Vysoká hra patriotů

Hry patriotov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA, 1992, 117 min

• packa

Knížka byla sice místy slaboduchá, ovšem dobře se četla. Ve filmovém zpracování zůstala už jen ta slaboduchost...(11.11.2004)

O malej stupínek míň uhozený než následující Jasný nebezpečí, nicméně konec se taky zrovna nepoved a co by si ti nebozí Angláni počali bez hrdinného Harrisona že.(5.7.2010)

Předvídatelná a mnohdy i dosti hloupá thrillerová jednodnohubka, které příliš nepomáhá ani stárnoucí Ford (věřím mu analytika, ne geroje, který vystřílí půlku ulice) a Noyceova unylá režie, jíž chybí nápady a především větší jistota v akčním módu.(15.10.2009)

Na Ryanovku nic moc.Spíš šedo šedý průměr.Několik scén je sice dobrých, ale takové podle mě obsahuje každý průměrný akčňák.Ford je sympatický a odvádí svoji roli dobře, Sean Bean se mi tam moc nehodil a taky toho moc neodehrál.No a Sam Jackson je tam jenom zbytečná figurka (i když svůj výkon odvádí jako vždy dobře) - černoch tam být musí.A Richard Harris je tam tak zbytečný, že je škoda mluvit.Ty vedlejší role mohli nechat komukoliv a vyšlo by to nastejno.(12.8.2003)

Harrison Ford jako Jack Ryan ve špatný čas na špatném místě, hrdinsky kazící aténtát, který má za následek hrozící smrt nejen jemu ale i jeho rodině. Od stejného týmu mám raději novější "Jasné nebezpečí" ale i tak slušný ale poněkud plytký thriller.(28.5.2010)

• - Spoiler: Ve filmu je celkem 35 mrtvých. (sury)

• - Ve filmu je použita hudba z filmu Vetřelci (1986). (Rat22)

• - Země Severní Afriky, ve které je výcvikový tábor IRA, není ve filmu konkretizována, avšak dle knihy se jedná o Libyi. (sury)