poster

Bolek a Lolek (TV seriál)

 • Polsko

  Bolek i Lolek

Animovaný / Rodinný

Polsko, 1963, 13x10 min

 • Karlos80
  ****

  Země z tehdejšího východního bloku tedy například Poláci a Maďaři vždycky uměli potěšit a to nejen dětské publikum. Tento půvabný dobrodružný seriál o dvou malých klucích je myslím si jasným příkladem. V našich televizích se tyto roztomilé příběhy objevující takřka rok co rok. Tyto staré krátké animované filmy, jsem měl rád ale ještě raději jsem měl pozdější už namluvený dlouhometrážný film pod názvem Velké putování Bolka a Lolka z roku 1977, a nebo ještě ty další epizody pod názvem Olympiáda Bolka a Lolka . Spolu se Smolíkama, Lovcem Pampalinim aj. absolutní klasika svého žánru. Přesto ale kvalit těch dvou zmiňovaných samozřejmě nedosahuje. Ale zase když to srovnám a porovnám například s těmi leckdy volovinami co se točí dnes.? Tak to je ještě hezkééé, nenáročné a pohodové..(1.12.2006)

 • MikeCool
  **

  Krátkometrážní TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 55% (2*) |(21.7.2013)

 • triatlet
  ****

  S dvouletou neteřinkou jsem sledoval Bolka a Lolka - na horách a jejich jízdu autem. Myslel jsem si, že po krtečkovi to na ni bude ještě složitější, ale bavila se, příběh komentovala a já si osvěžil některé klukoviny polské dvojice. Dokonce se mi podařilo při Bolkově snění identifikovat kdo je kdo - Bolek je ten menší, oplácanější, Lolek vyšší, vlasatější. Některé momenty jsou podobné jako v Krtkovi - slétávání ze skály s pomocí deštníku. A ten příběh v horách, i když animovaný, mi připomenul některá tatranská panorámata.(30.1.2009)

 • berg.12
  ****

  Tenhle večerníček sem řadil jako malý někam po bok "Macha a Šebestové". Exotické a dobrodružné příběhy u mě slavily úspěch, ale na nejúspěšnější večerníčky nedosáhly.(12.6.2005)

 • MM_Ramone
  **

  Na týchto kreslených, poľských klučinoch mi bolo vždy niečo divné. Malý, bacuľatý, submisívny Bolek a vysoký, čienovlasý, dominantný Lolek. Podivná dvojka, ktorá sa správala ako manželský pár. Až nedávno mi to všetko náhodou ozrejmila jedna nemecká organizácia bojujúca za práva homosexuálov, ktorá prišla do súdneho sporu s autormi tohto animovaného seriálu, pretože použila tieto dve postavičky vo svojej kampani. Ano, títo mládenci boli veru naozaj prihriati. Lolek + Bolek. **(5.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace