poster

Batman se vrací

 • USA

  Batman Returns

 • slovenský

  Batman sa vracia

Akční / Krimi / Fantasy / Thriller

USA / Velká Británie, 1992, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ***

  Tučňák není Joker a DeVito (i když ho jako herce mám rád) není Nicholson. Což by mi nevadilo tak moc, kdybych neměl pocit, jako by Burton byl trošičku líný a jen nám naservíroval něco, co fungovalo v předchozím filmu, akorát tam přidal Catwoman (super výkon v podání Michelle Pfeiffer) a nahradil Jokera Tučňákem. A tady se dostávám k začátku mého komentáře. Nevím, spousta lidí zde píše, že se to vyrovná prvnímu dílu, ale já bych řekl, že kvalita o něco klesla. Z jedničky si pár scén (hlavně s Nicholsenem) pamatuju ještě teď, z tohoto dílu si mlhavě vybavuju Catwoman a Tučňáka. Nicméně, jako člověk, co už viděl následující dva díly, musím konstatovat, že tohle je mistrovské dílo oproti nim a že série měla definitivně skončit tady. Alespoň by skončila důstojně. 65 %.(30.7.2014)

 • Cival
  ****

  Proč se mi místo obligátncíh vzpomínek na vlastní filmový zážitek,při přečtění názvu Batman returns vždycky vybaví ta absurdní kampaň v McDonaldu pro malá děcka? Protože i když se na tuhle depresárnu podívám ve dvaceti, mám slušné problémy, všechnu tu psychickou špínu v klidu ustát. Co museli dělat děti pod deset? (teda spíš pod osm - bylo mi devět a půl a byl jsem v poho)(22.5.2004)

 • Dudek
  *****

  Parádní film! Omlouvám se všem, pokud vás tento výkřik znechutil, ale musel jsem to ze sebe nějak ventilovat. Jsem ohromen obrovským talentem mistra Tima Burtona. Druhý díl Batmana jsem viděl nesčetněkrát a rozhodně se jedná o ten nejpovedenější. Od prvního, též velmi povedeného, dílu se liší zejména svým pojetím. Batman sice zůstává tím hlavním hrdinou, ale příběh samotný se věnuje spíše Brucovi a psychologické stránce hrdinů vůbec. On je vůbec celý děj opět velmi temný a přímo přetéká černým humorem, který doslova srší ze všech stran. Jedna geniální scéna střídá druhou, tak, že divák pomalu zapomíná dýchat. Každý, byť malý, útržek děje zde má své opodstatnění a příběh by bez něj nefungoval - ano, trochu přeháním. A navíc je to na klasický komiksový film hodně drsné a strašidelné, alespoň já jsem po zhlédnutí Batmana měl ještě před pár lety noční můry, respektive jsem měl co dělat, abych dokázal zamhouřit oči. Poslední scéna se mi totiž vryla do paměti. Ono když už tu mluvím o těch scénách, musím přiznat, že z tohoto filmu se mi do paměti vryly snad všechny. A ještě mi odpusťte jeden prázdný výkřik: "Miluji kočičí ženu!" 100%(24.7.2006)

 • Kaka
  ****

  Neskutečně temná atmosféra spolu s Elfmanovou hudbou zprostředkovávají divákovi skutečný komiksový zážitek. Troufám si tvdrit, že druhý Batman je nejen režijně zdatnější, ale i vizuálně namakanější, atmosféričtější a na sto procent temnější. Akce není zase tolik a je zde kladen důraz spíše na charaktery. Batmanovy hračičky jsou nám opět představovány v plné parádě a po celé dvě hodiny se člověk nemá šanci nudit. Famózní výprava dává zapomenout na pozdější Schumacherovy barevné eskapády.(24.12.2005)

 • Radyo
  ***

  Velice slušné pokračování, které už sice není tak propracované, ale záporáci Walken a DeVito hrají velice snaživě (na rozdíl od svých následovníků). O Keatonovi jsem se zmínil v komentáři k 1. dílu, Pfeifferová je sice kočka (a taky Kočičí žena), ale tady zrovna přesvědčivě nevypadá, nicméně je to stále dobrá zábava a Tim Burton byl asi jediný, kdo uměl svým dílům Batmana vdechnout tu správnou komiksovou atmosféru.(22.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace