poster

Střihoruký Edward

 • USA

  Edward Scissorhands

 • slovenský

  Nožnicovoruký Edward

Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1990, 101 min

 • Malarkey
  *****

  První velká spolupráce Tima Burtona a Johnny Deppa. Důkaz toho, že oba mám tak rád je pětihvězdičkový ranec, který udám snad každý film, kdy se objeví spolu, protože oni dva ve spolupráci v jednom filmu prostě fungují na diváka jako jsem já. To, že střihorukýho Edwarda s ostřím špičatým jak řeznická kudla pošle na vodní postel aby se sladce vyspal, to je panečku logika, to je Burtonovská logika, všecko tak černo bílé a tak hezké čtverečkované a tak to vlastně začíná. Teda už v Beetlejuicovi, ale tady ta samotná spolupráce těchto pro mě už legend. Protože, a věřím tomu, že právě jejich společná spolupráce je dala do podvědomí diváků tak vysoko že jsou díky tomu v dnešní době tak slavní. Střihoruký Edward je prostě příjemná nefalšovaná tajuplná zábava, která je svou pozitivní ale tajuplnou atmosférou tak geniální. Právě tak geniální jako svět Tima Burtona, ve kterém on sám žije. Ve světě, ve kterém by se s takovým Střihorukým Edwardem určitě potkal.(13.4.2008)

 • JFL
  *****

  Fenomenální fantaskní příběh plný humoru, lásky a především výstřední imaginace pochází z hlavy osobitého génia Tima Burtona. Jeho okouzlující ponurá pohádka o umělém mladíkovi s lidským srdcem a nůžkami místo prstů vychází z klasických příběhů o monstrech ala Frankenstein, ale s nadsázkou převrací jejich základy a pojímá příběh z pohledu monstra. Hrdina se tak dostává do hrůzostrašně zkarikovaného prostředí amerického předměstí, kde jeho naivitu a bezprostřednost čeká konfrontace s lidskými neduhy a zlostmi, ale i přívětivostí a láskou.(7.6.2009)

 • Superpero
  *****

  Asi nejdojemější film pod sluncem. Díky tomu se Depp prosadil a já se naprosto nedivím, protože Edward patří k tomu nejlepšímu co zahrál.(26.3.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace