Osmnáctiletý Matthew Kidman (Emile Hirsch) je normální mladík, který doposud pořádně nežil. Pak se ale zamiloval do své nové sousedky, krásné a zdánlivě nevinné Danielle (Elisha Cuthbertová). Když Matthew zjistí, že perfektní "sexbomba od vedle" je někdejší pornohvězda, jeho křehká existence se otřese v základech. Nakonec ale právě Danielle pomůže Matthewovi vystoupit z jeho ulity a odhalit starou pravdu, že kvůli člověku, kterého milujete, někdy musíte riskovat úplně všechno... Režisér Luke Greenfield chtěl na plátně předvést výbušnou směs humoru, lásky a napětí, přitom ale nechtěl sklouznout k divoké a povrchní komedii pro náctileté. "Rád zkoumám ty odvázanější stránky života, a film jsem si představoval jako příběh o tuctovém mladíkovi, který se zčistajasna ocitl v divoké a nebezpečné situaci, kterou musí neodkladně řešit," říká." Film měl být v první řadě zábavou, zároveň jsem ale chtěl, aby byl upřímný, břitký a trochu děsivý." Herečka Elisha Cuthbertová, která hraje v úspěšném seriálu 24 dceru agenta Jacka Bauera, byla jedním z členů herecké sestavy filmu, pro něž se konkurs stal spíš jen formalitou. "S naprostou samozřejmostí Vás přesvědčí, že Danielle je dívka, kterou byste jednou v životě chtěli potkat. Dívka, která jde neustále o krok napřed, kvůli které provedete to, co byste normálně nikdy nedělali - a za kterou byste šli světa kraj," rozplývá se nad Elishou režisér Greenfield. (oficiální text distributora)

kleopatra

Jo, je to tak, má to mnohem vyšší úroveň než spoustu "semenných" rádoby vtipných teenagerských komedií, ale to ještě neznamená, že je to na Oscara, i když přiznávám, že jsem se docela bavila a to i nad postavami pornoproducentů, jen nevím, jestli víc nad "Simonem" nebo "Garfunkelem". ()

kOCOUR

Film, která úžasným způsobem vyplňuje prázdné místo na poli moderních filmových teenagerovských hrátek - narozdíl od svých tekutinových kolegů nepostrádá INTELIGENCI a cit pro jemný humor, který je dnes všude jinde nahrazován formálně nechutnými zbytečnostmi. Po úděsném Zvířeti Luke Greenfield neskutečně překvapil: Snímek vybalancoval naprosto přesně na jemné hranici vtipu a vulgarity a současně se mu krásně povedlo sloučit prvky romantické komedie a čistokrevných teenagerovských jatek. Neskutečně svůdná Elisha Cuthbert je už jen slaďounkou třešničkou na dortu. ()

Lima

Elisha, ne-Elisha (nic proti ní, je to krásná ženská), kouzlo tohoto filmečku tkví v něčem jiném. Opravdu bych nečekal, že někdy v souvislosti s teenegerskou komedií použiju příměr ´chytrá´ a ´vtipná´, tady mi to problém činit nebude. A závěrečná pointa je ve své nečekanosti a půvabné nenucené moralitce naprosto odzbrojující :o) ()

Gemini

Na úvod bych rád předeslal, že NE, NEBUDU TAK DOCELA OBJEKTIVNÍ;) Ale měl by to u vás lehké film, který nablije jednu z vašich nejoblíbenějších písní do jakéhosi sestřihu "děsně vodvázanejch sínijr jír zábavnejch akcí"? Být tam alespoň nějaká souvislost, beru to trochu snáz. Doteď jsem si myslel, že největšího zvěrstva se na poselství míru a pomoci bližním jménem Under Pressure dopustil hustej bílej gengsta nigga kydoň Venila Ajs. Girl Next Door tímhle mým přesvědčením dost otřáslo...ale nakonec vydrželo, po dlouhém tvrdém boji a vodopádu sprostých slov;) Tak..čím je tedy "Sexbomba" Od Vedle zajímavá? Rozhodně představou Elishy Cuthbert jako výrazné osobnosti pornoscény...ach bože...pokud alespoň trochu chodíte mezi lidi a nepostaví se vám z pohledu na slušně oblečený mladý tělo, tak vás ty sexuální fantazie hlavního hrdiny asi moc nevezmou. Nicméně uvážíme-li fakt, že jeho sympatičnost je adekvátní jeho fantazii, proč ne, že ano:) Celý film na mě působil jako by někdo měl problémy s kontaktem s realitou a neměl moc odhadu. Říkám moc, protože se zde skutečně najdou vtipné momenty a narážky, například strip club nebo ten chlap co není Hugh Hefner a na jehož jméno si nepamatuju a nestojí mi za hledání. A pak ty méně vtipné - viz asijská adult star Ferrari, která ani omylem nemá na svou předlohu Asii Carreru;) nebo projev hlavního hrdiny. Ten je sice směšnější než polovina filmu, ale není vtipný. A když je řeč o polovině filmu - potom co tato doba uplynula, jsem přes všechny své vrtochy a antipatie měl dobrý pocit a za naivní, ale příjemnou podívanou s nějakým tím ždibečkem originality a nadšení bych byl ochoten dát sedmdesát procent...jenže ouha, ono se to začalo šponovat pořád dál a dál a dál (a jsem zase u toho odhadu). A to nezachrání ani už sama o sobě dost výrazná zvýrazněná kukadla Elishy Cuthbert, skvělá postava Timothyho Olyphanta ani skvělá scéna v limuzíně, ve které jsem poprvé měl pocit, že Elisha se opravdu do své role vžila:) A na závěr snad můžu říct jen tolik, že nebudu sdílet všeobecné nadšení, dám 60% a s neobyčejným gustem se od plic vysměju oficiálnímu textu distributora. PS: VW New Beetle je jedno z nejodpornějších aut jaká kdy spatřila světlo světa. ()

Tom Hardy

Příjemná komedie, která se vyvaruje zbytečných klišé a dokonce dokáže dějově překvapit. Elisha Cuthbert je neskutečně krásná... ()

Matty

Povězme si to na rovinu – tahle teen komedie je lepší hlavně o Elishu. 65% Zajímavé komentáře: Gemini, tron, castor ()

Tosim

Elisha je sexy. To jste nevěděli? O téhle komedii jsem zjistil nejdřív jen to, že scénář napsal Stuart Blumberg, jehož komedii Rabín, kněz a krásná blondýna jsem si zamiloval skrze jemný humor a tak. Na konci Sexbomby jsem zjistil, že jeho jméno je jenom jedním ze čtyř, nebo kolika. Co se vlastně stalo? Dle mne film lavíruje mezi dvěma dějovými linkami: romantickou a pornografickou, přičemž mě ani jedna nedokázala pořádně uspokojit :-) V podžánru komedie pro teenagery je to výrazný nadprůměr, dívat se na to jinýma očima by byla blbost. Pricičky to ale i tak převyšuje o několik hlav. Výsledný dojem ze snímku je příjemný a IMHO chtěl spíš říct, že i pornoherci jsou normální lidi. Někteří. Asi. Po druhém shlédnutí ovšem přidávám hvězdičku: možná to chce vidět dvakrát, nevím, ovšem pasáže, které mě chytly předtím jen tak napůl, mě chytly skoro natřičtvrtě :-) I´LL ALWAYS REMEMBER... 70% ()

Cervenak

Ani skutočne neodolateľná Elisha nedokáže prebiť Emilov herecký talent - ten chalan ma fakt bavil a celý čas som si hovoril, že takto uvoľnene, prirodzene a sympaticky by to zahral Leo DiCaprio, keby hral vo filme podobného druhu. Bohužiaľ, ani pôvab a talent ústrednej dvojice neprebije celkovú priemernosť, nedostatočnú vyťaženosť nápadu a nefunkčnosť niektorých vedľajších postáv (Olyphant je buď zle napísaná, alebo zle obsadená rola, ťažko to rozsúdiť). Sympatický film, ale opakované pozretie u mňa nehrozí... snáď s výnimkou niektorých šteklivých scén s Elishou. ;-) ()

Malarkey

Nečekal jsem, že z na první pohled průměrné komedie, na mě vylítne brutální zábava, kterou jsem ani v nejkrajnějších snech nečekal. Přitom plakát a samotná procenta hodnocení už mohli ledacos napovědět. Zdejší uživatelé totiž rádi shazují takovéto typy komedií. Na druhou stranu naprosto chápu, proč právě tenhle film získal takových procent. Dělá si totiž prdel z toho největšího, co pro takovýho teenagera může být: z porno průmyslu. A docela dost luxusně. Do toho Vás tam překvapí docela slušný počet pěkných holek, na které se kouká hezky celý film a pokud se doplňuje parádním vtipem, proč bych to pak měl hodnotit špatně? ()

T2

Vydarený počin čo dokáže mierne poštekliť, scénkami nabitými jemnejšou príchuťou erotiky ale vôbec to nespadá do žiadnych samoúčelných extrémov ako u American Pie. Hlavnou opornou základňou sa tu stáva trojica hercov a to "neskúsení motáčik" Emile Hirsh v polohe výborného študenta zahĺbeného do kníh, "zvodná sexica" Elisha Cuthbert ako šteklivá "neznáma" kráska od vedľa a Timothy Olyphant s jeho drsniackym výzorom, nadhľadom nad vecou a prešibanosťou - všetci spomínaní si svoje úlohy doslova užívajú a tak vďaka ich výkonom pozeráme miestamy na príbehom gradovanú jazdu, čo nebýva moc zvykom u podobných komédii a práve tu ani nechýba to pravé vypätie scénok, plus vďaka kľučkujúcemu príbehu tu nie je šanca predvídať čo sa v nastávajúcom čase stane, a tak o to pozornejšie nás režisér prijme sledovať rozbehnutí dej. Zvažoval som dlho čo filmu udeliť ale nakoniec sa prikloním k tomu vyššiemu hodnotenie ale presnejšie by som dal tých pekných a zaslúžených 70%. ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,589,444Tržby Celosvetovo $30,411,183║ komerčne dosť odbyté, škoda, potenciál na úspech to má ale asi nebola správna reklama ()

Djkoma

Nečekal jsme, že mě tato teenegerská komedie dostane, ale dostala! Krásná, úžasná, nádherná ... slečna z Populární mechaniky pro děti Elisha Cuthbert dává jistotu, že se vždycky bude na co dívat :). Emile Hirsch to zvládá slušně, ale hlavní jsou někdy opravdu výborné nenucenné a neohranné vtípky! Kdyby mi před dveřmi zaklepala Elisha se slovy :"...Jsem mokrá nechceš mě osušit...." nevím co bych udělal dřív jestli hledal na zemi svoje oči nebo zvedal spadlou čelist :). Příběh mi byl celkem jasný, že to nemůže být tak ideální slečna (pravda bylo mě toho trochu líto :o)). Lehce předvídatelná komedie, při které se určitě pobavíte. ()

Renton

Scénář: Stuart Blumberg, David Wagner, Brent Goldberg .. Hloupoučká, předvídatelná a nereálná komedie. Nápad sice ujde a jeho potencionál mohl být využit mnohem zvrhleji, ale celek dosti skřípe. Zejména motivace postavy (ex)pornohvězdičky a její bleskové vzplanutí je značně nevěrohodné. Nejvíce mne pobavil Timothy Olyphant, jehož postava producenta byl téměř Jack Nicholson zamlada, prostě zábavný cholerik. Přesto, nebýt toho, že z moderátorky PMK Elishy vyrostla skutečně sexy dívka, čehož režisér značně využívá (až to zavání reklamou na její tělo a obličej), nezbylo by toho moc, co s úžasem sledovat.. 55%. ()

DaViD´82

Příjemné překvapení - milá, vtipná a ne úplně tupá teenegerovská komedie. K tomu Elisha, která je prostě k nakousnutí. Velká škoda je, že tady je každá půlhodina v jiném stylu a ne vždy to funguje tak jak si asi tvůrci představovali. Z Hirsche rozhodně něco bude. A asi spíše dříve než později. ()

Dever

Vynikajúca komédia ktorá ma nesmierne bavila a pri ktorej som sa ani chvíľu nenudil................. Soundtrack Paul Haslinger: 1. The Plan - Paul Haslinger [1:03] ,2. Take a Picture - Filter [6:02] ,3. Something in the Air - Thunderclap Newman [3:57] ,4. Peeping Matt - Paul Haslinger [0:50] ,5. Dick Dagger's Theme - Pornosonic [3:10] ,6. Dopes to Infinity - Monster Magnet [5:46] ,7. Carpe Beachum - Paul Haslinger [0:40] ,8. Electric Lady Land - Fantastic Plastic Machine [4:20] ,9. Break Down the Walls - Youth of Today [2:05] ,10. Jump Into the Fire - Harry Nilsson [7:03] ,11. Spin Spin Sugar - Sneaker Pimps [3:34] ,12. Get Naked - Methods of Mayhem [3:23] ,13. The Killing Moon - Echo and the Bunnymen [5:48] ,14. Big Muff - Pepe Deluxe [4:47] ,15. Sparrows Over Birmingham - Josh Rouse [4:59] ,16. Bank Meltdown - Paul Haslinger [2:30] ,17. Think Twice - Ralph Myerz and the Jack Herren Band [6:17] ,18. Sweet Home Alabama - Lynyrd Skynyrd [4:47] ,19. The End - Paul Haslinger [2:32], ()

novoten

Srdcová záležitost, u které není třeba odpouštět jakékoli úlitby žánru. Těch pět hvězd pro sebe dokážou nasyslit samotné hlavní postavy - nesmělý jeliman Matt a do sousedství se stěhující Danielle v dnes už legendárním podání Elishy Cuthbert. Rozněžnilo mě úvodní zbližování hlavní dvojice a jsem přesvědčen, že lepší "chemii" jsem ještě nikdy neviděl. A vůbec mi nevadily ani následné komplikace poté, co se Matt dozví pravdu. A kdyby do mě takhle strčil Timothy Olyphant, tak se asi ustrašeně stáhnu ještě rychleji než právě Matty. Tenhle film má zkrátka všechno - včetně božského soundtracku nebo překvapivých point. I po x-tém zhlédnutí bezmezně nadšených 100%. ()

tron

„Pláž je pre debilov.“ Akoby som videl seba, pomyslel som si v prvej polovici. Postupne ma ale dobrá nálada opúšťala. Zaskočilo ma, že mnohé načaté myšlienky neboli dokončené. Napr. som čakal aspoň jednu scénu, v ktorej si bude Elisha Cuthbert „spytovať svedomie“ a vyjde najavo niečo o zranenej duši a o tom, že ju v detstve znásilnili. Asi som naivný, ale skutočne som čakal trochu psychológie, ktorá by sa hodila do príbehu o mladučkej pornoherečke nachádzajúcej pravé katolícke hodnoty. A ono nič. Čakal som teda aspoň poriadnu komediálnu smršť. Ani tá sa však nedostavila, česť výnimkám. Tak som očakával aspoň svojráznu (predsa len, chodiť s pornoherečkou...) romantiku. Zasa nič. A keď som si už-už myslel, že som sa dočkal aspoň nakrúcania porna počas maturitného plesu, zostal som v závere výsledným „pornom“ zaskočený rovnako, ako Timothy Olyphant. ()

B!shop

Na film jsem se docela tesil a cekal jsem dalsi pubertackou komedii tocici se okolo vztahu a sexu a tu jsem sice vlastne dostal, ale nastesti vybocujici s rady. Sice se da lehce predvidat, kdo co udela nebo co se stane, ale film nastesti nesazi jen na pubertacky vtipky, ktery jsou tentokrat ale hodne zabavny, ale sazi taky na docela promakanej (na tenhle typ komedie) pribeh, takze i kdyz to je ke konci uz lehce protahovany, je porad na co koukat a sem tam tvurci pridou s nejakym fajnovym napadem. A hlavne musim pochvalit herce, Hirsch je perfektni slusnacek a Cuthbert je teda ultra sexy a je skoda, ze se vic neodvaze. Ale ja tu mam jinyho favorita, pana ultra cool porno producenta v podani Olyphanta, fakt jsem necekal, ze ma takovej komedialni talent a jeho postava je naprosto ultimatni drtic. Takze tu mame dobry herce, obstojnej pribeh, nejakej ten perfektni for, kterej nespada do zadnejch prdicich a zvracejicich humusaren a tematiku porna, takze lepsi 4*. ()

dO_od

// Oh my god, best movie ever! (omlouvám se za krátký komentář, ale při sledování jsem byl několikrát zasažen nejen do hlavy, ale také do srdce a rozkroku, teď už nebude nic tak, jako dřív.) The Girl Next Door - 10/10 ()