Střihoruký Edward

• slovenský

Nožnicovoruký Edward

Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1990, 101 min

Burtonova fantazie, Johnnyho oči, chemie mezi ním a Winonou, smutná ale povznášející Elfmanova hudba a v neposlední řadě Vincent Price... plýtvání slovy. 100%(30.8.2008)

U raných Burtonových snímků se mi stává, že nemám slov. Prostě paráda, velkolepé, čarovně zábavné a extrémně vtipné...(24.8.2005)

Divné městečko a jeho obyvatelé, tajemný dům, Vincent Price, vánoční pečivo, nůžky. Ach, jak já mám ten film rád.(23.12.2005)

Měla jsem z toho filmu hrůzu. Johnnyho jsem úplně nenáviděla, protože mi přiváděl noční můry. Ale i já jsem vyrostla a poznala, jak je tenhle filmek dokonalé dílo :) Johnny Depp se tak empaticky vciťuje do svých rolí, že mu věříte každý okamžik. Moje pocity jsou tak zmatené. Chtěla bych toho tolik říct ale zároveň nemám slov.. Střihoruký Edward se k Vám tak silně prostříhá, že ho s nůžkama v srdci ještě rádi ucítíte :)(31.3.2009)

Asi muj nejoblíbenější dojemnej film, sice sem viděl i dojemější, ale tohle má takový svoje kouzlo, který mě vždycky dostane a Winnona Ryder je tady božsky krásná(12.7.2004)

• - Námět na film byl údajně inspirován kresbou Tima Burtona, kterou nakreslil jako dítě. (don corleone)

• - Dům, který je ve filmu je reálný dům na Floridě, jediné, co bylo změněno pro natáčení byl křiklavý vnější nátěr. (don corleone)

• - Scénář byl napsán za tři týdny. (Mertax)