poster

Jak se Franta naučil bát

Pohádka / Komedie

Československo, 1959, 40 min

 • honz
  ****

  Dva bratři mlynáři za svého života okrádali své zákazníky, a proto po smrti musí ve mlýně strašit a čekat, dokud se nenajde člověk, který je vysvobodí. Vtipná pohádka s výbornými J. Kemrem a F. Filipovským v rolích duchů nepoctivých mlynářů. Na svou dobu jsou velmi dobré i triky.(3.12.2011)

 • CageDepp
  ****

  Cyrile kam to koukáš... kam by koukal, když nemá hlavu. Jak by se Franta moch bát, když ty strašidla byly celkem vtipný. Kemr a Filipovský to zahráli dobře. Týhle pohádce taky prospívá, že má pouze 40 minut.(6.7.2009)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Fešácký statečný chasník, kterému člověk ten klid a nadhled věří, báječná strašidla, která by měla být v každém skanzenu ... možná, že jsou a krásná holka ze mlejna, kvůli které SPOILER se Franta nakonec naučí bát.(28.10.2013)

 • Mantis
  ***

  Krádkostopážní pohádka s komickou dvojicí nepoctivých mlynářů v podání J. Kemra a F. Filipovského. Jestliže něco mě přimělo dát lepší tři hvězdy tak to byly oni.(13.12.2008)

 • vitekpe
  ****

  Ja mam proste tyhle pestrobarevny padesatkovy (a filmovy) pohadky rad. Tady je navic puvabna mlynarka Zoubkova, dcerka Andrsova... a co na tom, ze mi to pripominalo Hratky s certem apod. Za dva paradni duchy jsou tu Kemr a Filipovsky. :)(28.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace