poster

Batman se vrací

 • USA

  Batman Returns

 • slovenský

  Batman sa vracia

Akční / Krimi / Fantasy / Thriller

USA / Velká Británie, 1992, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  ****

  Pokud si u prvního dílu Batmana někdo nebyl zcela jistý, že se jedná o Burtonův film, tak tady je to do očí bijící. Nádherné kulisy a typická burtonovská poetika svého tatíka nezapřou. Batman je zde malinko v pozadí a už není takový neohrozitelný hrdina. Mnohem více prostoru dostává Tučňák DeVito a sexy kočička Michelle. Mňau...(6.6.2010)

 • Eddard
  *****

  Na druhém Burtonově Batmanovi mám nejradši postavu Catwoman, kterou ztvárnila Michelle Pfeiffer doslova úžasně. Perfektní mix femme fatale, šílenství a ženského elementu. Hned za ní řadím krásně slizkého Tučňáka, kterého by jistě nikdo jiný neztělesnil tak jako DeVito. Až za nima jsou v pozadí výkony Keatona/ Batmana a Walkena/ Shrecka, ale to je celkem pochopitelné. Klasicky burtonovský "feel" už je samozřejmostí, všude jsou šašci, kreatury, většinu filmu je noc a sněží a do rytmu k tomu hrají Elfmanovy sonáty... Co víc si přát? Snad jen o trochu propracovanější akční stránku a výraznějšího Batmana... 90%(7.4.2007)

 • TheDarKnig
  ****

  wow, u tohohle filmu jsem se vždy bál.. což se nestalo nikdy ani u TDK (ano nepříjemný svíravý pocit a strach z anarchie a všeho toho aktuálního pro dnešní dobu, ale stejně..). Burton pokračuje ve vykreslování a doplňování města hříchu Gotham city, ve kterém se zjevuje ještě větší zrůda: Penguin, maniakální mostrum, které se očividně rozhodlo překonat v šílenosti i Jokera. A skvěle zahráno Dannym DeVitem.. Michael Keaton stejně skvělý jako minule, a na scéně se objevuje i další "hrdina" - legendární pološílená Catwoman.. Zběsilost, kanály, temnota, batmobil, bičíky, drápy, plášt, netopýři, tučnáci, sežraná kočka :-)) - mix ala další šílenost Burtonova ražení, tehdy si ještě nebral servitky a točil opravdu dobré filmy. samotný Penguin se zařazuje mezi nejhnusnější, nejodpornější zločince století.. jako obvykle bez jasného činu či jasného vidění věci.. Opravdu se oplatilo, že byl tento film točen nezávisle.. téměř předčí Batmana č. 1(18.10.2008)

 • Gilmour93
  ***

  Gotham Nightmare Before Christmas.. Mrtvolné make-upy, cirkusáci, grotesknost, zasněžené hřbitovy, atmosféra vánoc na šibeničním vrchu a kočka, co chce sprovodit ze světa přerostlou myš s křídly. Pokračování Batmana trpí na absenci jakékoliv dech beroucí scény, burtonovsky tradičně do detailu precizní, ale samoúčelnou formu a nevýrazné padouchy. Tučňák v zaprděných podvlíkačkách ať se vrátí zpátky do kanálu - mně chybí Jackův kyselinový úsměv od oka k oku a tance s ďáblem za bledého svitu měsíce. Je tu nějaký muž, který by se nechtěl stát chovatelem koček, když by mu na klíně vrněla M.Pfeiffer..? Mňau..!(29.8.2008)

 • Marigold
  ****

  Tradiční burtonovská žranice pro zrak a elfmanovská pro sluch. Kořením druhého Batmana je rozhodně atmosféra Vánoc, ve které si Tim Burton vrací vzpomínky na svého legendárního kmotřence Nightmare Before Christmas. Oslnivý cynismus, ničení symbolů a především žlutá kačenka ve službách zla, tentokráte obřích rozměrů... Velkolepé, cynické, kromobyčejně koukatelné. Samo o sobě by ale koukání na kulisy nestačilo, čili jsou tu dvě klíčové postavičky – Tučňák a Catwoman. Obě mnohem výraznější titulního hrdiny, což vlasně není na škodu, protože spíše než o hrdinských skutcích netopýřího muže se hraje o dvojsečném charakteru těchto noviců. Batman Returns se tak obejde bez přímočarosti a místy bohužel i bez vypravěčského švihu. Burton vypráví neskutečně barvitě a lehce, ale párkrát jsem se přistihl při myšlence: o čem, vlastně? Zkrátka bych čekal trochu víc emocí a prožitku, ale možná to prostě zazdil děsivý dabing a špatný překlad. Jinak burtonovské cukrátko se vším všudy. I s náplní, která omamně voní po německé expresi.(23.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace