Bolek a Lolek (TV seriál)

• Polsko

Bolek i Lolek

Animovaný / Rodinný

Polsko, 1963, 13x10 min

Tenhle seriál je důkazem, kolik se toho dá vyjádřit pouze zvuky, hudbou a animací bez mluveného slova.(29.4.2003)

Země z tehdejšího východního bloku tedy například Poláci a Maďaři vždycky uměli potěšit a to nejen dětské publikum. Tento půvabný dobrodružný seriál o dvou malých klucích je myslím si jasným příkladem. V našich televizích se tyto roztomilé příběhy objevující takřka rok co rok. Tyto staré krátké animované filmy, jsem měl rád ale ještě raději jsem měl pozdější už namluvený dlouhometrážný film pod názvem Velké putování Bolka a Lolka z roku 1977, a nebo ještě ty další epizody pod názvem Olympiáda Bolka a Lolka . Spolu se Smolíkama, Lovcem Pampalinim aj. absolutní klasika svého žánru. Přesto ale kvalit těch dvou zmiňovaných samozřejmě nedosahuje. Ale zase když to srovnám a porovnám například s těmi leckdy volovinami co se točí dnes.? Tak to je ještě hezkééé, nenáročné a pohodové..(1.12.2006)

Lehký průměr, který se nemusí líbit každému. Děti jsou někdy hodně vybíravé a rozmlsané. Bolek a Lolek je večerníček určený pro ty skromnější:)(10.1.2012)

Možná ne lepší než papež, ale lepší než Kaczynsčtí určitě. Tyhle dva by měli mít Poláci ve státním znaku a nebo aspoň na mincích, stejně jako to chtějí ve Švédsku udělat s Pipi Dlouhou punčochou.(19.2.2007)

• Hrabka

Polský hit mě minul obloukem. Kam se hrabe Bolek a Lolek na naše české týpky jako Pat a Mat a Králíky z klobouku. :-)(11.1.2008)

• - Na začiatku bola jedna malá súťaž poľskej televízie, ktorá plánovala natočiť zopár kreslených rozprávok. Vyhrali to Lolek s Bolkom Studia Filmów Rysunkowych. 10 minút deja znamenalo nakresliť ručne 5 až 7 tisíc obrázkov a trvalo aj pol roka, kým vyrobili jeden diel. (Raccoon.city)

• - Koncom 90-tych rokov sa syn pána Nehrebeckého, autora postavičiek, rozhodol nadviazať na otcov odkaz a vydal knižný komiks o dobrodružstvách bratrancov Lolka a Bolka. (Raccoon.city)

• - V roku 2005 uverejnil istý nemecký časopis plagát, na ktorom už dospelí Lolek a Bolek vyzývali nemeckých homosexuálov, aby podporili pochod gayov a lesbičiek vo Varšave. Spor trval dva roky a skončil dohodou o tom, že ich mená nesmú byť používané v rámci akejkoľvek reklamnej nerozprávkovej propagandy. (Raccoon.city)