Bolek a Lolek (TV seriál)

• Polsko

Bolek i Lolek

Animovaný / Rodinný

Polsko, 1963, 13x10 min

Polská odpověď na tvorbu dua Hanna-Barbera nebo jako co? Nicméně je to takové miloučké a neškodné, asi jako Polák u večeře. Těm nejmenším, pokud čtou můj komentář, se nezdráhám doporučit.(6.9.2012)

Asi jsem moc přísný, ale tenhle animák mi nikdy nesednul.(3.5.2003)

Tak o Bolkovi slyším i dnes prej do dotáhl až na valašského krále. Zato Lolek nám zapadl.Takže kdo chce vidět Bolkovo mladí trávené s Lolkem tak si tohle je to pravé.(12.10.2006)

• MM_Ramone

Na týchto kreslených, poľských klučinoch mi bolo vždy niečo divné. Malý, bacuľatý, submisívny Bolek a vysoký, čienovlasý, dominantný Lolek. Podivná dvojka, ktorá sa správala ako manželský pár. Až nedávno mi to všetko náhodou ozrejmila jedna nemecká organizácia bojujúca za práva homosexuálov, ktorá prišla do súdneho sporu s autormi tohto animovaného seriálu, pretože použila tieto dve postavičky vo svojej kampani. Ano, títo mládenci boli veru naozaj prihriati. Lolek + Bolek. **(5.7.2008)

Nostalgia nad touto poľskou haluzou ma núti dať štyri.(11.2.2005)

• - Obyvatelia piatich poľských miest majú uvedenú ako svoju adresu Ulica Lolka a Bolka. Jeden z ilegálnych vysielačov legendárnej Solidarity bol pomenovaný Lolek a Bolek. (Raccoon.city)

• - Hlavným postavám dali vizuálnu podobu Alfred Ledwig, Leszek Lorek a Wladyslaw Nehrebecki, ktorý sa inšpiroval svojím synom. (kacer4)

• - Seriál bol distribuovaný do 80 krajín celého sveta. (Raccoon.city)