Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

Shakers

Určite nie som sám čo si hovorí, že: boha, prečo ja nemám také šťastie na takú susedku ? :-) Ale k filmu. Emile Hirsch hraje rolu truľa, ktorých fakt neznášam, ale nie je to taká tragédia, dá sa to vydržať. Stredobodom pozornosti je tu predsa mega sexi Elisha Cuthbert a nie príbeh ako si niektorý mysleli, alebo pri rozhodovaní a čítaní tohoto komentáru myslia. Slušná miestami až pikantná zábava, ktorá vás zabaví, ale čakal som trošku viac vtipných momentov. 70% - 3* ()

hellstruck

Obávám se toho, že u hodnocení většina pánů myslela..rozhodně ne hlavou! Ale tak komedie je to určitě jedna z těch lepších, jenže žádnou nadprůměrnost jsem v ní nenašla. Trochu "jiná"romantika obalená pár lehkými fórky. Bez klišé se to samozřejmě neobešlo-střední škola, rozdělení studentů na elitu a loosery, hlavní hrdina panic.. Každopádně jsem se dobře bavila, nijak mě to nezklamalo, ani výrazně nenadchlo..A Emile Hirsch mi v hlavní roli teda vůbec neseděl.. ()

Malarkey

Nečekal jsem, že z na první pohled průměrné komedie, na mě vylítne brutální zábava, kterou jsem ani v nejkrajnějších snech nečekal. Přitom plakát a samotná procenta hodnocení už mohli ledacos napovědět. Zdejší uživatelé totiž rádi shazují takovéto typy komedií. Na druhou stranu naprosto chápu, proč právě tenhle film získal takových procent. Dělá si totiž prdel z toho největšího, co pro takovýho teenagera může být: z porno průmyslu. A docela dost luxusně. Do toho Vás tam překvapí docela slušný počet pěkných holek, na které se kouká hezky celý film a pokud se doplňuje parádním vtipem, proč bych to pak měl hodnotit špatně? ()

Hrabka

Je to mírně nadprůměrná teen komedie s jednou hodně nadprůměrnou kočkou. Elisha je opravdu moc pěkná, ale jen o ní ten film přeci není ne? Každý druhý je z ní totálně udělaný a to se odráží i na hodnocení. Komedie je to slušná, zajímavé rozuzlení taky dobré, ale že by to bylo něco extra, co by si zasloužilo tak vysoké hodnocení? Ani náhodou. Kdyby v tom nehrála Elisha, tak by to bylo tak o 15% horší a to by také odpovídalo. Trochu objektivnosti prosím, Elishu si můžete vynést na trůn krásy v jejím fanklubu. 60% ()

H34D

Na začátek je třeba poznamenat, že jakkoliv se Luke Greenfield snažil nesklouznout k povrchní komedii pro náctileté (viz. oficiální text distributora), občas se k ní přeci jen nebezpečně přibližuje ("Eli, I like this girl... But you can still like her with your penis inside her"), naštěstí rozdíly zde přece jen jsou. The Girl Next Door má inteligentnější a hlavně citlivější humor, bez jakýchkoliv zbytečných nechutností, které by jej mohly degradovat na úroveň Prciček. A mimo jiné díky tomu také lépe vynikne romatická složka, která pak nepůsobí tak lacinně, jak by se u teen komedie mohlo čekat. Ovšem bezkonkurenčně nejlepší na filmu je Elisha Cuthbert - nádherná, sexy, charizmatická, dokonalá... V jejich úvodních scénách jsem zíral na obrazovku s otevřenou pusou stejně jako hlavní hrdina. A dokonce jsem kvůli ní i ochoten zvýšit své hodnocení, protože Elisha skutečně posouvá celý můj zážitek z filmu na vyšší úroveň. 8/10 ()

• Natáčení probíhalo od ledna do května roku 2003 ve městech Los Angeles a Santa Clarita v Kalifornii. (Dlee)
  • Na Eliho (Chris Marquette) čepici je nápis "Vivid Video" odkazující na stejnojmennou společnost zabývající se natáčením pornofilmů. (Pepy)