Karlos80

Tento film by se dal označit za španělské poliziesco a částečně i za giallo. Najde se v něm totiž dost typických znaků a vlivů z těchto dvou patrně nejznámějších taliánských subžánrů. 2 bulvární žurnalisté Linda Hayden a její přítel jsou svědky brutální vraždy ženy ve středním věku, krátce na to se případu ujímá policie v čele s inspektorem Mendozou, ale případ se zdá mnohem složitější než se zdá. V pozadí probíhá boj na život a na smrt sítě dětské prostituce, obchodování s drogami a pašování. Příběh je docela dobrý (ale zároveň i dost spletitý), máme tu dobré mezinárodní obsazení, včetně italského skladatelského guru Ciprianiho (jeho hudební kulisa nebyla špatná ale v rámci jeho tvorby to byl jen průměr), je tu dost scén přestřelek a i nějaká ta levná automobilová honička (Seat 124 jako spain policejní auto, v Itálii to byla v té době legendární zeleno nebo modro bílá Alfa Romeo Giulia) a najde se tu i nějaké to potřebné koření v podobě násilí (tvrdé údery hlavou do stěny a následně scéna tvrdého pádu dolů po schodech.. atd). Posledních 15-20 minut je asi nejlepších. Dokonalý film to není, ale ani nejlepší, najde se tu pár docela dobrých nápadů, ale jinak je to spíše takový žánrově slabší průměr, od režiséra Lomy (poté co jsem od něj už něco málo viděl), pak zcela určitě. Doporučeno především fanouškům polizioteschi filmů. ()