poster

Bible - Starý zákon: Jákob (TV film)

 • CZ název

  Biblické příběhy: Jákob

 • Itálie

  Jacob

 • EN název

  Jacob: A TNT Bible Story

Drama / Dobrodružný / Životopisný

Francie / Velká Británie / Itálie / Česko, 1994, 91 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

 • TheDarKnig
  ****

  Sean Bean jako Ezau je zcela určitě nejlepší faktor filmu... Nicméně celkově se film nijak strašně nevleče, i ostatní postavy mají něco do sebe, a je to dost přesné zpracování biblického příběhu, což se v dnešní době cení. Když přidáme i Morriconeho, i přesto že hudbu tak úplně netvořil, jsou to slušné 4(8.8.2011)

 • Aky
  ****

  Je to spíše výpravné než kdovíjak nadprůměrné. Ale svůj význam má již sám fakt, že se v takové formě příběh podává. Jak jinak by dnes člověk přišel k bibli.(20.9.2011)

 • oLí
  ***

  6.5/10 Žehnání Izáka Jákobovi: Hle, vůně mého syna jako vůně pole jemuž žehná Hospodin. Dej ti Bůh z rosy nebes a ze žírnosti Země i hojnost obilí a moštu. Ať ti slouží lidská pokolení, ať se ti klanějí národy. Budeš panovat nad svými bratry a synové tvé matky se ti budou klanět. Kdo prokleje tebe, bude proklet, kdo žehnat tobě bude, sám bude požehnán ! Žehnání Izáka Ezauovi: Tvé sídliště bude bez žírnosti země, bez rosy shůry, rosy nebeské. Bude tě živit meč, avšak svému bratru budeš sloužit. Jen když se budeš toulat bez domova setřeš jeho jho ze své šíje. ( Jákob - David, Šalomoun, Ježíš. Ezau - převážně Muslimský svět ). Co se filmu samotého týče, doba je zachycena půvabně a představitelé obou bratří si s rolemi poradili výborně - rozdíl jejich charaktrerů zahráli velice citlivě.(16.11.2007)

 • Terva
  ***

  Film z jedenadvacetidílného cyklu biblických příběhů, který vznikl jako velkolepý mezinárodní projekt s koprodukční účastí České televize. Scénář : Lionel Chetwynd. Kamera : Ennio Guarnieri. Hrají : Matthew Modine jako Jacob. CITÁT - Bojuje s člověkem, bojuje s Bohem, dokud nezjistí, kým opravdu je a jaké je jeho poslání.........(1.6.2011)

 • Šandík
  ***

  Obecně nemám rád zfilmované biblické příběhy. Zobrazují většinou naprosto jiné věci, než ty, které jsou jádrem příběhu. Zatímco Kniha knih řeší v tom kterém příběhu dejme tomu morálku nebo věrnost Hospodinu, filmaři budou na stejném místě řešit kostýmy, lokace nebo dialogy. Flagrantnímu míjení se se smyslem předlohy navíc paradoxně nahrává nemimetičnost starozákonního textu, neboť pokud jej chceme zfilmovat, chtě nechtě musíme řešit právě onu nešťastnou mimesis... Celkový dojem 65%(18.9.2011)

 • elizabeth_ba
  ***

  Opět celkem věrně natočeno dle Bible, jenže Jákob se tak nějak, stejně jako Mojžíš, moc vlekl (chyběly zvraty jako např. v Josefovi) a snad ničím mě nezaujal (krom toho, že už zas tam byl Sean Bean jako Ezau, jsa poslední dobou taky téměř ve všem).(12.12.2011)

 • KrestanFilms
  ****

  Vyšší hodnocení je způsobeno možná i tím, že tohle je film mého dětství, ještě z VHS. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(23.10.2014)

 • majo25
  ****

  Príbeh o Jakobovi je vykreslený zaujímavo, či už jeho podvod, jeho útek a lopotenie sa 14 rokov, znova útek, takisto jeho prieky s bratom Ezauom, ktorého dobre stvárnil S.Bean či zvodná Boylová, ktorá ztvárnila Rachel. Takisto Morriconeho hudba sa vydarila, známe výroky, dobre zachytená dobrodružnosť, ktorá nie je častokrát v biblických príbehoch. Hodnotenie: 75%(26.8.2013)