Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko

Koralína a svět za tajemnými dveřmi

Coraline

Koralína a svet za tajnými dverami

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2009, 96 min

Henry Selick

Předloha:

Neil Gaiman (kniha)

Henry Selick

Pete Kozachik

Bruno Coulais

o fous, spíš ale jen o fousek slabší, než starší parádička se Skeleton Jackem, a tak stejně, možná o fousek lepší, než Mrtvá nevěsta. Možná kdyby byla muzika od mistra Elfmana, to by asi bylo jiné:-) Ale co mě absolutně dostalo, to byl ten zcela autentický, věrohodný a do detailu vychytaný kocour!!! To však pochopí jen ti, kteří mají černého kocoura doma - závěr mluví za vše, že? 2 shit: ten nick sis vybral sám, nebo ti tak říkají od mala kvůli tomu, co máš v lebičce?(30.5.2009)

Nechala jsem se zlomit a mám pocit, že to kapánek vyzrálo. Pořád tu na sebe sice naráží kontrast mezi opravdovým děsem a příjemnou knoflíkovou groteskností, ale tak načpak si s tím dělat hlavu. Animace je neskutečně bohatá a nápaditá. A omladina to taky snáší dobře.(24.9.2009)

Svět, který nechci obývat, film, ke kterému se nebudu tolik vracet jako k jiným selickovsko-burtonovským počinům. Znepokojivé a bizarně gilliamovské, promyšlené a důsledné, bezútěsné a depresivní, založené na dětských "straších" a fantaziích. Dobrá zpráva: Henry Selick se konečně osamostatnil a přístě k tomu snad nebude potřebovat ani vzájemně propojenou a "vychytralou" síť odkazů a sebereferenčních prvků. 9/10 P.S.: I když se to tak nezdá, předchozí řádky jsou pochvalou.(25.5.2009)

Selick opravdu není nejlepší z vypravěčů, ale vizuálně je to lahůdka. A dost temná k tomu.(2.8.2009)

Nic objevneho, ale presto bozi... A, prekvapive, se slusnym dabingem. Deti, bezte na to :)(13.6.2009)

• - Skupina They Might Be Giants napsala pro film původně 10 písní, pro temnější vyznění filmu byly ale všechny až na jednu (kde zpívá Koralinin druhý otec) vystříhány. (j.o.j.o.)

• - Všechny loutky jsou vyrobeny ze silikonu a pěnového latexu, uvnitř jsou ze železa. (venus)

• - Shodou okolností byla pro soundtrack k filmu do dívčího sboru jako hlavní hlas vybrána dívka, která se také jmenuje Coraline. (Bounded)