poster

Gosford Park

 • Velká Británie

  Gosford Park

 • Německo

  Gosford Park

 • Slovensko

  Gosford Park

Komedie / Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie / USA / Německo / Itálie, 2001, 137 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tomco
  ****

  "hracom" ma robert altman presvedcil, ze je majstrom svojho remesla a v pohode utiahne aj stopaz nad dve hodiny. toboz to plati po zhliadnuti gosford parku. osobne filmy tohto druhu musia byt sakramentsky dobre, aby ma vobec zaujali, a musim povedat, ze sa to tentoraz podarilo. okrem skvelej plynulej rezie a vyborneho viacvrstevneho scenara je to hlavne o hereckom obsadeni, ktore je svojou kvalitou obsiahnute tak vo vacsich ako aj uplne malych ulohach. a vykony su to naozaj vyborne. celkovo obraz, ktory altman planoval vytvorit svojim filmom sa myslim do bodky vydaril. desiatky vybornych dialogov, krasne prostredie, kostymy, kamera, hudba.. kludne to takto mohlo vyzerat. palec hore.(14.12.2007)

 • MMR
  **

  To, že si režisér pohrál s detaily, ať hodnotí jiní. Já hodnotím dle toho, jak mě to bavilo, což tohle mě bohužel nebavilo... Hodnocení potřebuje vyváženost, a já tomu přispěji dvěma hvězdičkami. Hold čím víc diváků, tím víc názorů. V tom je krása filmu jako celku...(2.6.2012)

 • k212
  *****

  Krásně zrežírovaný tanec britské herecké elity (bez dvou amerických - ryze funkčních vetřelců), který ironizuje a lehce kritizuje to, co bylo pro anglickou aristokracii přirozeností... Krásný doklad toho, jak bylo a je pro životem znuděné aristokraty všechno lhostejné, i přestože je to vražda. O tom jak je hranice mezi "pod schodím" a "hořejškem" křehká ... Prostě fajn sociální, břitká a náležitě ironická komedie o lehkých mravech. Nemá chybu i přestože někdy úsměv mrze na tváři.(8.2.2003)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Film vznešený, pyšný, vážný, krásný a prohnilý stejně, jako smetánka sama... a bohužel taky stejně nudný.(11.1.2008)

 • DaViD´82
  ****

  Hlavní síla je ve scénáři, ale ani ne tak v dějové části s detektivní zápletkou jako spíše v jeho práci s postavami. Celou dobu sledujeme dobře dvacet charakterů jak z řad služebnictva, tak vyšší kasty, přičemž každý z nich má svůj příběh a postavení v příběhu. Žádná postava tu není jen pro okrasu či jako křoví. K tomu všechny postavy jsou přesně obsazeny skvělými herci a herecké výkony tomu odpovídají a tak celkově výborný "hromadně-kolektivní" výkon se jen tak nevidí. Již jen za to jak Altman na tak malém prostoru zvládá navodit atmosféru obou světů s tolika postavami zaslouží uznání. Přitom žádnou neprotěžuje, ba naopak každé se dostane přesně tolik prostoru kolik potřebuje, zaslouží uznání.(11.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace