U prvního dílu jsem se do toho nemohla za žádnou cenu zakoukat a od druhého už jsem to nedokázala vypnout...(1.1.2011)

Bodré podoledne hřeji! Teď mě dobře poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat! Toužíte-li shlédnout hrůzy II. světové války, naskýtá se vám jedinečná příležitost v podobě tohoto britského seriálu. V malém městečku kdesi ve Francii tvrdost německých důstojníků a krutost gestapa naráží na hrdinný odpor domácího odboje. Hlavní postavou je odvážný hostinský René Artois, jehož urostlé postavě a pohledné tváři není schopna odolat žádná žena! Tento ztepilý průvodce dějem však nečelí nelítostným nacistům sám: pomáhá mu jeho sličná žena Edith s nádherným hlasem, vnadné servírky, vychytralé partyzánky i jejich nápadití mužští agenti, jako třeba anglický polucista Crabtree s dokonalou znalostí francouzštiny, nebo mistr převleků LeClerk; hůl k dílu přiloží i fosilní tchýně a další postavičky. Ovšem soupeři jsou nelítostné bestie! Otylý plukovník Strohm je noční můrou mužů, žen i dětí, poručík Gruber pak je postrachem každého muže; před bujným hlasem i poprsím sekretářky Helgy se třese celé okolí, všichni se hrůzou scvrkávají před ukrutným gestapákem Herr Flickem a následuje stvůra nejhorší, jeho nemilosrdný, zlý pobočník se vzhledem i chováním šílené bestie - von Smallhausen! Obyvatele francouzského městečka děsí i další nepřátelé, třeba italský kapitán Bertorelli a jeho dokonalá bojová jednotka, ovšem nemohu věnovat pozornost každé postavě seriálu. Podívejte se na ten drasťák raději sami - možná chvíli potrvá si zvyknout, ale návykovost je milovníkům anglického humoru zaručena. Heil Mussolini! 85%(23.6.2011)

Už jako malej kluk jsem se u seriálu nasmál, když jsem ho sledoval s dědou. Snad jsem se možná smál víc jeho výbuchům smíchu, než scénkám na obrazovce, ale to už je jedno. Seriál je hodně kvalitní satira na 2. světovou válku a hlavně na ukrývání spojeneckých vojáků, odboj a gestapácké manýry :-)(4.4.2012)

Úžasný seriál, který zvedne náladu i po hodně náročném dni a obohatil (nejenom) mě o tři nesmrtelné hlášky: 1. To jsem já LeClerc! (bůhví jak se jméno toho stařešiny píše) ---- 2. Dobře mě poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat! ---- 3. Óh, René!!! :-)(3.9.2007)

Mám stejný problém jako cival, já se těšil na další neuvěřitelnou zábavu od Britů. Ale dostal jsem jen nedovařený kafe. Humor jako občas jde a zasměju se ale z věčí části se spíše nesměju a koukám. Ale špatné to není.(26.12.2010)

• - V roce 1986 Gorden Kaye (Renné Artois) a Vicki Michelle (servírka Ivett) vydali single "Je T'Aime", což byl cover stejnojmenné písně od Lary Fabian. (DareDeer)

• - V prvních dvou dílech čtvrté série se ženské postavy převlékají za muže, kteří se pak převlékají za ženy. (L_O_U_S)

• - Přestože byl obraz Padlé Madonny s velkýma balónkama od Van Clompa původně jen námětem pro jednu z mnoha vtipných scének, stal se nakonec jedním z hlavních témat seriálu. Dokonce byla i vytvořena reálná kopie. BBC ji věnovala jako dárek k narozeninám Lordu Bathovi z Longleatu, který byl velkým fanouškem seriálu. Po jeho smrti byl obraz vystaven v jeho rodinném sídle ve Wiltshire. [Zdroj: thesun.co.uk] (GordonCZ)