Drama / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 122 min

Také mi to připomnělo Prohnilé. Větší pasáž filmu je jen takové oťukávání (jak hlavních hrdinů, tak diváka), teprve v závěru dojde na to hlavní. Jen - Washington mi na Oskara (tentokrát) nepřipadl.(14.3.2005)

Intenzivní a energický policejní thriller, který ale nejde moc do hloubky a namísto psychologie nebo zamyšlení nad etikou nabízí zejména silný jednorázový zážitek. 75% Zajímavé komentáře: Isherwood, ShaQuan, JohnnyD, B!shop, genetique(18.3.2005)

Hlavní role ze všech hlavních rolí nejhlavnější je Denzel Washington, to je prostě fakt. A že jeho Alonza fakt žeru. I když to jeho vymazlené autíčko (což je, jak jsem se poučil v Zajímavostech - "customized 1979 Chevrolet Monte Carlo") asi víc než ten zbytek;) Ve zkratce - ten chlap je klasa, ale Oscara bych mu nedal. Training Day není žádná perla nebo tak něco, prostě worth seeing a konec. 70%(21.5.2005)

Miluju filmy Davida Ayera! Denzel Washington v životní roli. "King Kong je proti mě hovno!" Chlap vyleze z baráku a na verandě vidí šneka. Zvedne ho a hodí přes střechu do zahrady. Šnek spadne na kámen, rozbije si ulitu na sračku a přistane v trávě. Leží tam a umírá. Ale neumře. Za chvíli už zase leze. A jednou si to zase namíří přímo k tomu baráku. Nakonec, asi po roce, zase vyleze na tu verandu. V tu chvíli vyjde ven ten chlap, vidí šneka, podívá se na něj a říká: Kurva, o co ti pořád jde?(9.12.2011)

Kurva, chtělo by to orig. DVD !(26.2.2008)

• - Dům Alonza Harrise (Denzel Washington) v tomto filmu je stejný, ve kterém bydlela Janiece (Tamala Jones) ve filmu Modrý blesk (1999). (Bauer)

• - Do role Jacka Hoyta se původně uvažovalo o Tobeym Maguireovi. Ten dokonce dva měsíce spolupracoval se strážníky z protidrogového oddělení a kvůli roli přibral pár kil. Pak se ale pro natáčení uvolnil Ethan Hawke, který byl režisérova první volba a Maguire se musel této role vzdát. (Bauer)

• - Slovo "fuck" zazní 211krát. (don corleone)