Drama / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 122 min

Pomalý rozjezd, dokonalá prostřední pasáž a předvídatelný konec. Fuqua vcelku zajímavý scénář s přehledem zručně režíruje, nechává vyniknout oba herce. Jen škoda, že zpočátku nepřitvrdil. Chvíli mi trvalo, než mě Washington vtáhl do svého zvráceného světa.(25.10.2003)

„You wanna go to jail or you wanna go home?“ Jeden dusný den v L.A., skvěle padnoucí hudba (Dr.Dre, Cypress Hill), dealer na odpočinku Glenn, ovce plná ideálů Hawke a protřelý policejní vlk Washington, který musí neodkladně řešit svůj nedávný "Expensive weekend in Vegas". Jistě, nějaké mouchy by se našly, ale Alonzo je devítkou hravě sejme. Karetní partička se skupinkou opravdu sympaticky vyhlížejících hispánských gangsterů patří, co se napětí ve vzduchu týká, k mým nejoblíbenějším filmovým scénám vůbec. „Hey Cop, you ever had your shit pushed in?"“(29.8.2008)

rozpocet ? ,celosvetovo $104,876,233(1.4.2006)

Denzel Washington zahrál policistu, pro kterého neexistují zákony více než přesvědčivě, ale oscarový výkon podle mě podal Crowe v Čisté duši. Co mě ale vadí více, že Oscara nedostal Ethan Hawke, který se mi líbil více než Washington. Film celkově nebyl špatný, obvzláště prostředí pasáž byla vynikající. Rozhodoval jsem se mezi tři a čtyřmi hvězdičkami, ale za Ethana Hawka dám čtyři.(6.10.2007)

Realistická kriminálka o korupci v jednom americkém velkoměstě má jen velmi málo slabých míst, na která díky skvělým výkonům hlavních aktérů rádi zapomenete. Nezapomenutelná vychcaná scéna s hulením trávy :-).(8.1.2008)