Láďo, ty jsi princezna! (TV film)

Pohádka

Československo, 1979, 59 min

Motiv pohádky Boženy Němcové o princezně se zlatou hvězdou se tentokráte dostává k divákovi v podobě televizního filmu. Hudební pohádka plná příjemných písniček potěší i po letech.(9.3.2008)

Tento způsob nakládání s pohádkovou klasikou jeví se mi býti poněkud nešťastný a při " modernizaci" spočívající v tom, že na královském plese se tančí disko se dodnes ošívám, navíc Jan Hrušínský je, obávám se, z celého rodinného klanu nejslabší herec, na druhou stranu ...Když vezmu v potaz výkony ostatních herců , pár chytlavých písniček a hlavně polistopadovou pohádkovou tvorbu, která průměr posunula blíž suterénu, tak to na 50% celkového dojmu postačí.(1.5.2007)

Mě vůbec navadilo moderní zpracování pohádky. Dokonce můžu říct, že mi přišlo vtipné, i když disco na královském plese považuju za celkem šílené. Ale do této pohádky zapadlo. Také samozřejmě dávám přednost klasickým pohádkám. Stopáž je velmi příjemná. Všechno jde jak po másle.(15.8.2011)

• Radek99

Jak je patrno, tak modernizace nemusí být vždy ku prospěchu věci.(31.12.2012)

Hezké .. tenkrát nám ty pohádky opravdu šly.(28.10.2008)

• - Ve filmu ztvárnil malou roli slavný dirigent Václav Hybš. Objevil se jako jeden z kuchařů královské kuchyně hrající na trubku. (Tommassi3)

• - Natáčení probíhalo na zámku Průhonice. (Janek2002)