Karlos80

"La Padrina" je pro mě docela velikým překvapením, od tohohle poliziesca jsem toho upřímně tolik nečekal, zvláště pak když přihlédnu k faktu, že zde v podstatě v hlavní roli vytvořila žena (viz obsazení dle IMDB, i podle úvodních titulek filmu), tak jde jednoznačně o úspěch. Takových filmů v samotném žánru je jako šafránu! Čekal jsem trochu něco v komediálním stylu a lá Brescia, a ono ouha, ani omylem! Druhá - daleko podstatnější věc která by měla k tomuto filmu přilákat, alespoň tedy toho kdo se trochu blíže zajímá o EuroCult, je vážně skvělé obsazení, film byl suprově obsazen, co jméno to pojem v oblasti EuroCultu, Eurocrime, atd. Film jsem viděl v nepříliš dobré kvalitě (patrně šlo o rip z VHS) v angličtině (název "Lady Dynamite") s dánskými titulky. Na IMDb má snímek v současnosti dobrých 65% (z 16. hlasujících), tady zatím nula, no uvidíme jak tomu bude dál. Spiknutí tohoto filmu je jednoduché, ale na druhou stranu průběžný vývoj filmu jej dělá dosti spletitým někdy až vyloženě směšným, hlavní ženská postava Donny Costanty je sice v obsazení profilu filmu, i v titulcích filmu uvedena jako hlavní postava, ale její role zde je spíše podružná (ona však má a to nepopírám, hlavní podíl na tom co se tu odehrává a čeho jsme tu svědky). V jednoduchosti, jde o boj dvou mafiánských klanů který si mezi sebou vyřizuje účty za smrt šéfa mafie jednoho z nich. Manželka onoho zavražděného šéfa, jede podle jeho posledních slov před skonem, do Palerma, aby by konfrontovala konkurenčního šéfa mafie, který celé to svinstvo zorganizoval a zařídil. Nic zvláštního, ve filmu se nám ale představí nepřeberné množství různých osob, spousta různých charakterů, všecko se to tu mezi sebou pěkně mydlí, hlavní ženská role ale podle mě bohužel není natolik silná a zajímavá postava, aby ten výsledný - pomstychtiví aspekt filmu udělala jakkoliv více zajímavým. Zůstane nám zde tak jen spousta, někdy až vyloženě nečekaného násilí, různě provedených vražd, krve a nahoty, které mají nejspíš za úkol čas od času probudit publikum, je jich opravdu hodně a zcela určitě zachraňují tento film před úplným fiaskem, ano tyto scény jsou tím potřebným kořením tady, a já je v každém filmu tohoto žánru rád vidím. Mezi ty nejpamátnější jistě patří; dobití chlapa a podříznutí jeho hrdla flaškou, hození chlapa dolů skrz schodiště, oddělená ruka v dortu, a raketomet ve finále, finále stojí za vidění! Nej z herců Maurice Polli a jeho typický úsměv. Film vřele doporučuji všem žánrovým nadšencům, tohle Variho druhé (nejspíš i nejlepší) a předposlední Eurocrime se povedlo. ()