Svými vlastními silami zbohatlý milionář, jehož si s chutí zahrál Rodney Dangerfield, se rozhodne, že potřebuje lepší vzdělání - a také nějaký čas strávený pryč od své nevěrné nové ženy. Připojí se tedy ke svému synovi na vysokoškolských studiích. Tatínek se tak snaží získat synův respekt, zatímco ten se snaží zapadnout mezi své snobské, ale hrubé spolužáky. Jeden z profesorů si z otcem padne do noty a podporuje jak jeho, tak i syna v tom, aby se navzdory všem nepříjemnostem nevzdávali a pokusili se prvním ročníkem prokousat. Finále zahrnuje parádní frašku se skokanským prknem u bazénu a také obligátní Dangerfieldův projev. (oficiální text distributora)

sackrebleu

Prekvapivo príjemná a sympatická komédia s jednoduchým dejom a bez zbytočných záverečných pokusov ísť do hĺbky a rozsievať morálne posolstvo. Za zmienku rozhodne stojí vynikajúci Rodney Dangerfield, na ktorom celý film stojí a jeho záverečný Triple Lindy a taktiež i mladý Robert Downey Jr., ktorý počas filmu vystrieda niekoľko menej či viac divných outfitov a účesov (divných i na osemdesiate roky). A nechýba ani Kurt Vonnegut! ()

pornogrind

Herce Rodneye Dangerfielda jsem viděl snad jen jednou a to ve filmu Malý Nicky - Satan Junior(2000). Tady měl sice jen menší roličku kde si zahrál starýho tátu satana a měl zde snad jen tři nebo čtyři menší výstupy i přesto byl pro mě nepřehlédnutelnej. A tak není divu, že když jsem náhodou narazil na film Back to School a zjistil, že tady hraje hlavní roli musel jsem film prostě vidět. Věděl jsem, že ten chlap má pro komedii prostě talent. A nemýlil jsem se. Rodney Dangerfield sype jednu hlášku za druhou...Zas nemám nic ne sebe. Máš šest plných skříní s nic na sebe... nebo...Ty nemáš vkus. Máš pravdu, vzal jsem si tebe, že?... No prostě jedna perlička za druhou a ještě ty jeho xichty a vykulený oči. Já se divím, že nedostával víc prostoru i v jiných filmech. Já bych byl velkým fandou jeho komedií. To je opravdu velká škoda. Každopádně mně tahle komedie sedla a pokud někdo hledá zábavnou komedii z 80tek vřele doporučuju. 4hvězdy. ()

Derek

ako decko si pamatam ze som mal rodneyho rad (v tych par filmoch co som videl) a treba uznat ze "back to school" mu vobec nerobi hanbu. samozrejme ze dej jednoduchy ako sa na "80's high concept" movie patri ale je to zabava! dangerfield je nadany komik ktoremu hlasky idu v pohodicke. kto by cakal ze o 30 rokov neskor bude downey jr ktory tu hra outsidera a vedlajsiu postavu najvacsia mega hviezda v hollywoode... ()

genetique

Keď už nič iné, tak aspoň ksicht Rodneyho Dangerfielda stojí za to aby ste si pozreli túto praštenú somarinu. Rád by som ho videl v komickejšom filme typu aké točil Leslie Nielsen, pretože tie výrazy stoja za to. Inak je to ale ako každá školská americká stupidita, dá sa to príjemne odpozerať. 60%. ()

Cushing

Tenhle film je tak praštěnej, až je to roztomilý, bohužel má dost nevyvážené herecké výkony. Ale skvělej scénář a vtipy, který jsou, světe div se, vtipný. Nejradši mám scénu, kdy synáček má psát esej o Kurtu Vonnegutovi, a klep klep na dveře, spisovatel se dostaví osobně (tj. hraje sám sebe), neboť papínek si ho zaplatil. ()

• Kanadská punk-rocková skupina Sum 41 sparodovala záverečnú scénu v súťaži v skokoch do vody, kde Thorton Melon (Rodney Dangerfield) skáče skok Triple Lindy, vo svojom videoklipe k piesni "In Too Deep". (sackrebleu)
  • Vo filme si malé cameo strihol známy americký spisovateľ Kurt Vonnegut, ktorý hral samého seba. (sackrebleu)