golfista

Všichni tu vynášejí nápad, ale ten je podle mého největším kamenem úrazu. Vize společnosti, kde si každý DOBROVOLNĚ píchne drogu, která mu odbourá city je natolik nesmyslná, že ho nemohla zachránit ani výborná vizuální stránka filmu (pokud to bylo myšleno jako podobenství, tak snad...). Film se ale v každém případě dá vidět, a i když je inspirace Matrixovými souboji zřetelná až příliš, tak se jedná o nadprůměrné Sci-fi s několika fakticky výbornými momenty .... Ovšem na takovou (nápadem příbuznou) Gattacu to nemá ani zdaleka. ()

POMO

Equilibrium je slušné béčko, ťažiace z dobrého vizuálu a námetu, a padajúce na klišovitosti a predvídateľnosti. Menej artová, popovejšia verzia Lucasovho THX 1138, určená mladšiemu publiku, odrastenému na počítačových hrách. Kurt Wimmer má niečo do seba. Keď dospeje, môže sa stať veľkým režisérom. ()

kleopatra

Zpočátku mi film připomínal Příběh Služebnice, ale v takovém jakémsi mužském vydání. Svět, ve kterém jsou všichni v šedočerných hadrech bez emocí, inspirujících a rozptylujících rekvizit života připraveni hájit totalitní pakárnu v čele s "šéfem". Rozjezd moc dobrý, ale postupem času došlo na jiný film. To, co zřejmě mělo být vrcholem, naopak původní slibnou myšlenku retardovalo, protože jestli něco nemusim, tak chlápka, který sám kosí armádu. ()

Cival

Za málo peněz hodně bytelné muziky. Christian Bale je cool stejně jako akce - Wimmer má při její komponování zajímavé nápady. Equilibrium je emocemi nadupaný filmeček, který dokázal z minima vytěžit takřka maximum. Sice jen na jedno kouknutí, ale vem to čert: Bavil jsem se skvěle, tedy když se tvůrci zrovna nepokoušeli o bombastické davové scény, na jejichž věrohodnou realizaci by potřebovali mnohem plnější prasátko. 70% ()

KevSpa

Slušné skorobéčko s cool atmosférou, trochu tupým příběhem a mnoha velice emitivními scénami. Kdyby si tvůrci více vyhráli s koncem a nedávali tam ten "uřízlej ksicht", tak by šlo takřka o překvapení roku. Takhle je to "jen" celkem povedený akční film, který pobaví, ale v paměti příliš dlouho nezůstane. Ovšem Christian Bale předvádí výtečný výkon, možná nejlepší od svých dvanácti let, kdy hrál hlavní roli ve Spielbergově Říši slunce. ()

Lima

Trošku schizofrenní mix 1984, 451 stupňů Fahrenheita, Minority Report a Matrixu. Někomu se to může líbit, podle mého vkusu to dohromady nefunguje. Začátek byl ovšem slibný - tíživá vize Orwellovské společnosti a v ní vynikající Bale v roli klerika, který objevuje city. Mělo to atmosféru, mělo to hloubku, ale postupem času se z toho stále více stávala slátanina, kterou drželo nad vodou těch pár společných scén Baleho a Emily Watson. Přál bych si, aby Wimmer příště natočil nějakou pořádnou řežbu, protože závěrečná akční sekvence byla vynikající.....PS: Mé přání bylo o 4 roky později BOHUŽEL vyslyšeno. ()

Galadriel

Dobrý nápad (i když poinspirovaný kde se dalo), skvělá akce a inteligentní příběh (je fakt, že jde dost těžko přijmout předpoklad myšlenky - že si všichni lidé budou dobrovolně píchat emostop, ale na druhou stranu - hrozila jim smrt, kdyby to nedělali, takže těžko říct, jak by se společnost zachovala). Každopádně úžasné bojové scény, naprosto fantastická vizuální stránka (to, že nejezdí a nechodí všichni jen v černé film oživilo, ale svět zůstal stále dostatečně odlidštěný), dobře vymyšlený totalitní svět a hlavně některé konkrétní scény (z těch dětí bez emocí mě mrazilo v zádech) dělají z Equilibria velmi dobré sci-fi. ()

Gemini

Equilibrium je navýsost efektní záležitost a má kromě skvělých výkonů ústřední čtveřice postav (na čele samozřejmě s Balem) i nějaké to poselství. Bohužel kromě bojových scén ať na dálku či na blízko - které jsou, jak píše Hitman, uměleckým dílem - nepřináší vůbec nic nového, scénář je místy dost děravý a ona myšlenka filmu je vyextrahována z podstatně hlubších a významnějších snímků; plus nějaké to obrazové připomenutí Metropolis, které ovšem bylo a je myšlenkově někde úplně jinde a odvolávka na něj slouží jen k dalšímu budování atmosféry odlidštěnosti společnosti, což rozhodně Langovy legendy znalého diváka pobaví. Jenže - forma pohltila obsah a já si tu hodinu a tři čtvrtě opravdu užil. A pak znova, a za nějaký čas znova, a tak vůbec;) Je to zcela jiných 80% než třeba u Irmy Vep, abych nechodil (komentátorsky časově) moc daleko, ale každé z nich je stejnou měrou zasloužené. PS: Až při několikráté repríze jsem si začal pořádně užívat i skvěle se hodící (i když nijak originální) hudbu Klause Badelta. ()

Matty

Spalte Mozarta, šlehněte si prozin! Prvotřídní příklad toho, jak se úspěšné sci-fi trháky kopírovat NEMAJÍ. Cením si toho, že tvůrci byli natolik milosrdní a naprostou myšlenkovou prázdnotu tohoto počinu vykompenzovali náloží efektivních akčních sekvencích (což o to, že hnusně digitálních). Stále se však nejedná o kompenzaci dostačující. Porno natáčené v galerii je pořád porno. Celé Equilibrium na mě působilo jako prachsprostá vykrádačka Matrixu zasazená do světa, který nepříliš umně vykrádá Orwella (1984) i Lucase (THX 1138). Zde prezentované státní zřízení je od začátku odsouzeno k odsuzování již pro nápadnou podobnost znaku Otce a jeho přívrženců s nacistickým hákovým křížem. Není možné s podobnou myšlenkou sympatizovat, jakkoli má něco do sebe. Další povážlivé trhliny možno objevit již při letmém pohledu pod jádro věci. Nebylo by kupříkladu rozumnější než umění zlikvidovat všechny zbraně, které – jak se zdá – se nadále vyrábějí??? Konzumace drog závisí čistě na vůli každého jednotlivce, který, pokud jsem to dobře pochopil, není nějak speciálně monitorován. „Šlehnout si, či nešlehnout?“ To je, oč tu běží. Trošku vratký systém, není-liž pravda. Další sada rýpavých otázek vyvstává okolo osoby Christiana Balea. Z poctivé, ba přímo nejpoctivější ovečky, se rázem stává rebel kosící své byvší kolegy po tuctech. Kde je nějaké prozření, nějaký psychologický vývoj? Takhle ho jenom ozáří sluníčko a „hurá, něco jsem cítil, kašlu na všechny dřívější zásady, ať žije revoluce!“. Nemluvě o jeho blíže nevysvětlených supermanských schopnostech, vidění skrze zdi nevyjímaje. Nevyžívám se v hledání logických kiksů, nejsem ani kdovíjak zarputilým zastáncem pravděpodobnosti ve filmu, pokud se ten ovšem netváří, jakoby v něm něco logického být mělo, což Equilibrium činí. Film, který má nějaký filozofický podtext a takto nešetrně s ním nakládá, by zasloužil bezprostřední svěření do starostlivých rukou přátel žehu. Tvůrci přece museli počítat s tím, že lidé budou mít otázky a že budou čekat na odpověď ze strany filmu, avšak na diváka se zde zvysoka kašle. Je nám jenom ledabyle předhozeno několik cool akcí, v naději, že nad zbytkem přimhouříme oči. Žádná z těchto akcí přitom není ani kapku originální (nanejvýš souboj na „ostří pušky“), mnohé navíc Matrix vykrádají tak očividně, až to bolí (souboj Prestona alias Nea s Brandtem alias Morpheem; megapřestřelka v hale ad.). Zkuste mě přesvědčit, že se to celé pouze nesnaží svézt na postmatrixovské vlně, že to není slaboduchá zhovadilost zaobalená coby filozofující sci-fi jen aby se neřeklo. Zkuste to, ale dopředu vás upozorňuji, že jsem tvor nadmíru tvrdohlavý. :) 50% Zajímavé komentáře: Tommy987, MIMIC, Frankie, aliajas ()

Tosim

Víte, že takhle to nakonec dopadne? Film má perfektní námět, "hrozící" vysokou reálností všeho kolem. Nic nebylo dobrovolné, to je snad jasné (pátrání po odbojářích, totalitní společnost -ta variace na svastiku byla evidentní-, práskačkaství a spousta paradoxů.) V chování postav, výsledcích jejích činů i v odstavcích komentářů... ()

T2

Christian Bale ako John Preston bezcitný klerik vedení len na zabíjanie rezistencie za bránami novodobého mesta vzniknutého pre dobro ľudstva. Ale nie všetko je také krásne ako by sa mohlo zdať, lebo žiť bez citov, emócii a s inými krutými pravidlámy zavedie ľudstvo len do vnútorného zahubenia svojej podstaty. Film má zakotvené hlboké vnútorné posolstvo, nie je to len akčný nárez ako by sa mohlo z počiatku zdať. V určitých rovinách by sa to mohlo porovnávať aj s Matrixom ale film ide svojou cestou a nesnaží sa nič kopírovať. Pre Balea je to zlomová úloha v kariére, od tohto počinu sa mu dostalo preniknúť aj do veľkých komerčných projektov ale popri stúpajúcej sláve vôbec nezanevrel aj na malé nízkorozpočtové filmy. ║Rozpočet$20milionovTržby USA $1,203,794Tržby Celosvetovo $5,359,645 ()

Marigold

Kultovní status Equilibria mi popravdě poněkud zůstal záhadou, neboť svou béčkovost tenhle film nedokáže popřít ani chudou vizuální stránkou, která zejména v některých pasážích doslova smrdí laciným akčňákem, ani scénářem, který sice rozvíjí velice zajímavou totalitní orwellovsko-bradburyovskou zápletku, ale za cenu laciných zvratů a nepříliš přesvědčivých replik. Ani choreografická stránka Equilibira se nemůže rovnat brilanci Matrixu, futuristické bojové umění vypadá dobře pouze v některých momentech, občas vyhlíží jako přehnaně zrychlená hospodská fackovaná. Kurt Wimmer opravdu není žádný režisérský lumen a zaškrcený budget mu rozhodně nešel na ruku, takže jeho film působí nevyrovnaným dojmem, laciné momenty střídají vydařené, dobré obrazové kompozice střídají vyložené zmetky. Nejvíce se mi tak zamlouval Christina Bale v hlavní roli, který sice nijak neoslňuje, ale svou partituru hraje s přehledem (byť bez reevesovského charismatu). Celkově mi Equilibrium připadalo jako nadějná skica, kterou zazdily až příliš křiklavé béčkové pastelky. ()

Djkoma

O Matrixu se říkalo, že je nejlepší a že jeho "hlubší" významy jsou úžasné.... u jedničky pravda u pokračování... diskuze na dlouhé večerní noci u počítače... a tak se z jedničky se stalo nepřekonatelné dílo pro jeho pokračování. Tenhle film je jinou variantou Matrixu, která nepotřebuje hromadu peněz a efektů. Jde o geniální film bez pokračování a fakt, že většina lidí tento film přehlíží a podceňuje jej, je pouze smutnou pravdou... Není se čemu divït, třeba za pár let se z tento film docení. Režie je jednoduchá a kamera je krásná. Bojové scény mě naprosto dostaly a je mi jedno, že nějací zastánci Matrixu budou mít mnoho argumentů proti. Hlavní role je skvělá,bezchybně chladně zahraná. Klasická hudba je perfektní a hodí se k celkovému vyznění filmu. Demagogie ala Hitler aspol. je skvěle ukázána v osobě otce. Myšlenka, že city jsou důvod všeho špatného, je podle mě dost zajímavá a originální. Prozium, sérum proti citům, které má ochránit svět před možností cítit a všechny následky této přirozené schopnosti využívají vůdci k ovládnutí masy lidí. Tento film je hlubší než se zdá. ()

Radek99

Postkatastrofický blábol ... Takhle si představuji pseudofilozofický snímek. Navíc je tu řečeno všechno tak polopaticky, scénáři i filmu by prospělo trošku rafinovanosti (když se tu pálí obraz, musí to být právě Mona Lisa, symbolika Otcova státu se musí podobat právě Třetí říši, citové probouzení je deklamováno ve scéně s hyperroztomilým štěnětem, které olizuje klerikovi tvář... kam se na tohle hrabe Lars von Trier!). A vůbec nejhorší - ta zjevná stylizace do progresivnosti Matrixu spolu s béčkovou omšelostí mi nějak nepasovala dohromady... ()

DaViD´82

Equilibrium je takový škemravý hybrid. Tuze moc by chtěl být filosofickým sci-fi reflektujícím (nejen) aktuální dění a zároveň líbivou podívanou plnou "coolovosti" pro mladé. V prvním bodě ta snaha vede k tak trapné a kýčovité doslovnosti až je to k zblití. Není tu byť jen jedna jediná originálně podaná myšlenka, respektive vůbec nějaká myšlenka. 451° Fahrenheita, Brasil či Mechanický pomeranč můžou v klidu dál trůnit na svých piedestalech. V tomto ohledu jde tedy o prohru tvůrců na celé čáře. Na druhou stranu co se akční části týče, tak ta celkem funguje. Samozřejmě s ohledem na nízký rozpočet filmu. Pohromadě to drží jedině díky Christianu Baleovi a jeho charismatu, kterým dokáže zakrýt i nezajímavě napsanou postavu. Žádný druhý Matrix se tedy nekoná. Pouze stěží průměrné béčko, které si za každou cenu hraje na něco více než na co má. A to nemám rád. ()

Superpero

Nářez! Nářez! Nářez! Je to fakt cool film, skvělé akční scény, no nebudu se rozepisovat Equilibrium dneska zná každej. ()

Fr

Lidské city jako nemoc a strážci zákona, jejichž posláním je vymýtit tento zdroj krutosti…. Film, jenž silou dialogů (chvíli filozofickými, jindy drsně realistickými) nutí přemýšlet, jak bych se zachoval JÁ! Ch.Bale (jehož klerik si nezadá s elegancí netopýra) mne vtáhl do svého vnitřního boje s cestou k citům, tedy s cestou do zatracení. Samozřejmě, odkazy na jiné ,,legendy“ jsou více než patrné, ale 96 minut věnovaných zajímavému tématu s výtečnou hudbou (K.Bedert), proložených akčními střeleckými katy nepovažuji za zbytečných. Vždyť kolik jste v poslední době viděli sci-fi s myšlenkou? PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Viděli jsme. K.Wimmer vyslyšel uživatele ,,Lima“. BOHUŽEL. Tady nepomůže ani PROZIUM! ()

Dever

Soundtrack Klaus Badelt: 1. Grammaton Clerics (1.18) ,2. Encounter (1.48) ,3. Cleric Preston (0.45) ,4. Burned (2.09) ,5. Evidence (2.48) ,6. Always Knew (5.06) ,7. Remember Me (0.29) ,8. Predict (0.21) ,9. Abduction (0.57) ,10. Don’t Feel (0.59) ,11. Libria (0.45) ,12. Suppression (2.27) ,13. Equilibrium (2.03) ,14. Breath Is Just A Clock (1.05) ,15. Gun Katas (0.44) ,16. Family (0.51) ,17. Without Love (3.29) ,18. Prozium (1.14) ,19. More Reprimand (2.10) ,20. Massacre (1.49) ,21. Fathers Law (1.02 ) ,22. Marys Museum (1.31) ,23. Discovered (0.29) ,24. Kata Moves (3.21) , ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda