Muž, který spadl na Zemi

Nicolas Roeg

Předloha:

Walter Tevis (kniha)

Paul Mayersberg

Režii Nicolase Roega jsem si zamilovat a tak dokážu ocenit další z jeho výtečných filmů. David Bowie v roli mimozemšťana je perfektní volba a Roegovo charakteristický střih se také nezapře. Kvalita filmu pro mě však byla velmi kolísavá a některé momenty pro mě byly oříškem. Vím, že moje hodocení je možná příliš unáhlená avšak film s tak silným poselstvím pro mě bude ještě větším zážikem i po druhém shlédnutí ;-)(16.11.2008)

Příběh o tom jak se mírumilovný ufoun vydá na Zemi, aby pomohl své domovské planetě, ale dopadne tak, že mu vyčtou, že prý neumí hrát a jeho příběh je nuda, tak se s brekem vrátí domů a od té doby hraje jen štěky. Nevím jak moc pozorně se dívali lidé, co tohleto tvrdí, ale herecká kreace Davida Bowieho je úplně přesná pro to jakou postavu hraje bez ohledu na to jestli je to tím, že neuměl pořádně zahrát nebo tím, že to naopak zahrál schválně takhle, protože postava mimozemšťana je tu výborně odlidštěná a bez schopnosti se vcítit do lidského chování a emocí a tak se většinou chová podivně chladně nebo se pokouší předstírat lidskost. A to je jedna z těch nejlepších věcí na tomto filmu s Davidem Bowiem.(19.1.2010)

• Chrustyn

Kultovní sci-fi podivnost s vybledlým a vychrtlým Bowiem, jako mimozemšťanem, který se pokouší žít na Zemi.(17.2.2014)

• dopitak

Příšerná ujetost, u které se nedá ani spát, protože každou chvíli tam někdo nebo něco řve, a o které nevědět že jde o mimozemšťana, prvních osmdesát minut to nezjistíte. Nalákal mě název a žánr, hořké to zklamání.(24.12.2010)

Bowie je ufon a tenhle film je krásně divný. 75% Zajímavý komentář: vypravěč(27.6.2007)