreatívec scenáristický vložil do úst vtipný slovník plný ironických otáznikov a atraktívnych narážok na absentujúce rodinné vzťahy. Celé akoby to vypadlo z dielne mága Burtona a Henry Selick je jeho nepopierateľný prívrženec! Morbidita na každom rohu, bábkovské nádhery pochmúrnosťou obkolesené, farebná podmanivosť..... Tento animák ma doslova zdrapil do svojich pazúrov a ja som tak očarená, že nedokážem namietať. 90%(19.9.2009)