Kočovný kouzelník, schopný naslouchat tajům dětské duše, dokáže stvořit kouzelnou zemi zvanou San Jago di Campanella i v zapadlé podhorské myslivně. Přijede tam těsně před vánočními svátky a tamním dětem dokáže rozdávat pohodu plnou uklidňující fantazie. Avšak tvůrci nezapomněli poskytnout důležitou radu, určenou nejen dětem: nemá smysl toužit po pohádkovém světě, jestliže ideální zázemí vytváří laskavá rodina, v níž vyrůstáme a žijeme. A nebo v širším měřítku celý stát, jenž se o nás vzorně stará. (oficiální text distributora)

Desmi odpad!

Práce s hudbou, kamerou, příběhem, emocemi... na hovno. Fantastický příběh, pochopitelný, strukturovaný, sympatický.. ani hovno. ()

Flego

Moderná rozprávková feéria o malom chlapcovi, ktorý na podnet potulného kúzelníka s manželkou spoločne hľadajú čarovnú krajinu, kde sa všetci bavia, hrajú a spievajú. Ťapákov svet podporený snehovou nádielkou a idylickým prostredím horárne otvára mnoho myšlienok, pôsobí rozmarne a sympaticky. Nie je však natoľko pútavý, aby zaujal aj dnešného diváka, nehovoriac o deťoch, ktorým je film určený. Štvrtý komentár. ()

Anderton

Neviem si predstaviť, že by som ako dieťa chápal, aký má tento film dej. Pretože som to nechápal ani ako dospelý. V podstate sa nič nestane, vysloví sa niekoľko myšlienok, ukáže zopár panorám Tatier, chlapec niečo pochopí a rozprávky je koniec. Svojim spôsobom je to celkom sympatické, má to aké také kúzlo ale pôsobí to ako zbytočnosť. Za 75 minút sa toho v detskom filme dá povedať omnoho viac. Čo sa podarilo, to je obsadenie sympatickej rodinky, kde aspoň chápeme, prečo sa s nimi môže cítiť malý Ťapák ako v kúzelnej krajine. ()