Bolek a Lolek (TV seriál)

• Polsko

Bolek i Lolek

Animovaný / Rodinný

Polsko, 1963, 13x10 min

Možná ne lepší než papež, ale lepší než Kaczynsčtí určitě. Tyhle dva by měli mít Poláci ve státním znaku a nebo aspoň na mincích, stejně jako to chtějí ve Švédsku udělat s Pipi Dlouhou punčochou.(19.2.2007)

Tenhle večerníček sem řadil jako malý někam po bok "Macha a Šebestové". Exotické a dobrodružné příběhy u mě slavily úspěch, ale na nejúspěšnější večerníčky nedosáhly.(12.6.2005)

• Hrabka

Polský hit mě minul obloukem. Kam se hrabe Bolek a Lolek na naše české týpky jako Pat a Mat a Králíky z klobouku. :-)(11.1.2008)

Moc vtipný a povedený seriál, jen jsem dodnes nepochopil, proč těm klukům rostly na hlavě jen tři vlásky :-).(12.6.2009)

Krásné vzpomínky na dobu, kdy bratři Kaczyňští ještě bojovali proti světu pěkně ruku v ruce, pospolu. Dnes však mohou díky tomu, že kačence přistřihli u Smolenska křídla, bohužel vystupovat pouze pod jmény Bolek a Zahrablolek. Děkujeme a posíláme pozdrav do krypty na Wawel.(14.5.2012)

• - V roku 2005 uverejnil istý nemecký časopis plagát, na ktorom už dospelí Lolek a Bolek vyzývali nemeckých homosexuálov, aby podporili pochod gayov a lesbičiek vo Varšave. Spor trval dva roky a skončil dohodou o tom, že ich mená nesmú byť používané v rámci akejkoľvek reklamnej nerozprávkovej propagandy. (Raccoon.city)

• - Na začiatku bola jedna malá súťaž poľskej televízie, ktorá plánovala natočiť zopár kreslených rozprávok. Vyhrali to Lolek s Bolkom Studia Filmów Rysunkowych. 10 minút deja znamenalo nakresliť ručne 5 až 7 tisíc obrázkov a trvalo aj pol roka, kým vyrobili jeden diel. (Raccoon.city)

• - Seriál bol distribuovaný do 80 krajín celého sveta. (Raccoon.city)