poster

Jak se Franta naučil bát

Pohádka / Komedie

Československo, 1959, 40 min

 • Campbell
  ****

  Sympatická pohádka kde se nijak s ničím moc nezabívá a jde se na věc. Pohádkový příběh o člověku který se nebál je příjemný a délka je vynikající. A bubáci byly výteční.(26.12.2010)

 • blackrain
  ****

  Josef Kemr a František Filipovský byli výborní a i hodně vtipní.Při jejich strašení jsem se bavila. Taková strašidla jsem v české pohádce opravdu dlouho neviděla. Moc příjemné pokoukáníčko.(28.10.2013)

 • NinadeL
  **

  O něco málo lepší pohádka, než O medvědu Ondřejovi, ale pořád platí, že jde jen o malý stín Pyšné princezny, Byl jednou jeden krále... a Princezny se zlatou hvězdou. Když už tedy stejné téma, raději loutkový film.(8.3.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Fešácký statečný chasník, kterému člověk ten klid a nadhled věří, báječná strašidla, která by měla být v každém skanzenu ... možná, že jsou a krásná holka ze mlejna, kvůli které SPOILER se Franta nakonec naučí bát.(28.10.2013)

 • CageDepp
  ****

  Cyrile kam to koukáš... kam by koukal, když nemá hlavu. Jak by se Franta moch bát, když ty strašidla byly celkem vtipný. Kemr a Filipovský to zahráli dobře. Týhle pohádce taky prospívá, že má pouze 40 minut.(6.7.2009)

 • - Medvěd a Strašidla - společný název dvou středometrážních pohádek, které byly natáčeny současně, ale nakonec uvedeny v distribuci zvlášť pod názvy Jak se Franta naučil bát a O medvědu Ondřejovi (1959). Zdroj: Český hraný film 1945-1960, NFA 2001. (NFA.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace