Bible - Starý zákon: Jákob (TV film)

• český

Biblické příběhy: Jákob

• Itálie

Jacob

Jacob: A TNT Bible Story

Drama / Dobrodružný / Životopisný

Francie / Velká Británie / Itálie / Česko, 1994, 91 min

Vyšší hodnocení je způsobeno možná i tím, že tohle je film mého dětství, ještě z VHS. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(23.10.2014)

Je to spíše výpravné než kdovíjak nadprůměrné. Ale svůj význam má již sám fakt, že se v takové formě příběh podává. Jak jinak by dnes člověk přišel k bibli.(20.9.2011)

Opět celkem věrně natočeno dle Bible, jenže Jákob se tak nějak, stejně jako Mojžíš, moc vlekl (chyběly zvraty jako např. v Josefovi) a snad ničím mě nezaujal (krom toho, že už zas tam byl Sean Bean jako Ezau, jsa poslední dobou taky téměř ve všem).(12.12.2011)

Príbeh o Jakobovi je vykreslený zaujímavo, či už jeho podvod, jeho útek a lopotenie sa 14 rokov, znova útek, takisto jeho prieky s bratom Ezauom, ktorého dobre stvárnil S.Bean či zvodná Boylová, ktorá ztvárnila Rachel. Takisto Morriconeho hudba sa vydarila, známe výroky, dobre zachytená dobrodružnosť, ktorá nie je častokrát v biblických príbehoch. Hodnotenie: 75%(26.8.2013)

Sean Bean jako Ezau je zcela určitě nejlepší faktor filmu... Nicméně celkově se film nijak strašně nevleče, i ostatní postavy mají něco do sebe, a je to dost přesné zpracování biblického příběhu, což se v dnešní době cení. Když přidáme i Morriconeho, i přesto že hudbu tak úplně netvořil, jsou to slušné 4(8.8.2011)