poster

Modrá Electra Glide

 • USA

  Electra Glide in Blue

 • slovenský

  Modrá Electra Glide

Akční / Krimi

USA, 1973, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MATADOR
  ***

  Pravděpodobně jako mnozí přirovnám Modrou Electru Glide k policejní Bezstarostné jízdě. Ovšem pohodová atmosféra je zaměněna za policejní práci a sen stát se detektivem, který se z části splní, ale všechno není tak jednoduché a trpké konce jsou hodně ošklivé.(31.7.2010)

 • Superpero
  *****

  Hodně zajímavý film s brilantní kamerou a krásnými exteriéry. Toto vše dotváří neobyčejnou atmosféru filmu. Hlavního hrdinu strážníka Wintergreena už nebaví furt jezdit na motorce, pařit se ve vedru a občas zjebat nějakýho hipíka. Chce řešit vraždy, a když se jedna stane, tak se nehodlá své šance vzdát. Celý film se nese v dost pomalém tempu, ale obsahuje jednu fakt hustou honičku policajtů s motorkářskejma hipíkama. Neznámí herci podávají hodně dobré výkony a jestli máte možnost, tak si tuhle "Bezstarostnou jízdu" o policajtech určitě pusťte.(13.8.2006)

 • flanker.27
  ****

  Viděno kdysi náhodně v TV, předtím neviděno neslyšeno, zaujato, dokoukáno vzdor pozdní době, poznamenáno závěrem.(20.12.2010)

 • Attta
  ****

  Myslím, že lépe vyobrazit dobovost ani nešlo. Docela kultovka.(7.5.2012)

 • sud
  ****

  Zajímavé silniční policejní drama, řížnuté poetikou Bezstarostné jízdy. Mám rád příběhy o lidech v prostředí, do kterého nepatří, tudíž mi přirostl k srdci i John Wintergreen. Robert Blake se mi moc líbil už coby Willie Boy a vynikající výkon předvádí i zde. Je však dost znát, že James William Guercio nebyl filmovým režisérem a svůj jediný film natočil spíše stylem hudebních klipů. Velký důraz na výběr výrazných hudebních hitů, detaily leštění bot, pečení masa a nasazování přílby, za nimiž se trochu rozplývá vyprávění příběhu. Ale kvůli tomu film v žádném případě odepsat nemůžu, naopak. Velice svérázná podívaná s naprosto dechberoucím závěrem. 80%.(11.12.2010)

 • - Vo filme hral drobnú úlohu aj herec so skutočným menom Bob Zemko - rok po natočení filmu sa obesil v policajnej cele. Tento film bol jediný, v ktorom sa objavil. (sudruh sustruh)

 • - Vo filme sa objavil aj bývalý člen skupiny Chicago (James Guercio robil producenta tejto skupine) P. Cetera. Hral postavu Boba Zemka. (sudruh sustruh)

 • - Hrubý střih filmu trval zhruba tři a půl hodiny. Výsledný sestřih pro kina je dlouhý hodinu a padesát čtyři minuty. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace