Je období letních veder a hospoda, až na štamgasty, zeje prázdnotou. Lidé jsou na koupalištích a na dovolených. Řeč se stočí k Austrálii, kde v této době slaví Vánoce. Při vzpomínce na svátky spustí Joska koledy a hosté se rádi přidají. Myšlenky Vánoc se také rád chytí Kachna a převleče se za Mikuláše. Slovo se mění v realitu a za chvíli všichni zdobí stromeček. Atmosféra houstne a oslavenci přesvědčí i Jiráskovou, že tento rok jsou Vánoce dvakrát. Všechny překvapí Babula, který si odskočí a vrátí se upravený a místo piva chce rum podle svého vánočního zvyku. Po několikáté skleničce na něj padá deprese a upadá do hlubokého spánku, během něhož se ostatní rozhodnou celou habaďuru skoncovat. (TV Nova)

honajz

Trochu tomu chybí pointa, ale jinak je to vlastně poetický a rozjímavý díl. Proč ne? Z malé legrácky o Vánocích v parném letním dni vyroste docela příjemný happening, jen chudáka Babulu to skolí. Mimochodem mne překvapilo, jak Kanyza komentuje půvabné tvary servírky Mařenky, neboť v díle Asketa zas v úvodu kouká Novák druhé servírce do výstřihu - dneska by se něco podobného už asi do seriálu dostat nesmělo a tvůrce by žalovaly jisté spolky za sexismus. ()

majky19

Nevím proč, ale tento díl se mi jeví jako velmi hloupý. Není na něm takřka nic moc vtipného, a oslava vánočních svátků dvakrát do roka té hlouposti doslova nasazuje korunu. ()

Eire

majky19 napsal/a? : Nevím proč, ale tento díl se mi jeví jako velmi hloupý. Není na něm takřka nic moc vtipného, a oslava vánočních svátků dvakrát do roka té hlouposti doslova nasazuje korunu. NAVADI, ZASE BUDE LIIIP... :-D Majky. 85% ()