Drama / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 122 min

Myslím že se zde Ethan Hawke, jako Jake předvedl, v mnohém překonal i Alonsa.... začíná to být oblíbené jméno pro podvodníky.... kterého zahrál Denzel taky přesvědčivě. Film má spád, akci, dobrou zápletku, osudové štěstí a konečnou bezmoc.(17.9.2007)

Fuqua je zručný režisér a Washington předvádí vskutku excelentní výkon, jenže celý film působí takovým prázdným dojmem...(1.2.2003)

„You wanna go to jail or you wanna go home?“ Jeden dusný den v L.A., skvěle padnoucí hudba (Dr.Dre, Cypress Hill), dealer na odpočinku Glenn, ovce plná ideálů Hawke a protřelý policejní vlk Washington, který musí neodkladně řešit svůj nedávný "Expensive weekend in Vegas". Jistě, nějaké mouchy by se našly, ale Alonzo je devítkou hravě sejme. Karetní partička se skupinkou opravdu sympaticky vyhlížejících hispánských gangsterů patří, co se napětí ve vzduchu týká, k mým nejoblíbenějším filmovým scénám vůbec. „Hey Cop, you ever had your shit pushed in?"“(29.8.2008)

Intenzivní a energický policejní thriller, který ale nejde moc do hloubky a namísto psychologie nebo zamyšlení nad etikou nabízí zejména silný jednorázový zážitek. 75% Zajímavé komentáře: Isherwood, ShaQuan, JohnnyD, B!shop, genetique(18.3.2005)

Denzel Washington zahrál policistu, pro kterého neexistují zákony více než přesvědčivě, ale oscarový výkon podle mě podal Crowe v Čisté duši. Co mě ale vadí více, že Oscara nedostal Ethan Hawke, který se mi líbil více než Washington. Film celkově nebyl špatný, obvzláště prostředí pasáž byla vynikající. Rozhodoval jsem se mezi tři a čtyřmi hvězdičkami, ale za Ethana Hawka dám čtyři.(6.10.2007)