• 6thSun
  ****

  Nostalgie je svině.(3.6.2010)

 • sportovec
  ****

  Lahodný cyklus na lahodné téma o lahodných lidech, který plně respektuje souřadnice doby (všemocmý referent místního národního výboru), ve které vznikl. Vesnice, v níž žije podzim života hlavní hrdina, skvěle ztělesněný další velkou osobností z nevšední generace Sováků, Horníčků, Menšíků či Kopeckých, Martinem Růžkem, zná neudržovaná zákoutí, náletový plevel na veřejných prostranstvích, větší či menší nesnáze mezi obyvateli menšího sídla, v němž každý každému dohlédne do talíře, ale i kroky na rozhraní nebo již zcela mimo rámec zákona. Na obou vnoučatech jsou patrny známky sílícího konzumismu. Povrch ale zůstává nezčeřen: družstvo funguje, rodina, svou úrovní ve fesnickém prostředí nadprůměrná, rovněž. Úsměv a nadhled tomu všemu dává pečeť nadčasového přesahu. A - jak dodává nejeden předkomentátor či předkomentátorka - zrcadlo, které toto díla vrhá na současnost, je nelítostné. Protože zobrazuje a odráží nesrovnatelné.(28.11.2011)

 • Tosim
  ****

  Některé případy advokáta na penzi dnešnímu publiku asi nic moc neřeknou, ale stále je to nadprůměrná a zábavná televizní podívaná z pera Jaroslava Dietla.(7.5.2003)

 • honajz
  ***

  Docela pohodové příběhy z občansko-právního ranku (taková Kauza Králík v ne tak cynicky depresivním seriálu), s pohodovým Růžkem, slušnou kamerou a exteriéry, i slušně sepsanými scénáři. Dietl měl talent na popsání psychologie postav, a i když zde to trošičku odflákl, pořád jde o nadprůměr.(29.10.2014)

 • EdaS
  ***

  Hodně dobrý seriál s dobrým obsazením, na který se dá dívat i po několikáté.(21.6.2004)

 • - Seriál se natáčel mezi lety 1982 a 1985. (M.B)

 • - Jedná se o první herecké role bratrů Saši a Václava Rašilových, kterým v té době bylo 6 a 10 let. Hráli tam syny Jaromíra Hanzlíka a Daniely Kolářové. (wictoria)

 • - V díle Veřejné osvětlení, kdy se v restauraci domlouvá melouch, je vidět na dveřích velký §. (pávek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace