Láďo, ty jsi princezna! (TV film)

Pohádka

Československo, 1979, 59 min

Hezké .. tenkrát nám ty pohádky opravdu šly.(28.10.2008)

Tento způsob nakládání s pohádkovou klasikou jeví se mi býti poněkud nešťastný a při " modernizaci" spočívající v tom, že na královském plese se tančí disko se dodnes ošívám, navíc Jan Hrušínský je, obávám se, z celého rodinného klanu nejslabší herec, na druhou stranu ...Když vezmu v potaz výkony ostatních herců , pár chytlavých písniček a hlavně polistopadovou pohádkovou tvorbu, která průměr posunula blíž suterénu, tak to na 50% celkového dojmu postačí.(1.5.2007)

Humorná pohádka se skvělými písničkami a skvělou hereckou skvadrou. Takové vtipné a zábavné pohádky už nikdo nenatočí. Největší kanón tady je Lubomír Kostelka v roli detektiva Joža Koumeze.(9.3.2014)

• duklak2

Překvapivě nedobrá pohádka, na kterou se lehce zapomene. Je zajímavé, že většina pohádkových příběhů z minulého století se povedla, ale tento prostě a jasně ne!(9.1.2012)

Motiv pohádky Boženy Němcové o princezně se zlatou hvězdou se tentokráte dostává k divákovi v podobě televizního filmu. Hudební pohádka plná příjemných písniček potěší i po letech.(9.3.2008)

• - Ve filmu ztvárnil malou roli slavný dirigent Václav Hybš. Objevil se jako jeden z kuchařů královské kuchyně hrající na trubku. (Tommassi3)

• - Natáčení probíhalo na zámku Průhonice. (Janek2002)