Drama / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 122 min

Když už chci bejt jinej, drsnej a vůbec všechno, tak důsledně a nekazim si to hollywoodskym finále. Brooklyn's Finest se mi líbilo víc.(29.5.2010)

• Renton

Scénář: David Ayer .. Možná ti dva hrají dobře, ale ten film celkově stojí za houby.(17.10.2004)

Průměrný film s průměrnými herci a absolutně nezajímavým příběhem snažící se hrát si na něco víc. Jenže to je jen obyčejná kriminálka ne nepodobná Vnitřním záležitostem s Gerem. Vlastně mi to přišlo spíš jen jako že si Akademie řekla, kdo toho Oskara za hlavní roli ještě nemá? Aha Denzel! Tak už ho má. Prvních padesát minut jsem se přímo nudil a přemýšlel, kde se něco hlubšího dostane na scénu. Otrlý polda zaučuje naivního nováčka, kolikrát že to tady už bylo? Prohnilí tvůrcům nebo Akademii asi neříkají nic, ale pravda, to je Francie. Tam to neznali.. Až později se film trochu zrychlil a místo planýho kecání se něco konečně dělo. O zkorumpovaných policajtech už natočili mnoho i lepších filmů, a tenhle se klasickýmu konečnýmu klišé nevyhnul. Nováček se nepřidá a ještě plány překazí. Jak obvyklé, jak ubohé, jak pitomé.(29.6.2006)

Při sledování Training Day jsem si nepřipadal, že sleduji něco opravdu výjimečného. Washingtonův herecký výkon (i když kvalitní) mi oscarový rozhodně nepřišel, Hawkův už vůbec ne. Příběh je tuctový, mnohokrát viděný, jen trošku jinak zpracovaný, než u jiných filmů řešících podobné téma (zkorumpovaný policajt versus mladý, ulicí nezkažený zelenáč). Režie nenápaditá, taková spíš seriálová, prostě nic extra. Ale. Na druhou stranu se musím přiznat, že mě film dokázal upoutat a donutil mě v očekávání věcí příštích nespouštět oči z obrazovky. Takže na něm asi něco je. Nedokáži to přesně pojmenovat, ale určitá kvalita se tomuto kousku upřít nedá. Má to něco do sebe, jen ta ocenění bych nepřeháněl.(31.8.2016)

Jakea čeká zkouška. Chce makat v protidrogovým, kde šéfa dělá detektiv Alonzo. Čeká ho den, na který nezapomene. Drsný a nezvyklý metody Alonza ho maj naklonit na správnou stranu zákona. Vona je pravda, že ,,někdy je lepší přijet a grázla oddělat, než ho zatknout. Velký ryby se ve vazbě dlouho nezdrží". Tenhle den s ním můžem prožít i my. Poslouchat strhující monology a sledovat hereckou kreaci D.Washingtona. Taky se můžem třeba zamyslet, kterou cestou bych ,,šlapal já". Abych pravdu řek - na mě žádnej podtext k zamyšlení nedejchl. Já viděl jen ,,live" přenos z práce(?) drsnýho policajta, proti kterýmu je King Kong (animovaný nebo loutkový) hovno. A vůbec nevím, jestli bych to potřeboval vidět znova.(15.4.2006)