Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

kOCOUR

Film, která úžasným způsobem vyplňuje prázdné místo na poli moderních filmových teenagerovských hrátek - narozdíl od svých tekutinových kolegů nepostrádá INTELIGENCI a cit pro jemný humor, který je dnes všude jinde nahrazován formálně nechutnými zbytečnostmi. Po úděsném Zvířeti Luke Greenfield neskutečně překvapil: Snímek vybalancoval naprosto přesně na jemné hranici vtipu a vulgarity a současně se mu krásně povedlo sloučit prvky romantické komedie a čistokrevných teenagerovských jatek. Neskutečně svůdná Elisha Cuthbert je už jen slaďounkou třešničkou na dortu. ()

lesumir

Zabavna komedie pro mladistve, kde mi nevadi ani ty teen trapnosti, tady totiz vladne velice originalni pribeh! Videl jsem to cestou v autobuse, kdyz se pripravovala prakticka maturita, takze jsem to 100% nevnimal, ale docela se mi to libilo. Emile Hirsch ma pred sebou docela slibnou karieru a Cuthbert, co by pornohezda byla dost okouzlujici. Nedavno mi dockvaklo, ze ona je ta mala Elisha, ktera provazela popularni mechanikou pro deti. 6/10 ()

StarsFan

Sama bych od sebe nečekala tak vysoké hodnocení. Dlouho jsem předpokládala, že film s podobným názvem a námětem musí být kravina, a velkým obloukem jsem se mu vyhýbala. A pak jsem na něj jednoho dne narazila úplnou náhodou a sakra... on je skutečně dobrý! Má to spád, má to styl, má to vlastní zajímavý scénář, který si jede svou cestou, a, co mě osobně překvapilo nejvíc: nechybí tomu ani inteligentní humor. Veškeré ostatní teenagerovské komedie, které jsem kdy viděla, tahle vysoce převyšuje. Můžu jen doporučit dál. ()

Jordan

Ako tak sumarizujem, prichádzam na dva fakty: 1. v poslednom čase sa akosi pričasto stretávam na potulkách filmovým svetom s romantickými komédiami a 2. našťastie vždy natrafím na kúsok, ktorý v tomto nechvalne slávnom hollywoodskom žánri niečim vyniká, takže môj vzťah k podobným filmom začína pomaly nadobúdať oveľa menej negatívne črty. Tak napríklad tento pozoruhodný film, ktorý ja osobne nepokladám za niečo veľmi extra nad rámec typickej romantickej a navyše teenage komédie s celkom jasne odčítateľnými žánrovými postupmi a scenáristickými obratmi, nejakým tým hollywoodskym posolstvom svetu realizovaným skrz záverečný štipendijný príhovor a večne prítomnú tému "morálneho prínosu", ma predsa len prekvapil a po zvažovaní donútil dať veľmi silné a statočné tri hviezdičky, a nielen (aj keĎ priznávam, že svoju nezanedbateľnú zásluhu na tom má) peknej (čo peknej - krásnej !!!) Elishi Cuthbert (ktorú som zbožňoval, keĎ ešte uvádzala také tie "vedecké" programy pre mládež v kanadskej televíyii). V nasledujúcich zopár postrehoch sa asi nevyhnem spoileru: Neklasickosť je zastúpená témou pornografie, ktorá je v deji večnou paralelou a má v podstate aj svoj iný, nie len "atraktívny" význam (vďaka nej sa realizuje aj zopár vtipných momentov a komediálnych scén, jej môžeme vďačiť aj za zaujímavú postavu Elishinho pornoproducenta), okrem toho sa do filmu dostáva aj, náznakmi, no predsa, temná stránka, romantická časť deja a zápletky ustupuje miestami iným partom, čo je celkom zaujímavé. Potom tu je Samnang, čo je celkom sranda, pre mňa osobne vtipná scéna v ELiho obývačke, tesne po tom, čo zistí, že jeho nová priateľka je pornohviezda a iné scénky (napr. jeho "extázová" jazda). Napokon musím povedať, že scéna Daniellinho a Matthewovho prvého milovania (samozrejme ako inak - na maturitnom plese - ako som spomínal, i vďaka plusom sa film miestami nevyhol klasickéu klyšé romantických odrhovačiek) je naozaj veľmi silná, možno prvoplánová a príliš tlačiaca na pílu svojou dĺžkou, aby to pochopil aj ten najnatvrdlejší divák, ale anjelská D., sic pornohviezda tu však prežívajúca okamih skutočnej lásky. vyzerá ako anjel, v tom okamihu som sa do nej zamiloval :) Ovenčil a obásnil som to hádam aj trošku viac, ako si to zaslúži, možno to bolo o 10 minút dlhšie ako malo byť (pri poslednom zvrate v deji som si povedal, že to má o jeden zvrat v deji naviac, ale nakoniec som sa s tým chtiac-nechtiac zmieril), na jedno zhliadnutie (pre fanúšikov Elishe a dobrého soundtracku aj viackrát) a doplnenie predstavy, ako sa v súčasnosti snažia tvorcovia posúvať a ozvláštňovať sprofanovaný žáner romantických komédií rozhodne stojí za to. Mňa osobne červená farba štvorčeka pri názve filmu tu na csfd.cz neprekvapila až tak veľmi. ()

Marius

Na hollywoodsku romantickú produkciu skutočne pomerne originálny a vtipný film. Pri takomto námete by nebol problém aby skĺzol do prcičkovskej roviny, naštastie bol však obdarený pomerne inteligentným i keď tradične mierne naivným scenárom, preto sa nič také nekonalo. V podstate by som sa mohol podpísať pod komentár a hodnotenie kleopatry, keby si u mňa The girl next door nevys(ú)l(o)úžila dva bodíky naviac, jeden za Purple Haze od Groove Armady a druhý za Lucky Man od The Verve. 8/10 ()

• Když Matthew (Emile Hirsch) běží nahý po ulici podél Daniellina (Elisha Cuthbert) auta, je na záběrech z interiéru auta vidět, že je otevřené okno. Když ale Matthew otevře dveře, aby konečně nastoupil, je okno zavřené. (webersinke)