poster

Střihoruký Edward

 • USA

  Edward Scissorhands

 • slovenský

  Nožnicovoruký Edward

Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1990, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ****

  Krásný trošku sentimentalní, který opravdu nemá moc zajímavý děj, ale je krásně lyrický (v tom nejlepším slova smyslu), s úžasným Johnym Deppem namaskovaném k nepoznání, s fantastickou hudbou Dannyho Elfmana... Stačí si sednout k televizi (do kina) a snít.(9.3.2005)

 • kleopatra
  ****

  Tenhle film by nebyl tím, čím je, kdyby do hlavní role nebyl obsazen Johnny Depp. Dovedete si představit jinou tvář, která je smutná, zasněná a dojímavá tak, jako ta jeho?Ta, která ve vás probudí účast a i z těch největších cyniků vydoluje aspoň ždibec empatie s osudem Edwarda, který, ač měl srdce na dlani, dostával od více či méně bizarních figurek zaprděné bezchybné čtvrti kapky jen proto, že byl jiný......(31.1.2005)

 • zelvopyr
  ****

  Jsou lidé, co říkají, že to Burton nemá v hlavě v pořádku... Tento film dokazuje opak :)(30.7.2008)

 • gouryella
  ***

  Prehnane sentimentalni.......(22.5.2002)

 • Morien
  *****

  (1001) "Nemůžeš sáhnout na nic, aniž bys to nejdřív nezničil." Při zpětném pohledu zjišťuji, že nejraději mám Tima Burtona do Ospalé díry. Od té doby mi jeho filmy připadají jen jako takové bizarní kombinace sebou samých. Edward je takový film, že potěší něžné duše i naprosté cyniky (soudím podle sebe) a vystačí si s málem, aby toho dosáhl. Netřeba žádných blbých digitálních triků, ať žijí makety. Je to pohádka, je to jinotaj, je to satira. Trefní herci, úžasná hudba. Paráda.(18.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace