Akční / Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 122 min

Nad některými logickými dírami by se dalo debatovat hodiny, ovšem jinak je to zručně natočené a sympatické. Potěší Jan Tříska v (jak jinak) malé roli. Honičky perfektní, to je jasné.(7.2.2005)

Výborný akční krimi se skvělým hereckým obsazením, už jenom přítomnost takových hereckých es jako je Robert De Niro, Jean Reno a nebo Jan Tříska, který je tady sice jen na chviličku než mu vystřelí mozek na sklo u auta, ale přeci tam je na tu chvilku a to potěší, tak musí donutit se na to aspoň jednou kouknout a ještě když jsou výborný i ve svý roli, tak je skvělej film zaručenej. Tohle sice neni nic výjmečnýho, ale svým na tyhle filmy netypickým dějem zaujme a udrží pozornost až dokonce, někdy si sice musel Frankenheimer vypomoct akcí, ale ani tam stařící jako je De Niro s Renem nezaváhali a poradili si bez větších problémů a i když je to zpracovaný tak, aby to vypadalo jako nějaká stará kriminálka, tak i ta akce je nadprůměrná a spolu s dobrou hudbou je zábavná a svižná. Jediný co mi trošku vadilo bylo protahování ke konci a to i přesto, že to má jenom dvě hodiny. Myslim si, že by to nějaký to zkrácení určitě sneslo, ale nějak zvlášť to nevadí a dá se u toho příjemě strávit večer(11.6.2005)

Scénář: J.D. Zeik, David Mamet .. In feudal Japan, the warrior class of Samurai were sworn to protect their liege lords with their lives. Those Samurai whose liege was killed suffered a great shame, and they were forced to wander the land, looking for work as hired swords or bandits. These masterless warriors were no longer referred to as Samurai, they were known by another name: such men were called RONIN. _ _ _ "Žádný otázky, žádný odpovědi. Tak to mezi námi chodí. Smíříš se s tím a život jde dál. Možná je to lekce číslo tři.." Za tři.(11.6.2005)

Nemůžu si pomoct, slyšela jsem tam hudební motiv z Majora Zemana! :o) Škoda, že Tříska nedostal větší prostor, typově tam krásně sednul.(18.5.2014)

Příjemný, svižný akční snímeček s jednou z nejlepších automobilových honiček, které jsem měl možnost ve filmu vidět.(11.3.2003)

• - Ve verzi, vydané na VHS v USA, datují titulky rok vzniku filmu do 1997. (Caaslav)

• - Kameramanův odraz v zrdcadle je možno zachytit v okamžiku, kdy Sam (Robert De Niro) s Vincentem (Jean Reno) probíhají šatnou hokejového kluziště, na němž se koná krasobruslařské představení. (Conspi)

• - Hnědý Mercedes, který je použit v druhé automobilové honičce přibližně ve 40. minutě filmu, patřil režisérovi filmu Johnu Frankenheimerovi. (Caaslav)