Muž, který spadl na Zemi

Scénografie:

Brian Eatwell

Kostýmy:

May Routh

Poměrně zajímavý, experimentálně laděný snímek, při němž jsem si vzpomněl na SF knihu Waltera Tevise, která tento příběh inspirovala, a která ve mě zanechala přece jen o něco lepší, ne tak melancholický dojem.(18.9.2007)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(22.5.2006)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(4.9.2012)

Ano, Bowie je toporný - asi proto, že takový být měl - chladný a odlidštěný, strnulý, bez jakýchkoliv výraznějších emocí...Bowie imho předvádí svůj životní výkon smutného "eternal aliena", což je role, která mu seděla naprosto geniálně. I film jako celek je velmi povedený - žádné, pro žánr sci-fi typické, trikové orgie, laserové paprsky...jen tiché procházení vytáhlého muže s brýlemi po Zemi a postupné propadání beznaději.(30.11.2006)

Zvláštní a jiné, ale abych to úplně ocenil, je to až moc nepřehledné a chvílemi přeplácané. Přesto velmi zajímavý film, který jsem viděl rád.(22.2.2011)

• - V jednom momentě křičí Mary-Lou na Tommyho: "Tommy Can You Hear Me?" Jde o odkaz na rockovou operu skupiny The Who s názvem Tommy (1975) a píseň stejného jména. (džanik)

• - Nicolas Roeg chtěl původně do hlavní role mimozemšťana obsadit více než dvoumetrového Michaela Crichtona, a také Petera O'Toola. (džanik)

• - V jedné scéně má Thomas Jerome Newton do tváře stažen velký černý klobouk. David Bowie totiž onemocněl, nemohl ten den točit a zaskočila za něj herečka Candy Clarková. (džanik)