poster

Bible - Starý zákon: Jákob (TV film)

 • český

  Biblické příběhy: Jákob

 • Itálie

  Jacob

 • anglický

  Jacob: A TNT Bible Story

Drama / Dobrodružný / Životopisný

Francie / Velká Británie / Itálie / Česko, 1994, 91 min

 • elizabeth_ba
  ***

  Opět celkem věrně natočeno dle Bible, jenže Jákob se tak nějak, stejně jako Mojžíš, moc vlekl (chyběly zvraty jako např. v Josefovi) a snad ničím mě nezaujal (krom toho, že už zas tam byl Sean Bean jako Ezau, jsa poslední dobou taky téměř ve všem).(12.12.2011)

 • Terva
  ***

  Film z jedenadvacetidílného cyklu biblických příběhů, který vznikl jako velkolepý mezinárodní projekt s koprodukční účastí České televize. Scénář : Lionel Chetwynd. Kamera : Ennio Guarnieri. Hrají : Matthew Modine jako Jacob. CITÁT - Bojuje s člověkem, bojuje s Bohem, dokud nezjistí, kým opravdu je a jaké je jeho poslání.........(1.6.2011)

 • Aky
  ****

  Je to spíše výpravné než kdovíjak nadprůměrné. Ale svůj význam má již sám fakt, že se v takové formě příběh podává. Jak jinak by dnes člověk přišel k bibli.(20.9.2011)

 • oLí
  ***

  6.5/10 Žehnání Izáka Jákobovi: Hle, vůně mého syna jako vůně pole jemuž žehná Hospodin. Dej ti Bůh z rosy nebes a ze žírnosti Země i hojnost obilí a moštu. Ať ti slouží lidská pokolení, ať se ti klanějí národy. Budeš panovat nad svými bratry a synové tvé matky se ti budou klanět. Kdo prokleje tebe, bude proklet, kdo žehnat tobě bude, sám bude požehnán ! Žehnání Izáka Ezauovi: Tvé sídliště bude bez žírnosti země, bez rosy shůry, rosy nebeské. Bude tě živit meč, avšak svému bratru budeš sloužit. Jen když se budeš toulat bez domova setřeš jeho jho ze své šíje. ( Jákob - David, Šalomoun, Ježíš. Ezau - převážně Muslimský svět ). Co se filmu samotého týče, doba je zachycena půvabně a představitelé obou bratří si s rolemi poradili výborně - rozdíl jejich charaktrerů zahráli velice citlivě.(16.11.2007)

 • majo25
  ****

  Príbeh o Jakobovi je vykreslený zaujímavo, či už jeho podvod, jeho útek a lopotenie sa 14 rokov, znova útek, takisto jeho prieky s bratom Ezauom, ktorého dobre stvárnil S.Bean či zvodná Boylová, ktorá ztvárnila Rachel. Takisto Morriconeho hudba sa vydarila, známe výroky, dobre zachytená dobrodružnosť, ktorá nie je častokrát v biblických príbehoch. Hodnotenie: 75%(26.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace