Rodina Kalmárových se snaží přiblížit k ideální představě způsobu moderního života. Otec a matka mají atraktivní a výhodné zaměstnání. A jejich dokonale vybavený rozlehlý dům s garáží postavený ve vilové čtvrti bude za několik týdnů dokončen. Přesto - jak se zdá - v rodině Kalmárových něco neklape. To vidí dospívající dcera Mari a především šestiletý syn Petr, pozorující dění v celém domě díky svému důmyslně sestrojenému periskopu. Rodina se totiž často dorozumívá pouze pomocí nástěnky, na níž každý nachází své úkoly a ostatním zanechává vzkazy. Jednoho dne však pravidelný chod domácnosti naruší řetěz neobvyklých událostí... (oficiální text distributora)

argenson

Na tenhle film mám dávnou vzpomínku z doby, kdy kino ještě stálo čtyři koruny. Pravda, ta vzpomínka je hodně rozostřená, ale vybavuju si, že to bylo místy úsměvné, spíše smutné. Nicméně komunikace členů rodiny přes nástěnku na lednici mě už tenkrát hodně zaujala. Chtěl bych to vidět ještě jednou! ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 13.5.1989 - réžia českého znenia (ČST Praha) = ZDENĚK COUFAL (30.5.2009) ()