Vysoká hra patriotů

• slovenský

Hry patriotov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA, 1992, 117 min

Ford nepredvadi nic co by jsme v jeho podani uz nevideli - a casto v mnohem lepsim podani. Jen prumerny thriller.(1.8.2002)

Štandardný akčný film s Harrisonom Fordom, ktorého v úlohe akčného hrdinu nedokážem akceptovať, s teroristami, ktorí v rozpore so Zemanovým výrokom nie sú Arabmi, i keď fanatizmus Seana Millera je prinajmenšom porovnateľný. Všetko nakoniec vďaka scenáru dobre dopadne, veď ako inak by to malo v americkom filme dopadnúť? Je to film na jedno pozretie a mám pocit, že jeho tvorcovia ani väčšie ambície nemali.(26.1.2016)

Šablónovitý menej akčný triler, ktorý sa nikam neponáhľa...Bolo mi sympatické, že Jack Ryan nebol tentokrát vykreslený ako neohrozený záchranca sveta, ale (ďalšie klišé) skôr svojej rodiny... Ak niekto čaká sofistikovaný politický triler tak silno narazí, ako nenáročná jednorazovka je to veľmi dobré.(5.9.2009)

Předvídatelná a mnohdy i dosti hloupá thrillerová jednodnohubka, které příliš nepomáhá ani stárnoucí Ford (věřím mu analytika, ne geroje, který vystřílí půlku ulice) a Noyceova unylá režie, jíž chybí nápady a především větší jistota v akčním módu.(15.10.2009)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $83,351,587Tržby Celosvetovo $178,051,587║ Zo série o Jackovi Ryanovi jednoznačne najlepší film! Výborné obsadenie, pútavý dej, akčné a dramatické zároveň! /95%/(27.6.2005)