Vysoká hra patriotů

• slovenský

Hry patriotov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA, 1992, 117 min

Viděno 3x cca - 70%(2.1.2009)

Harrison Ford jako Jack Ryan ve špatný čas na špatném místě, hrdinsky kazící aténtát, který má za následek hrozící smrt nejen jemu ale i jeho rodině. Od stejného týmu mám raději novější "Jasné nebezpečí" ale i tak slušný ale poněkud plytký thriller.(28.5.2010)

Štandardný akčný film s Harrisonom Fordom, ktorého v úlohe akčného hrdinu nedokážem akceptovať, s teroristami, ktorí v rozpore so Zemanovým výrokom nie sú Arabmi, i keď fanatizmus Seana Millera je prinajmenšom porovnateľný. Všetko nakoniec vďaka scenáru dobre dopadne, veď ako inak by to malo v americkom filme dopadnúť? Je to film na jedno pozretie a mám pocit, že jeho tvorcovia ani väčšie ambície nemali.(26.1.2016)

Thriller s lehkým politickým podtextem si vždycky najde své publikum. Navíc když hlavní roli hraje Harrison Ford, nejlepší volba pro pozdní večer. Také Anne Arher jako Fordova manželka působila věrohodně a roli milující matky zvládla s šarmem. Patrick Bergin jako terorista se svým kamenným výrazem také bez chyby. Dobře propracovaná zápletka, plno napínavých a akčích míst - dobrá zábava a akční thriller jak má být.(30.12.2007)

• Djoker

Jak já to téma nesnášim. Politika a terorismus ve filmu. Na záčátku jsem si říkal, jestli mě film něčím překvapí a já půjdu s hodnocením vysoko. Nepřekvapil. Čas plynul a já se nudil víc a víc. Spoustu klišé a otřepaných drsných vlasteneckých hlášek nevyvážil ani můj oblíbenec Harrison Ford.(8.4.2010)