Hospoda (TV seriál)

Komedie

Česko, 1996, 52x26 min

Jaroslav Dudek

Jiří Drejnar

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, Eva Čížkovská, Blažena Holišová, Oldřich Vlach, Viktor Preiss, Petr Oliva, Veronika Žilková, Ladislav Trojan, Gabriela Wilhelmová, Josef Somr, Jan Přeučil, Vlastimil Zavřel, Jan Dolanský, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jan Hraběta, Vítězslav Jirsák, Václav Sloup, Michal Pešek, Jiří Macháček, Uršula Kluková, Jiří Pomeje, Marcel Vašinka, Marek Eben, Jiří Hálek, Radan Rusev, Luba Skořepová, Jan Skopeček, Stanislav Zindulka, Simona Postlerová, Lucie Vondráčková, Miroslav Moravec, Jiří Wimmer, David Prachař, Karel Šíp, Jiří Havel, David Matásek, Václav Vydra nejml., Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Valérie Zawadská, Michal Suchánek, Miroslav Saic, Ljuba Krbová, Jan Kalous, Michal Jagelka, Pavel Mang, Matěj Hádek, Zuzana Fišárková, Rudolf Hrušínský ml., Martin Zahálka, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Adolf Filip, Pavel Nový, Blanka Blahníková, Miroslav Vladyka, Arnošt Proschek, Miroslav Šnajdr, Miriam Kantorková, Vendulka Křížová, Pavlína Mourková, Miriam Chytilová, Lukáš Třebický, Marek Epstein, Václav Kotva, Martin Luhan, Anežka Pohorská, Vladimír Krška, Miloš Vondruška, Otakar Brousek st., Miroslav Kaman
  • Vitex

Epizoda "Růžička" má nádherný závěr (posledních pět vteřin).(23.9.2009)

Skvělý seriál... A neříkej mi dědku, já ti taky neříkám cucáku! Nejlepší, co z Novácké produkce vzniklo!(2.7.2007)

Jeden z ranějších seriálů televize Nova, který relativně stál za to, obsahoval solidní sortu štamgastů a v neposledním případě, měl zajímavé prostředí, ve kterém se nachází každý žijící nebo vcelku normální Čech, (od čeho jsme také na prvním místě v chlastání piva na světě žejo:) a tak se dá předpokládat, že široké publikum pochopí to co tam nad rozlitým pivem například Kanyza s Menzelem řeší. Mnoho lidí si stojí za tím, že ze začátku Hospoda byla vcelku slušná legrace, od které se nedal čekat inteligentní humor prvního stupně, ale přesto se člověk občas zasmál žvástům, které se tak u piva v poklidu dají řešit. No a pak to šlo postupně do hajzlu až z toho vznikla břečka po který by neštěk ani pes, nedejbože ten tělocvikář, co mu to všechno patřilo. I přesto je Hospoda zatím a asi taky na dlouhou dobu bude nejlepší počin televize Nova, která se s ničím nemazlí a kazí všední život celého národa telenovelami prvního stupně, takhle kazila alespoň tím pivem. Mimochodem představte si kolik se při natáčení muselo vypít galonů piva, kolik herců se vožrat, kolik scén natočit střízlivých... (6/10)(27.6.2007)

• - V 7. epizóde s názvom "Koncert" sa dozvieme, že Joska (Pavel Vondruška) býva na pražskom Žižkove. (Jello Biafra)

• - V epizodě 15 s názvem "Asketa" ve scéně, kdy osazenstvo štamgastů posílá zarytého asketu na Jonáše (Václav Knop), je vidět, že Jonáš drží v ruce skledničku s čirou až jemně nazelenalou tekutinou. Poté, co k němu bratr Sípek přijde, je vidět, že má ve skleničce tmavou tekutinu. (Thommy91)

• - Postava Goliáše (Jiří Krytinář) se jmenuje křestním jménem David. (Kulmon)