Jak se Franta naučil bát

Pohádka / Komedie

Československo, 1959, 40 min

Dva bratři mlynáři za svého života okrádali své zákazníky, a proto po smrti musí ve mlýně strašit a čekat, dokud se nenajde člověk, který je vysvobodí. Vtipná pohádka s výbornými J. Kemrem a F. Filipovským v rolích duchů nepoctivých mlynářů. Na svou dobu jsou velmi dobré i triky.(3.12.2011)

Cyrile kam to koukáš... kam by koukal, když nemá hlavu. Jak by se Franta moch bát, když ty strašidla byly celkem vtipný. Kemr a Filipovský to zahráli dobře. Týhle pohádce taky prospívá, že má pouze 40 minut.(6.7.2009)

Krádkostopážní pohádka s komickou dvojicí nepoctivých mlynářů v podání J. Kemra a F. Filipovského. Jestliže něco mě přimělo dát lepší tři hvězdy tak to byly oni.(13.12.2008)

Sympatická pohádka kde se nijak s ničím moc nezabívá a jde se na věc. Pohádkový příběh o člověku který se nebál je příjemný a délka je vynikající. A bubáci byly výteční.(26.12.2010)

Stará dobrá klasická pohádka natočená v exteriérech a s na tu dobu velmi zajímavými triky. Franta se nebojí ničeho, až zjistí, že má strach z nejobyčejnější lásky. Příběh i herci jsou poutaví, hudba Františka Belfína také podporuje příjemný zážitek. A i ta minutáž je více než uspokojivá.(18.8.2009)