Vražedné alibi

Zabudnutý prípad

Vražedné alibi

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 1995, 98 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $36,853,222Tržby Celosvetovo $37,976,721(10.5.2009)

I když jsou Sean Connery, Laurence Fishburne a Ed Harris bez výjimky výborní, je to až nečekaně průměrné. 50%.(1.11.2014)

V jednom roce si Sean Connery vyprodukoval dva filmy: tento a Vycházející slunce. Ten druhý je nudnější :)(29.8.2003)

Arne Glimcher mi tím hrozným koncem posral celý zážitek z filmu. Vím, snažil se držet knižní předlohy, ale proboha to nešlo natočit „LÉPE?“ Jinak si moc stěžovat nemůžu. Sean Connery podal solidní výkon, Laurence Fishburne v roli drsného poldy co nemá rád svou rasu, neměl chybu a Ed Harris jakbysmet. Malou Scarlett Johansson jsem v tom filmu taky nepoznal až podle titulků. Napětí a houstnoucí atmosféra hrají největší prim především v první polovině filmu, ke konci to však začalo skřípat.(25.11.2014)

Asi tak úvodní hodinu jsem moc nechápal, proč to má tak nízký hodnocení. Sean Connery tam rozmotává jeden starej případ a těžko filmu něco podstatnýho vytknout. Jenže asi po hodině se všechno změní a zbytek stojí dost za hovno. Měl jsem pocit, že najednou koukám na nějaký laciný akční Béčko. Nadějně rozjetej film pohřbil stupidní závěr...(11.2.2015)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy "Vražedné alibi", kterou napsal John Katzenbach. Hlavní postava Paula Armstronga (Sean Connery) byla pro potřebu filmu pozměněna, zatímco postava Bobbyho Earla Fergusona (Blair Underwood) je věrna knižní předloze. (e.v.i.i.k)