Vražedné alibi

Zabudnutý prípad

Vražedné alibi

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 1995, 98 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $36,853,222Tržby Celosvetovo $37,976,721(10.5.2009)

V žádném případě se nejedná o špatný film, to chraň bůh, ale s takovouhle hereckou enklávou šlo přece jenom vytěžit víc. Just Couse se rozjíždí jako klasické soudní drama s rasistickým námětem, ale v druhé polovině dochází k pár dějovým zvratům, které film mění. Úmyslně nepíšu vylepšují, jelikož právě přehnaný a zbytečně akční konec snímek spíše degradují. Pokud jde o hereckou stránku, pak Connery není nikterak výrazný a něco není v pořádku mezi ním a jeho (filmovou) ženou. Dost pravděpodobně jde o věkový rozdíl, díky čemuž jejich vztah není důvěryhodný. Kdo ale stojí za pochvalu, to je opět a vždy dokonalý Ed Harris.(27.3.2006)

• otík

Obrovské zklamání, absolutně nazajímavé, a i Sean Connery zklamal. Ach. Škoda(23.8.2004)

Když jsem to viděl před lety poprvé na dvd tak jsem asi očekával více akce, proto mě to nějak nevzalo. Viděno znovu v tv po letech zvedám hodnocení. Dobré herecké obsazení a film ani trochu nenudí.(8.2.2012)

• Jacinda

Ed Harris umí být opravdu nechutný.(7.2.2011)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy "Vražedné alibi", kterou napsal John Katzenbach. Hlavní postava Paula Armstronga (Sean Connery) byla pro potřebu filmu pozměněna, zatímco postava Bobbyho Earla Fergusona (Blair Underwood) je věrna knižní předloze. (e.v.i.i.k)