Bolek a Lolek (TV seriál)

• Polsko

Bolek i Lolek

Animovaný / Rodinný

Polsko, 1963, 13x10 min

Slavný polský animovaný seriál s ohledem na dobu vzniku dnes už spíše pro pamětníky, který mi svým stylem nikdy úplně nesedl. Kreslené grotesky, která vznikly jako odpověď na americké grotesky disneyovského ražení. Celkový dojem: 55 %.(10.4.2009)

Znám zcela určitě lepší seriály pro malé děti než tenhle. Tři hvězdičky.(1.10.2007)

Země z tehdejšího východního bloku tedy například Poláci a Maďaři vždycky uměli potěšit a to nejen dětské publikum. Tento půvabný dobrodružný seriál o dvou malých klucích je myslím si jasným příkladem. V našich televizích se tyto roztomilé příběhy objevující takřka rok co rok. Tyto staré krátké animované filmy, jsem měl rád ale ještě raději jsem měl pozdější už namluvený dlouhometrážný film pod názvem Velké putování Bolka a Lolka z roku 1977, a nebo ještě ty další epizody pod názvem Olympiáda Bolka a Lolka . Spolu se Smolíkama, Lovcem Pampalinim aj. absolutní klasika svého žánru. Přesto ale kvalit těch dvou zmiňovaných samozřejmě nedosahuje. Ale zase když to srovnám a porovnám například s těmi leckdy volovinami co se točí dnes.? Tak to je ještě hezkééé, nenáročné a pohodové..(1.12.2006)

Lehce nadprůměrné, ale jinak...(2.11.2008)

Asi jsem moc přísný, ale tenhle animák mi nikdy nesednul.(3.5.2003)