Batman se vrací

• slovenský

Batman sa vracia

Akční / Krimi / Fantasy / Thriller

USA / Velká Británie, 1992, 122 min

Driv se mi tenhle dil tolik nelibil, ale kdyz sem ho ted videl znovu, tak me dostal. Burton hodne pritvrdil v temny atmosfere, misty je az hororova a z Batmana udelal cloveka, kterej nevi co delat a tak ceka jen na svetlo na obloze. Michael Keaton opet nezklamal a hraje mozna jeste lip nez v prvnim dile. Co se tyce zaporaku tak ty jsou perfektni, ale kvalit Jokera nedosahujou. Christopher Walken vypada jak v Ospale dire, coz je dobre a je fakt dobrej. Pak tu je pekne nechutnej Danny De Vito, kterej do role perfektne sed. A pak jeste musim zminit Michelle Pfeiffer, ktera je nejlepsi ze vsech zenskych hrdinek co byli v jednotlivejch dilech Batmana. Navic v tom oblecku je dost sexy. Nejtemnejsi dil Batmana se opet skvele poved, pribyla akce, zlepsily se triky a celkove je film takovej rozmachlejsi. Vic zaporaku, vic akce, vic temny atmosfery. A k tomu opet dokonala hudba Dannyho Elfmana, bez toho main theme si Batmana nedokazu predstavit. Kdyby se tu vyskytoval Joker, tak by to byl nejlepsi dil serie, ale i tak je na stejny urovni s prvnim dilem a je to jeden z nej komiksovejch filmu.(1.2.2005)

Pokud si u prvního dílu Batmana někdo nebyl zcela jistý, že se jedná o Burtonův film, tak tady je to do očí bijící. Nádherné kulisy a typická burtonovská poetika svého tatíka nezapřou. Batman je zde malinko v pozadí a už není takový neohrozitelný hrdina. Mnohem více prostoru dostává Tučňák DeVito a sexy kočička Michelle. Mňau...(6.6.2010)

Klasika, výborné!(28.5.2008)

wow, u tohohle filmu jsem se vždy bál.. což se nestalo nikdy ani u TDK (ano nepříjemný svíravý pocit a strach z anarchie a všeho toho aktuálního pro dnešní dobu, ale stejně..). Burton pokračuje ve vykreslování a doplňování města hříchu Gotham city, ve kterém se zjevuje ještě větší zrůda: Penguin, maniakální mostrum, které se očividně rozhodlo překonat v šílenosti i Jokera. A skvěle zahráno Dannym DeVitem.. Michael Keaton stejně skvělý jako minule, a na scéně se objevuje i další "hrdina" - legendární pološílená Catwoman.. Zběsilost, kanály, temnota, batmobil, bičíky, drápy, plášt, netopýři, tučnáci, sežraná kočka :-)) - mix ala další šílenost Burtonova ražení, tehdy si ještě nebral servitky a točil opravdu dobré filmy. samotný Penguin se zařazuje mezi nejhnusnější, nejodpornější zločince století.. jako obvykle bez jasného činu či jasného vidění věci.. Opravdu se oplatilo, že byl tento film točen nezávisle.. téměř předčí Batmana č. 1(18.10.2008)

Parádní film! Omlouvám se všem, pokud vás tento výkřik znechutil, ale musel jsem to ze sebe nějak ventilovat. Jsem ohromen obrovským talentem mistra Tima Burtona. Druhý díl Batmana jsem viděl nesčetněkrát a rozhodně se jedná o ten nejpovedenější. Od prvního, též velmi povedeného, dílu se liší zejména svým pojetím. Batman sice zůstává tím hlavním hrdinou, ale příběh samotný se věnuje spíše Brucovi a psychologické stránce hrdinů vůbec. On je vůbec celý děj opět velmi temný a přímo přetéká černým humorem, který doslova srší ze všech stran. Jedna geniální scéna střídá druhou, tak, že divák pomalu zapomíná dýchat. Každý, byť malý, útržek děje zde má své opodstatnění a příběh by bez něj nefungoval - ano, trochu přeháním. A navíc je to na klasický komiksový film hodně drsné a strašidelné, alespoň já jsem po zhlédnutí Batmana měl ještě před pár lety noční můry, respektive jsem měl co dělat, abych dokázal zamhouřit oči. Poslední scéna se mi totiž vryla do paměti. Ono když už tu mluvím o těch scénách, musím přiznat, že z tohoto filmu se mi do paměti vryly snad všechny. A ještě mi odpusťte jeden prázdný výkřik: "Miluji kočičí ženu!" 100%(24.7.2006)

• - O roli kočky se ucházely i Madonna, Lena Olin a Susan Sarandon. (fannah)

• - Ani Burton ani Keaton nepodepsali smlouvu k tomuto dílu, Burton přišel až po požadovaných změnách scénáře a Keaton po navýšení honoráře. (fannah)

• - Sídlo Copplepotovcov nie je skutočné, ale miniatúra. (DaliX)