poster

Nenápadný půvab buržoazie

 • Itálie

  Il fascino discreto della borghesia

 • španělský

  El discreto encanto de la burguesía

 • Francie

  Le Charme discret de la bourgeoisie

  (Francie)
 • slovenský

  Skrytý pôvab buržoázie

 • anglický

  The Discreet Charm of the Bourgeoisie

Komedie / Drama / Fantasy

Francie / Itálie / Španělsko, 1972, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Popluh
  ****

  Nádherně snový satirický surrealistický film o nešvarech vyšší třídy, který je víceméně aktuální i pro většinu dnešní střední třídy. Holt pokrok nezastavíš.(9.6.2013)

 • Houdini

  Oscar 1 : Cizojazyčný film + 1 nominace: Scénář(15.4.2004)

 • PetrPan
  *****

  Moje první setkání s Buñuelem a bylo to opravdu vydařené rande. Řekl bych láska na první pohled.:) Snový pochod světem aristokratických snobů prošpikovaný "suchým" humorem..konečně vím, jak se určitě nepije suché martini.(16.10.2011)

 • Silas
  *****

  Pokud v Krásce dne sny pouze navodily atmosféru a decentně doplňovaly hlavní děj, zde jim Buñuel přikládá mnohem větší váhu a bezelstně stírá hranici mezi realitou a sny. Činí tak opravdu náramně, protože nemáte šanci během sledování odhadnout, co je skutečné a co ne (ostatně takové sny jsou u lidí nejhorší). Svým jemným humorem se vysmívá duchovenstvu a armádě - jako v pozdějším Přízraku svobody - a některé scény jsou dotáhnuty do naprostých absurdit (večeře v restauraci, kde ve vedlejší místnosti právě oplakávají zemřelého majitele). Buržoazie je podle Buñuela půvabná, a to daleko nápadněji, než by se mohlo zdát!(25.5.2006)

 • Sarkastic
  ****

  Od režiséra jsem viděl předtím pouze Krásku dne, tedy relativně normální snímek, ale Nenápadný půvab buržoazie měl být podle zdejších reakcí krapet něco jiného a možná ne úplně snadno akceptovatelného. Ale i když mě to samotného překvapilo, film se mi docela dost líbil. Připravil jsem se na to, že se bude dílo pohybovat mimo realitu, a tak mi ty sny ve snech vůbec nevadily a já si užíval mnohdy velmi zábavných absurdních výstupů (jinak, dosti originální mi přišla „hra na piáno“) a velmi svérázných postaviček (mými favority však byly vedlejší postavy jako služebná nebo kněz). Rytí do všeho možného bylo taky fajn, takže celkově dávám slušné 4*. „Marihuana není droga. Podívejte se, co se děje ve Vietnamu. Kouří všichni, od vojáka až po generála.“ – A proto minimálně jednou týdně bombardují své vlastní jednotky.“ – „Kdepak madam, k tomu mají své strategické důvody.“(7.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace