poster

Vražedné alibi

 • USA

  Just Cause

 • Slovensko

  Zabudnutý prípad

 • Slovensko

  Vražedné alibi

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 1995, 98 min

 • kingik
  ***

  Thriller, který má trefné herecké obsazení, nemá nablblou zápletku, umí si vyhrát s napětím a nakonec se nechá vším tím trochu unést. Bavilo mě, jaké rafinované postupy při vyšetřování ohavného zločinu, jakým je znásilnění a zabití nezletilé holčičky, tvůrci zvolili. Film si na tom dal záležet a stejně tak herci nehráli nijak strojeně nebo nevěrohodně. Právě naopak. Snesli všichni ta nejpřísnější měřítka. Ke konci film najednou přestal gradovat. To, co mělo vyústit v něco perfektního sice opravdu v docela poutavé finále vyústilo, ale ta dosavadní propracovanost se vytratila. Najednou to byl takový ten standardní thriller, kterému se dařilo dlouhou dobu vyhýbat schematismu, a který si s rozuzlením moc nevyhrál, ale kterému přesto chyběl jen pomyslný krok k vysokému hodnocení. Herci a režisér na to měli, ale scénář nevyužil všechny možnosti naplno. 60%(4.3.2012)

 • MartinNDL
  ***

  V žádném případě se nejedná o špatný film, to chraň bůh, ale s takovouhle hereckou enklávou šlo přece jenom vytěžit víc. Just Couse se rozjíždí jako klasické soudní drama s rasistickým námětem, ale v druhé polovině dochází k pár dějovým zvratům, které film mění. Úmyslně nepíšu vylepšují, jelikož právě přehnaný a zbytečně akční konec snímek spíše degradují. Pokud jde o hereckou stránku, pak Connery není nikterak výrazný a něco není v pořádku mezi ním a jeho (filmovou) ženou. Dost pravděpodobně jde o věkový rozdíl, díky čemuž jejich vztah není důvěryhodný. Kdo ale stojí za pochvalu, to je opět a vždy dokonalý Ed Harris.(27.3.2006)

 • sud
  ***

  I když jsou Sean Connery, Laurence Fishburne a Ed Harris bez výjimky výborní, je to až nečekaně průměrné. 50%.(1.11.2014)

 • Wormboy
  **

  Ach jaj, dalsia ukazka toho, ze americky scenaristi nemaju ani sajn o com pisu. Neviem si predstavit ani jedneho zo svojich vysokoskolskych profesorov trestneho prava alebo pribuznych disciplin, ktory by bol tak neprofesionalny, vystraseny a uskostlivy ako harvardsky "odbornik" Sean Connery. Film ma sice v celku slusny spad, avsak myslienka samotna je postavena na hlavu, pocnuc absolutnou neuveritelnostou hlavnej postavy cez sprstavycucany sposob vysetrovania, nehovoriac o tom, ze pribeh je znacne okukany. Ale ako som napisal, ma to celkom spad a nudit som sa zacal az poslednych 20 minut. 1,5/5*(10.7.2007)

 • D.Moore
  ****

  "Co to bylo?" - "Zdejší fauna."(16.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace