Láďo, ty jsi princezna! (TV film)

Pohádka

Československo, 1979, 59 min

Hezké .. tenkrát nám ty pohádky opravdu šly.(28.10.2008)

"Kdo chce v životě něco dokázat, nemá nikdy prázdniny !!" ;) (1.9.2013)

Motiv pohádky Boženy Němcové o princezně se zlatou hvězdou se tentokráte dostává k divákovi v podobě televizního filmu. Hudební pohádka plná příjemných písniček potěší i po letech.(9.3.2008)

• duklak2

Překvapivě nedobrá pohádka, na kterou se lehce zapomene. Je zajímavé, že většina pohádkových příběhů z minulého století se povedla, ale tento prostě a jasně ne!(9.1.2012)

Obnovená a modernizovaná Princezna Lada, která nemá to naivní kouzlo své stařičké předchůdkyně, má ale vlastní půvab, taky má půvabnou princeznu a královnu, které na kouzlu neubírá ani to, že je už řadu let poněkud zcepenělá. Proč to nemohla klasicky být jen kmotřička víla je mi záhadou, ale když královna tak královna. Mladý Hrušínský ve své ukníkané topornosti je přesně tak ňoumovatý princ, jakého bylo do příběhu třeba, otázka je, jak dlouho po svatbě začal princezně lézt na nervy, jako že začal, ale to už je úplně jiná pohádka. Škoda, že prince nehraje Zich, jenže to by princezně závidělo několik generací divaček.(9.3.2014)