Střihoruký Edward

• slovenský

Nožnicovoruký Edward

Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1990, 101 min

Burton svojí polohu zvládá. Je to pořád jen "poloha" a ne upřímnost, ale s tím asi nic nenadělám.(2.9.2008)

Kdo by tenhle film neviděl?!(23.5.2008)

Temný film o lidských citech a pocitech. Specifická „pohádková“ hloubka ve mně zanechala stín z životního příběhu (utrpení) Edwarda. Excelentní Johnny Depp a andělská hudba Dannyho Elfmana.(9.2.2004)

Úchvatné dílo mistra tmy a tajemna T.Burtona. Skvěýí Depp pro něhož je to první pořádná role a vlastně i dvěře do Hollywoodu. Hudební doprovod Elfmana, který neuvěřitelně dokonale dokáže přiblížit pohádkový motiv tohoto filmu a tajemno spojené s napětím.(19.6.2004)

První velká spolupráce Tima Burtona a Johnny Deppa. Důkaz toho, že oba mám tak rád je pětihvězdičkový ranec, který udám snad každý film, kdy se objeví spolu, protože oni dva ve spolupráci v jednom filmu prostě fungují na diváka jako jsem já. To, že střihorukýho Edwarda s ostřím špičatým jak řeznická kudla pošle na vodní postel aby se sladce vyspal, to je panečku logika, to je Burtonovská logika, všecko tak černo bílé a tak hezké čtverečkované a tak to vlastně začíná. Teda už v Beetlejuicovi, ale tady ta samotná spolupráce těchto pro mě už legend. Protože, a věřím tomu, že právě jejich společná spolupráce je dala do podvědomí diváků tak vysoko že jsou díky tomu v dnešní době tak slavní. Střihoruký Edward je prostě příjemná nefalšovaná tajuplná zábava, která je svou pozitivní ale tajuplnou atmosférou tak geniální. Právě tak geniální jako svět Tima Burtona, ve kterém on sám žije. Ve světě, ve kterém by se s takovým Střihorukým Edwardem určitě potkal.(13.4.2008)