Vražedné alibi

Zabudnutý prípad

Vražedné alibi

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 1995, 98 min

Thriller, který má trefné herecké obsazení, nemá nablblou zápletku, umí si vyhrát s napětím a nakonec se nechá vším tím trochu unést. Bavilo mě, jaké rafinované postupy při vyšetřování ohavného zločinu, jakým je znásilnění a zabití nezletilé holčičky, tvůrci zvolili. Film si na tom dal záležet a stejně tak herci nehráli nijak strojeně nebo nevěrohodně. Právě naopak. Snesli všichni ta nejpřísnější měřítka. Ke konci film najednou přestal gradovat. To, co mělo vyústit v něco perfektního sice opravdu v docela poutavé finále vyústilo, ale ta dosavadní propracovanost se vytratila. Najednou to byl takový ten standardní thriller, kterému se dařilo dlouhou dobu vyhýbat schematismu, a který si s rozuzlením moc nevyhrál, ale kterému přesto chyběl jen pomyslný krok k vysokému hodnocení. Herci a režisér na to měli, ale scénář nevyužil všechny možnosti naplno. 60%(4.3.2012)

Do půlky mě to fakt bavilo, a navíc tam hrajou fantastičtí herci, jenže potom film zabředně do klasického trapného finále. Fakt škoda, ale koukat se na to v pohodě dá.(26.10.2006)

• Maq

Ne. Námět měl jakýsi potenciál, ale scénář ho rozvinul na úrovni víceméně béčkové.(7.2.2011)

Když jsem to viděl před lety poprvé na dvd tak jsem asi očekával více akce, proto mě to nějak nevzalo. Viděno znovu v tv po letech zvedám hodnocení. Dobré herecké obsazení a film ani trochu nenudí.(8.2.2012)

"Co to bylo?" - "Zdejší fauna."(16.10.2009)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy "Vražedné alibi", kterou napsal John Katzenbach. Hlavní postava Paula Armstronga (Sean Connery) byla pro potřebu filmu pozměněna, zatímco postava Bobbyho Earla Fergusona (Blair Underwood) je věrna knižní předloze. (e.v.i.i.k)