Drama / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 122 min

Výborně natočený snímek s netuctovým scénářem a skvělými hereckými výkony - osobně mě vzal spíše Ethan Hawk, ale Denzel Washington taky není špatný, i když si nemyslím, že by si toho Oscara zasloužil - zahrál už lépe!(15.11.2002)

Docela hnusný film...Aspoň mě to tak přišlo. Nemůžu si pomoct, ale už dlouho ve mně nezanechal žádný film tak ponurý dojem, jako právě "Training Day". Je to nejspíš tím, že každá z postav v tomhle filmu je nějakým způsobem zkažená a nemohl jsem nikomu fandit. Ani tomu Ethanovi...Na druhou stranu je třeba uznat, že herecké výkony většiny zúčastněných jsou nadprůměrné, ačkoli Denzel Washington získal Oscara spíš "za zásluhy". Když to shrnu - "Training Day" si ode mě vysloužil tři hvězdičky, ale nebude se mi na něj vzpomínat příjemně. Silný zážitek.(24.3.2005)

Jakea čeká zkouška. Chce makat v protidrogovým, kde šéfa dělá detektiv Alonzo. Čeká ho den, na který nezapomene. Drsný a nezvyklý metody Alonza ho maj naklonit na správnou stranu zákona. Vona je pravda, že ,,někdy je lepší přijet a grázla oddělat, než ho zatknout. Velký ryby se ve vazbě dlouho nezdrží". Tenhle den s ním můžem prožít i my. Poslouchat strhující monology a sledovat hereckou kreaci D.Washingtona. Taky se můžem třeba zamyslet, kterou cestou bych ,,šlapal já". Abych pravdu řek - na mě žádnej podtext k zamyšlení nedejchl. Já viděl jen ,,live" přenos z práce(?) drsnýho policajta, proti kterýmu je King Kong (animovaný nebo loutkový) hovno. A vůbec nevím, jestli bych to potřeboval vidět znova.(15.4.2006)

Jó, to byly časy, kdy Fuqua dokázal natočit brilantní film. Dnes už je to bída, ale naštěstí, že tu jeho hvězdnou chvilku odskákal právě Training day. Příběh o zkurumpovaným poldovi, který musí zaučit nováčka, navozuje pocit stokrát omletého. Ale tvůrci se vydali rafinovanější cestou a i ty nejohranější pasáže dokázali zpracovat se ctí, tempem a tou správnou atmosférou. Tepající thriller nabízí opravdu brilantní zážitek s hodně dobrým výkonem Denzela Washingtona. Už bylo dost filmů jako je John Q, Denzele!(9.8.2007)

Myslím že se zde Ethan Hawke, jako Jake předvedl, v mnohém překonal i Alonsa.... začíná to být oblíbené jméno pro podvodníky.... kterého zahrál Denzel taky přesvědčivě. Film má spád, akci, dobrou zápletku, osudové štěstí a konečnou bezmoc.(17.9.2007)