Drama / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 122 min

Také mi to připomnělo Prohnilé. Větší pasáž filmu je jen takové oťukávání (jak hlavních hrdinů, tak diváka), teprve v závěru dojde na to hlavní. Jen - Washington mi na Oskara (tentokrát) nepřipadl.(14.3.2005)

Denzel Washington zahrál policistu, pro kterého neexistují zákony více než přesvědčivě, ale oscarový výkon podle mě podal Crowe v Čisté duši. Co mě ale vadí více, že Oscara nedostal Ethan Hawke, který se mi líbil více než Washington. Film celkově nebyl špatný, obvzláště prostředí pasáž byla vynikající. Rozhodoval jsem se mezi tři a čtyřmi hvězdičkami, ale za Ethana Hawka dám čtyři.(6.10.2007)

Drsné policejní drama, které si nebere servítky v obsazení ani v žádné další drobnosti. Opravdu odvážné, ale skvěle fungující i díky výborně zvoleným hercům.(25.6.2004)

Hustej rafinovanej thriller kterej působí hodně drsně a reálně. A navíc naprosto hustej Denzel Washington a nahá Eva Mendes.(13.3.2005)

Když se Jake Hoyt loučí ráno s manželkou, ani náhodou netuší, že o pár hodin později bude sjetej jako motyka kvalitním crackem, napěchovanej promilema alkoholu a zpráskanej jako neposlušnej hafan. A že možná ztratí iluze, které postupně budoval během pěti let poctivé práce. Že možná přehodnotí životní hodnoty. Training Day je o válce dvou světů. A zbraněmi jsou zde zkušenosti. Jednoznačně nejsilnější zbraní filmu jsou herecké výkony (Hawke, Washington), těsně následované scénářem, který příběh pozvolna vytahuje z mlžného oparu. Snímek trochu přibrzďuje několik nudnějších momentů v první půli a pak ho docela brutálně zfauluje samotný závěr. Až na tyto okamžiky velice svižný den dvou zcela odlišných policistů. Ale kdo komu nakonec udělil lekci?? Doporučuju! 105 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(17.9.2007)