poster

Gosford Park

 • Velká Británie

  Gosford Park

 • Německo

  Gosford Park

 • Slovensko

  Gosford Park

Komedie / Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie / USA / Německo / Itálie, 2001, 137 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Hlavní síla je ve scénáři, ale ani ne tak v dějové části s detektivní zápletkou jako spíše v jeho práci s postavami. Celou dobu sledujeme dobře dvacet charakterů jak z řad služebnictva, tak vyšší kasty, přičemž každý z nich má svůj příběh a postavení v příběhu. Žádná postava tu není jen pro okrasu či jako křoví. K tomu všechny postavy jsou přesně obsazeny skvělými herci a herecké výkony tomu odpovídají a tak celkově výborný "hromadně-kolektivní" výkon se jen tak nevidí. Již jen za to jak Altman na tak malém prostoru zvládá navodit atmosféru obou světů s tolika postavami zaslouží uznání. Přitom žádnou neprotěžuje, ba naopak každé se dostane přesně tolik prostoru kolik potřebuje, zaslouží uznání.(11.3.2005)

 • Silas
  ****

  Pozvolna vyprávěný příběh o jednom panském sjezdu všech vysoce postavených lidí Anglie. Nahlížíme do snobského života plného pokrytectví a pomluv, nesnášenlivosti a předstíraného přátelství, kde největší váhu má vznešený původ a výše konta. Altmanova pevná režie nedovolí zvolnění tempa a po 2 hodinách nám předkládá svůj film se stále stejnou lehkostí jako na začátku. Sice se v domě stane katastrofa, ale tu pan režisér záměrně přehlíží (čímž svůj film naštěstí nedegraduje na úroveň obyčejné detektivky). Krásný pocitový film(1.4.2006)

 • Gemini
  ****

  Dokonalá herecká sešlost, a tím pádem i skvěle zahrané postavy. Scénář lahůdkově vyvedený, hudba Patricka Doylea, kvalitního to řemeslníka, jako obvykle slušná a slušnější. Osobně bych se rád na víkend ztratil v tom honosném sídle plném původu poněkud vyššího než morální úrovně, kde se takřka každý za něco nebo před něčím ukrývá...skvělé.(27.5.2005)

 • francis
  ****

  Čekal jsem všechno možný, ale že to bude hlavně vtipnej film, to teda ne. A je. Zatraceně vtipnej. A vymakanej. Scénář musel bejt desetikilová bichle, protože postavy neustále žvaní s úctyhodnou kadencí, ale vyzobávat perličky vtípků, komentářů a hlášek je opravdu vděčná činnost. Režisér pomaličku skládá mozaiku z pestré škály postav od pána domu až po nejposlednější služebnou, každá postava má svůj charakter a vnitřní život. A čím blíž ke konci, tím víc takovej styl oceníte. Můj absolutní favorit se postupně stal z pana inspektora Thompsona. Nejdřív mi připadal trochu jako Columbo, ale vyklubal se z něj inspektor Clouseau a překonal všechna moje očekávání. Trochu mi vadilo to pečlivý dovysvětlování na konci, ale těžko říct, jestli to bylo špatně. Ještě si to musím promyslet, možná bych pak dal i pět hvězdiček.(29.11.2006)

 • kleopatra
  ****

  Robert Altman je taky jeden z mých nejmilejších rejžů, škoda, že top5 se nedá přifouknout, jeho filmy jsou jak pohlazení, žádný tlak na pilu, pěkně v klídku, člověk si vychutnává jednoho skvělého herce (a že jich R.A. ve svých filmech vždy mívá...) po druhém, každou větu, slovíčko, a v tomhle filmu je to navíc kostýmová pastva pro oči, rustikální nádech ....... už jen ten anglický čaj si k tomu uvařit.(10.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace