poster

Proměny

Drama

Česko, 2009, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tommassi3
  ***

  "Co se stalo ??" - "Taková hloupost !! Taková stařecká nerozvážnost.."(22.5.2014)

 • Jellini
  odpad!

  Hádejme, kdo je blbější. Postavy filmu nebo režisér? Sám nevím. Proměny jsou formálním mistrovstvím - každou scénu, kterou vidíte, hned zapomenete. Šest postav se mezi sebou prostě nenávidí, miluje a sráží autem. Kreténštější film jsem snad neviděl (jo, viděl, ale takové filmy jsou vždy na stejné úrovni). Totální amatérština, nesmyslnost všeho - kamera, zvuk, herecké výkony, motivace a jednání postav. Jednou nebo dvakrát nás režisér nutí (doufám, že nevědomě) do identifikace se zápornou (naprosto vedlejší) postavou (týpek, co chce vojet tu s dětma a po divákovi tak trochu chce, aby jí chtěl taky vojet v tej kabince). A právě ta s děckama nechá kočárek v noci uprostřed ulice - ňák se mi tomu nechtělo věřit. Jo a geniální je Řehořkovo zdramatizování vypadnutí kradeného zboží z kapsy. V tu chvíli to vypadá jako film natočený mimozemšťanem. ... Napsal bych víc, ale nemá to smysl.(17.2.2012)

 • Aluska88
  ****

  Člověk musí nejdříve zhlédnout několik "diváckých hitů" roku a čelit nenaplněným očekáváním v podobě Lidic či Habbermanova mlýna, aby byl poté uchvácen nenápadným, malým snímkem, jehož hodnocení dosahuje sotva 55%. Tomáš Řehořek má nesporný talent a považuji ho za zářivou mladou naději pro náš film. Inspirací pro jeho příběh, mozaikově seskládaný z různých lidských osudů, mu zřejmě byl mistr tohoto tématu, Alejandro González Iñárritu. Jelikož naši filmaři téma "mozaiky prolínajících se lidských osudů" téměř vůbec nezpracovávají, nepřišly mi Proměny, jako by pouze kopírovaly někoho jiného. Film na mě silně zapůsobil, a to jsem si před zhlédnutím ještě říkala, že bude nejspíš průměrně slabý. Herci přesvědčiví a líbila se mi také působivá kamera. Nelehké osudy hlavních postav se postupně prolínají a míjejí, aby se pak v jeden finální, závěrečný moment setkaly. Dostala mě scéna, kdy Petr Jeništa s Ditou Zábranskou leží na posteli a povídají si. Neměla jsem daleko k slzám. Škoda jen, že ten krásný okamžik netrval déle. Tomáš Řehořek hrál na velmi depresivní strunu a zatraceně se mu to podařilo.(5.9.2012)

 • frings
  ****

  Vím, že filmů s podobnou tematikou byla natočena spousta, ale tento je jiný a chytnul mě za srdce a držel až do konce. Jsem nadšen! Hut ab, Mistr Rehorek :-)))(20.11.2010)

 • Snorlax
  *****

  Na české poměry je nebývale kvalitní zvuk. Film sám je místy hodně překombinovaný, setkání podnikatele s trenérem je hodně navíc. Jinak pokus o mozaikový film vyšel. Oceňuji neokoukané tváře herců, kteří umí hrát, sympaticky dynamický střih a dialogy, které se nebojí občasného vulgarismu, leč nejsou postaveny jen na něm. Film si nezaslouží pět hvězdiček, je na čtyři, ale vzhledem k tam nepochopitelně nízkému hodnocení ostatních, se pokusím mu trochu pomoci.(14.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace