Vysoká hra patriotů

• slovenský

Hry patriotov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA, 1992, 117 min

Rozpočet $45miliónovTržby USA $83,351,587Tržby Celosvetovo $178,051,587║ Zo série o Jackovi Ryanovi jednoznačne najlepší film! Výborné obsadenie, pútavý dej, akčné a dramatické zároveň! /95%/(27.6.2005)

Odvážný, inteligentní, americký ex-analytik CIA, žijící v harmonické rodině vs. vrahounský bastard z IRA s pomstychtivou snahou tyto krásné vztahy podle narušit. Hádejte, koho na konci zabalí do severoirské vlajky… Noyce předvedl řemeslný standard libovolného zfilmování Clancyho politického thrilleru. Nabídne sice pár povedených akčních scén (i když ta závěrečná na člunech se zdála nekonečná), či názorně ukáže, jak hoši z Langley získávají supertajné informace očumováním ženských poprsí přes satelit, ale ve finále zjistíte, že Patriot Games ve vás krom hromady klišé nezanechaly vůbec nic, snad je mírné vnitřní napětí, jestli Ryanovi budou kupovat modrou nebo růžovou výbavičku. A Harrison? Ten vypracoval svůj třes bradičky při emotivních scénách k dokonalosti..(19.11.2010)

Špionážní thriller se špetkou pomsty. Klasika. Výborný Ford, krásná Hornerova hudba.(8.9.2013)

Ford X Bean. O to tady běží. Ti dva, zdá se, si do oka moc nepadli a jestli se mají v lásce mimo kameru, tak jsou to fakt dobří herci! No jo, jsou to dobří herci. S.L. Jacskon si taky zaslouží potlesk a ty dvě hodiny utekli jako voda. I ta trocha akce je na slušné úrovni a celé Fordovic rodince jsem nezkutečně fandil. 70%(30.1.2011)

Film s atmosférou, skvělým Fordem, kapitánem Hastingsem v malé roli, ale něco tomu chybělo. A já nemůžu zaboha přijít na to, CO...(8.3.2005)

• - Hugh Fraser "na place" strávil devět týdnů. (sury)

• - Film obsahoval scény z centrály CIA, jež byly skutečně natočené v prostorách CIA. Bylo to poprvé, co CIA něco takového povolila. (sury)

• - Také nepřiměřené požadavky na honorář Aleca Baldwina byly jedním z důvodů, proč roli nakonec získal Harrison Ford. (Indy_Brabino)