Střihoruký Edward

• slovenský

Nožnicovoruký Edward

Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1990, 101 min

Nádherná snová rozprávkovosť v horrorovom šate, zabalená do toho najtrpkejšieho obalu. 100%.(5.3.2006)

Měla jsem z toho filmu hrůzu. Johnnyho jsem úplně nenáviděla, protože mi přiváděl noční můry. Ale i já jsem vyrostla a poznala, jak je tenhle filmek dokonalé dílo :) Johnny Depp se tak empaticky vciťuje do svých rolí, že mu věříte každý okamžik. Moje pocity jsou tak zmatené. Chtěla bych toho tolik říct ale zároveň nemám slov.. Střihoruký Edward se k Vám tak silně prostříhá, že ho s nůžkama v srdci ještě rádi ucítíte :)(31.3.2009)

Jeden z nejlepších Burtonovských filmů, v kterém objevil své budoucí "alter ego" Johnnyho Deepa. Jeho role je tu naprosto okouzlující a podmanivá. Velkou pochvalu ale také zaslouží hudební mág Danny Elfman, díky nemuž vládne filmu dokonale strašidelná atmosféra.(14.11.2007)

• - Role vynálezce je speciálně napsaná pro Vincenta Pricea. (bfa)

• - Dům, který je ve filmu je reálný dům na Floridě, jediné, co bylo změněno pro natáčení byl křiklavý vnější nátěr. (don corleone)

• - Poslední role pro Vincenta Price, než zemřel. A poslední scéna, ve které se objevil ve filmu byla, jak jeho postava umírala. (don corleone)