poster

Bible - Starý zákon: Jákob (TV film)

 • Česko

  Biblické příběhy: Jákob

 • Itálie

  Jacob

 • anglický

  Jacob: A TNT Bible Story

Drama / Dobrodružný / Životopisný

Francie / Velká Británie / Itálie / Česko, 1994, 91 min

 • elizabeth_ba
  ***

  Opět celkem věrně natočeno dle Bible, jenže Jákob se tak nějak, stejně jako Mojžíš, moc vlekl (chyběly zvraty jako např. v Josefovi) a snad ničím mě nezaujal (krom toho, že už zas tam byl Sean Bean jako Ezau, jsa poslední dobou taky téměř ve všem).(12.12.2011)

 • TheDarKnig
  ****

  Sean Bean jako Ezau je zcela určitě nejlepší faktor filmu... Nicméně celkově se film nijak strašně nevleče, i ostatní postavy mají něco do sebe, a je to dost přesné zpracování biblického příběhu, což se v dnešní době cení. Když přidáme i Morriconeho, i přesto že hudbu tak úplně netvořil, jsou to slušné 4(8.8.2011)

 • Šandík
  ***

  Obecně nemám rád zfilmované biblické příběhy. Zobrazují většinou naprosto jiné věci, než ty, které jsou jádrem příběhu. Zatímco Kniha knih řeší v tom kterém příběhu dejme tomu morálku nebo věrnost Hospodinu, filmaři budou na stejném místě řešit kostýmy, lokace nebo dialogy. Flagrantnímu míjení se se smyslem předlohy navíc paradoxně nahrává nemimetičnost starozákonního textu, neboť pokud jej chceme zfilmovat, chtě nechtě musíme řešit právě onu nešťastnou mimesis... Celkový dojem 65%(18.9.2011)

 • misterz
  ***

  Páčilo sa mi to menej ako Abrahám, Jozef a Mojžíš, ale nemôžem ani tvrdiť, že ma to nebavilo. Po obsahovej stránke je to presné biblické podanie. Ani výprava nebola najhoršia. Tiež ma zaujal pohľad na mladého chlpatého Seana Beana, ako v Biblii, nie nadarmo sa hovorí, že si zarastený ako Ezau... 65/100(24.12.2015)

 • KrestanFilms
  ****

  Vyšší hodnocení je způsobeno možná i tím, že tohle je film mého dětství, ještě z VHS. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(23.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace