Modrá Electra Glide

Akční / Krimi

USA, 1973, 114 min

Robert Boris

Conrad L. Hall

Zajímavé silniční policejní drama, řížnuté poetikou Bezstarostné jízdy. Mám rád příběhy o lidech v prostředí, do kterého nepatří, tudíž mi přirostl k srdci i John Wintergreen. Robert Blake se mi moc líbil už coby Willie Boy a vynikající výkon předvádí i zde. Je však dost znát, že James William Guercio nebyl filmovým režisérem a svůj jediný film natočil spíše stylem hudebních klipů. Velký důraz na výběr výrazných hudebních hitů, detaily leštění bot, pečení masa a nasazování přílby, za nimiž se trochu rozplývá vyprávění příběhu. Ale kvůli tomu film v žádném případě odepsat nemůžu, naopak. Velice svérázná podívaná s naprosto dechberoucím závěrem. 80%.(11.12.2010)

Viděno kdysi náhodně v TV, předtím neviděno neslyšeno, zaujato, dokoukáno vzdor pozdní době, poznamenáno závěrem.(20.12.2010)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(11.1.2010)

Film o dobrém poldovi, který chce jen dělat poctivě a spravedlivě svoji práci, ale je obklopen nepochopením, závistí, chladnokrevností a zlobou... Vypořádá se s touto realitou, nebo ne.?!! Klasický americký akční snímek ze sedmdesátých let s méně známými herci, ale ne na škodu..! Za všimnutí stojí i nenápadný začínající Nick Nolte coby "mánička"...dost nebezpečná.. :-)(21.12.2010)

Absolutně nemám slov! (Ano, občas se mi to stane)(29.4.2012)