Akční / Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 122 min

Malá ukázka práce lotrovského fotra Jacka Byrnese před nástupem do důchodu. V tom kufru byl zavřený starý dobrý duch francouzských kriminálek - pořád ho měli tak nějak při sobě, ale nikdy ho nepustili ven..(27.9.2009)

Ronin je dobrej, to pro začátek. Ale "dobrý" znamená být průměrný, alespoň ve škole to tak vždycky bylo a bude. Tady je to stejný. Jako by se střetávali dva obrovské ledovce, jeden značí Holywood a druhý evropskou produkci. Skvělý De Niro a skvělý francouzský De Niro (Jean Reno) v opravdu svižném akčňáku, není čas na nudu a automobilové honičky jsou dokonalé. Nejdokonalejší! Ale chybou je scénář, ten je opravdu silně postaven na hlavu. Natascha McElhone je ale sex roštěnka!(31.5.2008)

Vincent a Sam jsou nejzajímavější postavy gangu, který se připravuje na loupež kufříku se záhadným obsahem. akce se zdaří, ovšem jeden z týmu si kufřík nechá pro sebe. to ale neměl dělat, protože Sam je zabiják k pohledání a Vincent také celej život nic jinýho nedělal. kriminálka míchaná s akcí, napětí, svět tajných agentů a podsvětí, automobilové honičky, charisma J.Rena a R.D.Nira, záhadný kufřík, ve kterém bylo..... , já už vlastně nevím..(5.4.2006)

Trošku děravý scénář, ale jinak výborná kriminálka. Herci skvělí, DeNiro je tady ve své možná poslední, opravdu dobré, akční roli. Potěšila mě i Natascha McElhone. O perfektní atmosféru a dokonalé honičky se postaral John Frankenheimer s pečlivostí sobě vlastní a citem pro detail.(21.1.2011)

Zdařilá krimi o cti a starých hodnotách, na které dnešní svět sice zvysoka sere, ale my, stará škola, si prostě nemůžeme pomoc a jedem podle toho, i kdyby nás to krk stálo(12.9.2011)

• Jean Reno