poster

Hospoda (TV seriál)

Komedie

Česko, 1996, 52x26 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Hrají:

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, Eva Čížkovská, Blažena Holišová, Oldřich Vlach, Viktor Preiss, Petr Oliva, Veronika Žilková, Ladislav Trojan, Gabriela Wilhelmová, Josef Somr, Jan Přeučil, Vlastimil Zavřel, Jan Dolanský, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jan Hraběta, Vítězslav Jirsák, Václav Sloup, Michal Pešek, Jiří Macháček, Uršula Kluková, Jiří Pomeje, Marcel Vašinka, Marek Eben, Jiří Hálek, Radan Rusev, Luba Skořepová, Jan Skopeček, Stanislav Zindulka, Simona Postlerová, Lucie Vondráčková, Miroslav Moravec, Jiří Wimmer, David Prachař, Karel Šíp, Jiří Havel, David Matásek, Václav Vydra nejml., Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Valérie Zawadská, Michal Suchánek, Miroslav Saic, Ljuba Krbová, Jan Kalous, Michal Jagelka, Pavel Mang, Matěj Hádek, Zuzana Fišárková, Rudolf Hrušínský ml., Martin Zahálka, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Adolf Filip, Pavel Nový, Blanka Blahníková, Miroslav Vladyka, Arnošt Proschek, Miroslav Šnajdr, Miriam Kantorková, Vendulka Křížová, Pavlína Mourková, Miriam Chytilová, Lukáš Třebický, Marek Epstein, Václav Kotva, Martin Luhan, Anežka Pohorská, Vladimír Krška, Miloš Vondruška, Otakar Brousek st., Miroslav Kaman

Komentáře uživatelů k TV seriálu (584)

 • Tosim
  ***

  Ze začátku docela trefné, s přibývajícími díly však začnou být "historky restaurační" docela ohrané, lehce odhadnutelné a zčásti i trošku trapné. Nicméně některé "special guest stars", jako třeba Marek Eben, si zahráli s chutí a tak trošku parodovali sami sebe...rozhodně to lepší z novácké produkce.(21.4.2003)

 • Tom Hardy
  ****

  V české kotlině je samozřejmě lehké zvítězit v nějakém méně využívaném žánru, minimálně Nováci ale dokázali, že jde u nás sitcom natočit mnohem hůř. Hospoda není geniální, je v ní tuna čecháčství a hodně strojených situací, nechybí tu ovšem timing a co je nejdůležitější, opravdu sehraná parta, které to kamarádství budete věřit i za cenu těch kostrbatých scenáristických kliček. Hospoda opravdu není geniální, je ale svoje, zvolené místo umí využít a herci si své party patřičně vychutnali. Jen občasná teatrálnost Václava Knopa je otravná, ale tenhle novácký estrádní styl byl holt svého času považován za vtipný. 70%...(22.5.2003)

 • Djkoma
  *

  Hodně známých českých herců ve zvláštních rolích(opravdu zajímavý je Láda Potměšil a jeho rodinka :)). Díly jsou však podle mě celkem nudné, ale je to asi mým mládím....(4.2.2005)

 • Malarkey
  ***

  Jeden z ranějších seriálů televize Nova, který relativně stál za to, obsahoval solidní sortu štamgastů a v neposledním případě, měl zajímavé prostředí, ve kterém se nachází každý žijící nebo vcelku normální Čech, (od čeho jsme také na prvním místě v chlastání piva na světě žejo:) a tak se dá předpokládat, že široké publikum pochopí to co tam nad rozlitým pivem například Kanyza s Menzelem řeší. Mnoho lidí si stojí za tím, že ze začátku Hospoda byla vcelku slušná legrace, od které se nedal čekat inteligentní humor prvního stupně, ale přesto se člověk občas zasmál žvástům, které se tak u piva v poklidu dají řešit. No a pak to šlo postupně do hajzlu až z toho vznikla břečka po který by neštěk ani pes, nedejbože ten tělocvikář, co mu to všechno patřilo. I přesto je Hospoda zatím a asi taky na dlouhou dobu bude nejlepší počin televize Nova, která se s ničím nemazlí a kazí všední život celého národa telenovelami prvního stupně, takhle kazila alespoň tím pivem. Mimochodem představte si kolik se při natáčení muselo vypít galonů piva, kolik herců se vožrat, kolik scén natočit střízlivých... (6/10)(27.6.2007)

 • woody
  ***

  Tolik kvalitních českých herců a takový brak.Čím to je?Původně měl roli pana Menzela hrát Miloš Kopecký ale zapomínal text a o něco později zemřel.(21.4.2003)

 • AngelAngie
  odpad!

  Jeden ze seriálů, který mě nechytl ani na minutu ..(28.5.2008)

 • Oskar
  ****

  Skvělý komediální seriál s překvapivě vtipným scénářem a skvostným obsazením.(5.5.2003)

 • Karlos80
  ***

  Absolutně skvělý seriál, osobně k němu nemám jakékoli ani ty sebemenší výhrady, ani bych neřekl že to bylo z produkce tehdy začínající TV Nova. Jo to zmíněná televize ještě uměla natočit, dobrý situační sitcom. Anichž by lidem brnkala na nervy tak jako to dělá dnes. Trochu mu škodí jeho časté reprísování, ale to už je jiná..Já se přiznám že jsem nevynechal skoro žádný díl, a vždy jsem se při nich a celkem i inteligentního humoru perfektně bavil. Špatné to opravdu nebylo, některé epizody jako by byli tvůrci tohoto pořadu přímo šity na míru zde některým hercům. Samozřejmě ale že samotné epizody byli značně nevyrovnané a kolísavých hodnot, některé byli přímo slabé, jiné zas o něco lepší takže dobré, a některé přímo výborné. Jedinečné rozpoložení převážně pánského osazenstva také nemělo chybu. Byli tam vlastně velice barvitě vykresleny všechny tipy-charaktery lidí, z nejrůznějších sociálních vrstev kteří se prostě den co den v podvečer scházeli ve své oblíbené hospůdce. Nebudu psát kdo se mi líbil nejvíce, neboť se nechci dočkat žádného přirovnání, ale i štěky pouhopouhého Jiřího Krytináře či pouličního harmonikáře Pavla Vondrušky byli dobré. Ale kdybych přeci jenom měl o kapánek někoho vyzdvihnout tak asi "NEJ" byl přímo ten divnej za pultem co čepoval ten zlatavý mok, při jeho výšplechtech a svérázných odpovědí jsem měl pocit jakoby to ani nemusel hrát, šlo to z něj doslova samo asi holt velice bohaté životem pobrané zkušenosti. Fakt opravdovej vrchní, něco jako pan Abrhám ve filmu "Vrchní prchni", kterému ta role také neuvěřitelně sedla a která mu byla napsána takříkajíc přímo na tělo. Samozřejmě že srovnávat tyto dva zcela odlišné výrobky opravdu ale opravdu nejde:-)) Ale ty role možná ano..Opravdu kvalitní podívaná a určitě i lepší televizní průměr. Tady si myslím že tento seriál je celkem ne-právem zatracován, a tak zbytečně nízko hodnocen.(20.2.2007)

 • B!shop
  ****

  Nechapu tak maly hodnoceni, tohle je fakt zabavnej serial. Je pravda, ze dilu by mohlo bejt vic, ale takle aspon nejsou moc stejny. Samozrejme kvalita je kolisava, od par prumernejch az nudnejch po naprosto dokonaly (zaloha na palmare). Herci taky hrajou slusne, coz je hlavne zasluha slusnyho scenare a dobre zvolenejch predstavitelu. Na tohle se vzdy rad kouknu.(10.7.2005)

 • Boss321
  *****

  Skvělý český seriál z hospodského prostředí. Skvělé herecké obsazení v čele s Petrem Nárožným, Ladislavem Potměšilem, Jiřím Menzelem, Bronislavem Poloczekem a Janem Kanyzou. Ano uznávám není to umělecký skvost, ale tady hodnotním srandu, které je více než dost......(1.12.2007)

 • Kulmon
  ****

  V Hospodě je líp než na světě. Pivo točí sarkastickej hospodskej Jarda Dušek, jídlo vaří Kachna, jenž si ovšem občas splete psa se zajícem. Do Hospody chodí samá vybraná společnost jako věčně nalitej řidič Novák, rekordy lámající topič Babula, doktoři přes právo i medicínu, věčně bez koruny harmonikář Joska či kamelot David Goliáš. Jo a ještě sem chodí pan domácí učitel, pardon profesor Jonáš. Mně osobně se nelíbí postava Práška či Josky, ale jinak se jedná o skvěle zahrané figury. První série byla výtečná, druhá z ní jen těžila, větších vtipů jsme se však již nedočkali. Nejlepší díly: 2, 4, 6, 7, 9(!), 10, 13, 15, 16(!), 18, 20, 21, 26, 32.(18.5.2011)

 • CheGuevara
  **

  Vtipné mi to přišlo napoprvé. Napodruhé už je to jenom scénáristická křeč odříkaná solidními herci. A napotřetí už to raději zkoušet nebudu.(4.7.2007)

 • Arx
  *****

  Česká seriálová klasika, která mě vždycky pobaví a rozesměje.(25.6.2007)

 • Shit
  ****

  v tomhle seriálu nejsou výkony herců tak směšný a amatérský jako v jiných českých seriálech, které se snaží prorazit teď. I když jsou všechny díly se stejnými herci a ve stejné malé hospůdce tak se nestane aby byl nějaký díl stejný nebo podobný a to tomu jenom prospěje a nikdy se nestane aby jste se vyloženě nudilii. Škoda jen, že těch dílů je tak málo(5.3.2005)

 • dobytek
  ****

  Některý díly lepší, některý horší... Je to takový klábosení u piva o ničem, ale já mam ten seriál docela rád. Tomu seriálu pomáhá hlavně slušný herecký obsazení. Zejména Bronislav Poloczek jako Babula je fakt hustej. Ale Nárožný v roli výčepáka a Potměšil jako takovej typickej hospodskej "všechno vim, všechno znám" jsou taky dobrý. Kanyza, Menzel a další spíš průměr. Na celym seriálu mi nejvíc vadilo, že všechny záporný postavy (zejména pak pan domácí) vypadaly strašně trapně a nereálně. Vždycky jsem si vzpomněl na MASH a postavu Franka Burnse, kterej byl stejnej blb jako pan domácí. Ta podoba byla o to větší, že Franka Burnse daboval právě Václav Knop, kterej tady hrál pana domácího. Jinak si vzpomínám na jeden zážitek, kdy jsem seděl v takový putyce 4. cenový skupiny a z televize se ozvala ona známá písnička "Do naší hospůdky, vedou jen 3 schůdky..." a celá hsopoda ztichla a všichni se ototčili směrem k televizi a sledovali se zaujetim tento seriál. V týhle atmosféře to mělo neuvěřitelný kouzlo :-) Jestli to někomu připadá jako seriál pro primitivy, tak já se hrdě hlásim k primitivům. Jinak nejvíc se mi líbil ten díl, jak tam Wimmer exoval pívo. P.S. Čim jsem starší, tim víc mam nějak pro tenhle seriál slabost :-)(1.5.2006)

 • RHK
  *

  E-e.(7.10.2009)

 • Lynn
  ***

  Sice "Hospoda" nemá kdovíjakou úroveň, ale rozhodně je vtipná a často i hodně trefná. Já osobně bych se vyššímu hodnocení nebránila.(29.1.2005)

 • choze
  **

  Asi nejsem ten správný hospodský typ, nicméně tvůrcům přiznávám, že se aspoň poctivě snažili adaptovat sitcom pro českého diváka, tj. umístili jej do tak charakteristického českého prostředí jako je hospoda a obešli se bez vmontovaného smíchu. A sehnali po čertech slušný herecký ansámbl.(5.8.2007)

 • Segrestor
  *

  Tento seriál uvízl někde uprostřed novácké cesty do pekel. Nebojím se říct, že byl dokonce jakýmsi zrychlovacím elementem. Vždyť přece vsadili na českou omezenost a tupost rozvíjenou hospodským posedáváním. Samozřejmě nechci seriál shazovat zrovna kvůli tomu. Koneckonců prsknout sitcom do hospody už v dějinách párkrát jako nápad docela vyšlo. Ale proklamace tupých štamgastů preferovaných jakousi vyšší intelektuální sociální vrstvou sedíc láskyplně u stolu s několika ještě více tupějšími místními ochmelky a to vše smícháno tak legračně, že se mám jako mlátit smíchy celých třicet minut? Ne, děkuji, více humoru vymyslíme cestou z reálné hospody domů v pět ráno.(7.7.2011)

 • Dragoni
  ***

  Na tendle seriál se nejlíp kouká v hospodě, kde jinde taky, že ?(18.2.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30