Střihoruký Edward

• slovenský

Nožnicovoruký Edward

Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1990, 101 min

Měla jsem z toho filmu hrůzu. Johnnyho jsem úplně nenáviděla, protože mi přiváděl noční můry. Ale i já jsem vyrostla a poznala, jak je tenhle filmek dokonalé dílo :) Johnny Depp se tak empaticky vciťuje do svých rolí, že mu věříte každý okamžik. Moje pocity jsou tak zmatené. Chtěla bych toho tolik říct ale zároveň nemám slov.. Střihoruký Edward se k Vám tak silně prostříhá, že ho s nůžkama v srdci ještě rádi ucítíte :)(31.3.2009)

Divné městečko a jeho obyvatelé, tajemný dům, Vincent Price, vánoční pečivo, nůžky. Ach, jak já mám ten film rád.(23.12.2005)

Nádherný, jak se Deppíkovi podařilo dostat do postavy střihajícího Edy tolik lásky, smutku, radosti i bolesti, to je prostě něco neuvěřitelnýho. Vemte si kolikrát herec posere roli postavy z realnýho světa a vy mu jí prostě nevěřite a film díky tomu jde do kytek. A tady jeden hnědookej fešáček vystihne roli bytosti, které existuje pouze v tvůřčí fantazii, takovým způsobem, že jsem prožíval úplně všechno, jako kdybych sám byl Edward. Tohle bylo fakt něco neuřitělnýho. Vyníkající hudba navíc ještě posilovala moje souznění s hlavním hrdinou. Prožil jsem příběh, který jsem nikdy nazažil, užasný, přesně kvůli těmhle prožitkům miluju filmy.(27.11.2010)

Fenomenální fantaskní příběh plný humoru, lásky a především výstřední imaginace pochází z hlavy osobitého génia Tima Burtona. Jeho okouzlující ponurá pohádka o umělém mladíkovi s lidským srdcem a nůžkami místo prstů vychází z klasických příběhů o monstrech ala Frankenstein, ale s nadsázkou převrací jejich základy a pojímá příběh z pohledu monstra. Hrdina se tak dostává do hrůzostrašně zkarikovaného prostředí amerického předměstí, kde jeho naivitu a bezprostřednost čeká konfrontace s lidskými neduhy a zlostmi, ale i přívětivostí a láskou.(7.6.2009)

Burtonova fantazie, Johnnyho oči, chemie mezi ním a Winonou, smutná ale povznášející Elfmanova hudba a v neposlední řadě Vincent Price... plýtvání slovy. 100%(30.8.2008)