poster

Hospoda (TV seriál)

Komedie

Česko, 1996 - 1997, 22 h 45 min (Minutáž: 52x26 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Hrají:

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, Eva Čížkovská, Blažena Holišová, Oldřich Vlach, Viktor Preiss, Petr Oliva, Veronika Žilková, Ladislav Trojan, Gabriela Wilhelmová, Josef Somr, Jan Přeučil, Vlastimil Zavřel, Jan Dolanský, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jan Hraběta, Vítězslav Jirsák, Václav Sloup, Michal Pešek, Jiří Macháček, Uršula Kluková, Jiří Pomeje, Marcel Vašinka, Marek Eben, Jiří Hálek, Radan Rusev, Luba Skořepová, Jan Skopeček, Stanislav Zindulka, Simona Postlerová, Lucie Vondráčková, Miroslav Moravec, Jiří Wimmer, David Prachař, Karel Šíp, Jiří Havel, David Matásek, Václav Vydra nejml., Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Valérie Zawadská, Michal Suchánek, Miroslav Saic, Ljuba Krbová, Jan Kalous, Michal Jagelka, Pavel Mang, Matěj Hádek, Zuzana Fišárková, Rudolf Hrušínský ml., Martin Zahálka, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Adolf Filip, Pavel Nový, Blanka Blahníková, Miroslav Vladyka, Arnošt Proschek, Miroslav Šnajdr, Miriam Kantorková, Vendulka Křížová, Pavlína Mourková, Miriam Chytilová, Lukáš Třebický, Marek Epstein, Václav Kotva, Martin Luhan, Anežka Pohorská, Vladimír Krška, Miloš Vondruška, Otakar Brousek st., Miroslav Kaman, Vladimír Čech ml.
(další profese)
 • Segrestor
  *

  Tento seriál uvízl někde uprostřed novácké cesty do pekel. Nebojím se říct, že byl dokonce jakýmsi zrychlovacím elementem. Vždyť přece vsadili na českou omezenost a tupost rozvíjenou hospodským posedáváním. Samozřejmě nechci seriál shazovat zrovna kvůli tomu. Koneckonců prsknout sitcom do hospody už v dějinách párkrát jako nápad docela vyšlo. Ale proklamace tupých štamgastů preferovaných jakousi vyšší intelektuální sociální vrstvou sedíc láskyplně u stolu s několika ještě více tupějšími místními ochmelky a to vše smícháno tak legračně, že se mám jako mlátit smíchy celých třicet minut? Ne, děkuji, více humoru vymyslíme cestou z reálné hospody domů v pět ráno.(7.7.2011)

 • Tosim
  **

  Jedna z posledních prací Jaroslava Dudka pro komerční televizi. Ladislav Potměšil mezi Discopříběhem a Ordinací. Žádná tragédie to není, čert ví, proč pak Dr. Železný už nechtěl, aby nova nějaké další seriály točila. Česká hospoda, české alibistické prostředí, prostředí mužů - charaktery jsou zajímavě rozdány - dva vzdělanci, dvě lopaty a dva sanktusáci. Dřív se mi to líbilo víc, škoda, že autor nevytvořil i nějaké aktivnější ženské postavy, ale zase, klobouk dolů, pokud Jiří Drejnar psal všechny epizody skoro sám. Některé bizarní historky mají až švandrlíkovské ladění. Zajímavé jsou hostující hvězdy - od Marka Ebena, přes mladé, tehdy neznámé herce (Dolanský), nebo naopak dřívější známé (Pavel Mang) až k Jiřímu Macháčkovi, nebo k jednomu v součanosti nejzaměstnanějšmu filmovému scénáristovi (Marek Epstein!) 50%.(23.3.2017)

 • RHK
  *

  E-e.(7.10.2009)

 • Davies182
  ***

  Ale jo, je to celkem funny, však co taky čekat od českého komediálního seriálu o chlapech v hospodě. Když chci, zajdu si sám.(15.4.2009)

 • B!shop
  ****

  Nechapu tak maly hodnoceni, tohle je fakt zabavnej serial. Je pravda, ze dilu by mohlo bejt vic, ale takle aspon nejsou moc stejny. Samozrejme kvalita je kolisava, od par prumernejch az nudnejch po naprosto dokonaly (zaloha na palmare). Herci taky hrajou slusne, coz je hlavne zasluha slusnyho scenare a dobre zvolenejch predstavitelu. Na tohle se vzdy rad kouknu.(10.7.2005)

 • - Jen v opravdu výjimečných záběrech si lze všimnou cedulky nade dveřmi do kuchyně s motem "pil - umřel, nepil - umřel taky". Příkladem je poslední epizoda "pes" a scéna, kdy hospodský (Petr Nárožný) vysvětluje u stolu štamgastům, že právě on má nárok na odměnu za nalezení psa. (Thommy91)

 • - V 10. díle s názvem „Záloha na palmáre“ si všichni u stolu myslí, že jedí zajíce. Pan doktor Prášek (Jiří Menzel) ale určí, že o zajíce jít nemůže, neboť hlodavci mají běhy stavěné úplně jinak. Zajíc ale ve skutečnosti není v řádu hlodavců, nýbrž v řádu zajíců a vývojově není s hlodavci nijak spojen. (Baži)

 • - V seriálu nikdy nezazní, jaká značka piva se v hospodě točí. (Thommy91)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace