Střihoruký Edward

• slovenský

Nožnicovoruký Edward

Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1990, 101 min

Asi nejdojemější film pod sluncem. Díky tomu se Depp prosadil a já se naprosto nedivím, protože Edward patří k tomu nejlepšímu co zahrál.(26.3.2006)

Nadherne temny a zaroven sentimentalni film, ktery je diky Burtonovo skvele rezii tak vyborne vyvazenej, ze neni ani moc sentimentalni ani moc hororovy. Sice to nema nejak uzasny dej, Johnny Depp se jen tak poflakuje po okoli, nejdriv ho maj vsichni radi a pak ho nenavidi, ale diky vyborne hudbe a naprosto uzasnemu vykonu Johnnyho Deppa to je uplne jedno a jen obdivujete tak nadherny film. Po vizualni strance dokonaly, ale co byste cekali od Burtona. A ke konci je to opravdu hodne dojemne. Jeden z nejdojemnejsich Burtonovo filmu.(7.5.2005)

Tima Burtona považuju za jednoho z nejlepších režisérů naší doby, jeho styl je unikátní a hlavně neskutečně krásný.... ale tohle je na mě trochu moc romantiky najednou, a roztomilé štěňátko Winona Ryder to jen umocňuje... jsem asi cynik, ale jenom tím, že je to dojemné, mě to opravdu nedojme - to je jen taková slovní hříčka, ještě k tomu přeháním;) Krásu režie Tima Burtona opěvuju kudy chodím a hudbu Dannyho Elfmana vychvaluju až do nebes, ale Edward mi prostě nesednul....A minimálně jedna hvězda je za práci zahradních architektů :)(23.3.2003)

Rytíř smutné postavy Johny Depp vybavený nůžkami v příběhu o zamilovaném monstru a víle, jejíž dotek vysvobozuje z prokletí jinakosti. Ale tahle zakřivená kytara nemá jen romantické struny. Jedna ze strun alegoricky reflektuje neviditelné zlo moralní prohnilosti v sousedství, kde se krutá vypočítavost váží na kilogramy a přetvářka na tuny.Divné pohádky pro divné děti vypráví podivín Tim Burton tak podmanivě, že mezi slzami vždy prosvítá úsměv.(28.4.2007)

Tenhle film by nebyl tím, čím je, kdyby do hlavní role nebyl obsazen Johnny Depp. Dovedete si představit jinou tvář, která je smutná, zasněná a dojímavá tak, jako ta jeho?Ta, která ve vás probudí účast a i z těch největších cyniků vydoluje aspoň ždibec empatie s osudem Edwarda, který, ač měl srdce na dlani, dostával od více či méně bizarních figurek zaprděné bezchybné čtvrti kapky jen proto, že byl jiný......(31.1.2005)

• - Ve filmu řekne Depp pouhých 169 slov. (don corleone)

• - Některé výtvory z živých stromů, které vytvořil Edward ve filmu, mohou být dodnes viděny v New Yorské restauraci Tavern on the Green. (don corleone)

• - Jen díky na svou dobu fenomenálnímu úspěchu Batmana měl Tim Burton zelenou k natočení Edwarda. (Trainspotter)