Haló, haló! (TV seriál)

'Allo 'Allo!

Komedie / Válečný

Velká Británie, 1982, 85x30 min

Moje rezerva k anglickému suchému humoru je jasná a nemohu za ni. Asi kazim průměr, ale nedá se nic dělat na více než 3* to prostě nevidim. Možná někdy bych se smál ještě tejden, ale jindy je jediný pohyb mého svalu přepnutí kanálu na ovladačce od televize.(23.3.2006)

Cival to řekl přesně!(19.11.2007)

Rovnou předznamenávám, že jsem seriál sledoval v originálním znění, tudíž nezohledňuju zde zmiňovaný možná lepší český dabing. Problém Haló, haló! je ale v kolísavosti kvality humoru a to nejen v rámci série (viděl jsem pouze kompletní první), ale i během samotného jednoho dílu. Od opravdu vypečených fórků k pokukání až k skoro trapným a nevtipným skečům. Výborný sympaťák Gorden Kaye to samozřejmě táhne, ale ostatní postavy (snad s výjimkou Richarda Marnera) jsou v pouhém závěsu a někdy docela nevýrazné. Hodnocení vidím někde mezi 3/4*, ale ty klady zde přecejenom převládají, takže to bude ta vyšší varianta. "Trápí mě jedna maličkost plukovníku." - "O co jde?" - No, poručík, co velel popravčí četě, která mě zastřelila, je štamgastem v mé kavárně. Nepříjde mu trochu nápadné, že jsem pořád tady a živý?"(15.7.2011)

• - Představitelé Reného (Gorden Kaye) a Edith (Carmen Silver) byli ve skutečnosti velmi dobrými přáteli. (Roby)

• - Sue Hodge, představitelka Mimi, měří ve skutečnosti pouhých 145 centimetrů. (Roby)

• - Carmen Silveru diváci obdivovali i za převedený neumělý zpěv, dokonale zapadající do role madam Edith. Dlužno dodat, že Carmen Silvera skutečně zpívat neuměla a její pěvecký výkon byl skutečný. Potvrdil to i představitel Reného Gorden Kaye. (Dinsberg)

• Guy Siner