poster

Gosford Park

 • Velká Británie

  Gosford Park

 • Německo

  Gosford Park

 • Slovensko

  Gosford Park

Komedie / Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie / USA / Německo / Itálie, 2001, 137 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Pohodička s nějakou tou vraždou a dobrým obsazením. Hrozně mi to pžipomínalo "8 žen."(30.11.2006)

 • Slarque
  *****

  Vynikající scénář, který zcela vážně mapuje život na jednom šlechtickém sídle během pořádání honu, a zároveň si ze spousty věcí nepokrytě a trochu jízlivě střílí. Perfektní režie dokazuje, že Robert Altman ještě nepatří do starého železa, a dovoluje nám život v Gosford Parku sledovat v zajímavých, dlouhých záběrech. Třešničkou na dortu je vynikající herecká sestava, která nemá moc slabších míst. Zhruba třicítka herců tu ztvárnila působivé a uvěřitelné miniatury, které by mne nejspíš zaujaly i bez kriminální zápletky (ta je tu ostatně spíš na odlehčení).(12.3.2005)

 • T2

  Rozpočet $19,8miliónaTržby USA $41,308,615Tržby Celosvetovo $87,754,044(4.6.2009)

 • DaViD´82
  ****

  Hlavní síla je ve scénáři, ale ani ne tak v dějové části s detektivní zápletkou jako spíše v jeho práci s postavami. Celou dobu sledujeme dobře dvacet charakterů jak z řad služebnictva, tak vyšší kasty, přičemž každý z nich má svůj příběh a postavení v příběhu. Žádná postava tu není jen pro okrasu či jako křoví. K tomu všechny postavy jsou přesně obsazeny skvělými herci a herecké výkony tomu odpovídají a tak celkově výborný "hromadně-kolektivní" výkon se jen tak nevidí. Již jen za to jak Altman na tak malém prostoru zvládá navodit atmosféru obou světů s tolika postavami zaslouží uznání. Přitom žádnou neprotěžuje, ba naopak každé se dostane přesně tolik prostoru kolik potřebuje, zaslouží uznání.(11.3.2005)

 • Oskar
  ***

  Stará dobrá Anglie. Venkovské sídlo lorda Williama okupují desítky hostů, natěšených na budoucí hon, služebnictvo kmitá z místa na místo a všechen ten cvrkot pobaveně sleduje králoévna mraveniště Maggie Smithová. Místo jako stvořené pro čaj o páté a vraždu o půlnoci, co říkáte? Škoda, že k ní dojde až za osmdesát minut filmového času a že odhalení vraha není zdaleka nejzajímavějším dílkem skládačky. Co je třeba ocenit, je pohled do zákulisí staroanglických mecheche. Majordomové, lokajové, kuchařky a komorné stávají obvykle v pozadí příběhů a ke slovu se dostávají až při výslechu. Ale v Gosford Parku detailně sledujeme jejich život "pod schody", kde nenosí nehybné masky loajální mlčenlivosti jako v patře. Jako u všech Altmanových filmů ovšem platí, že kdyby z toho vyhodil třetinu postav, bude příběh hutnější a film lepší. 60 %(18.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace