Haló, haló! (TV seriál)

'Allo 'Allo!

Komedie / Válečný

Velká Británie, 1982, 85x30 min

Úžasný seriál, který zvedne náladu i po hodně náročném dni a obohatil (nejenom) mě o tři nesmrtelné hlášky: 1. To jsem já LeClerc! (bůhví jak se jméno toho stařešiny píše) ---- 2. Dobře mě poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat! ---- 3. Óh, René!!! :-)(3.9.2007)

Tak jsem to konecne dokoukal vsechno a musim rict, ze z toho mam daleko lepsi pocit, nez kdyz jsem sem tam videl v televizi nakej dil. Jednotlivy dily totiz na sebe vicemene navazujou, takze kdyz clovek vidi nahodne nakej dil, nic moc mu to nerekne. Serial ma asi jedinej problem, zbytecne moc dilu. Konec mi sice prisel krapet uspechanej, ale jinak se skoro vetsina dilu tyka obrazu a britskejch letcu, ale to by ani tak nevadilo, ze se resi furt dokola to samy, problem je, ze se dost casto opakujou vtipy (neustale dokola otravnej zpev Edith, klepani baby holi atd. atd.) a hlasky. Sice hlasky "To jsem ja, Leclerc", "Nebudu to opakovat", "Ty zenska jedna hloupa" a podobne jsou hodne vtipny, ale kdyz to clovek slysi skoro v kazdym dile a nektery padnou za dil i vickrat, tak uz se to dost ohraje. Ale i presto, ze v kazdym dilu (samozrejme nemyslim uplne prvni dily) se najde hodne uz videnejch vtipu, tak nektery z nich vzdy pobavi a tvurci nastesti dokazou stale vymejslet naky novy, ze se clovek ma vzdy cemu smat. A jelikoz to je takle furt, neda se rict, ze by byl nakej dil vylozene slabsi. Co se mi taky nelibilo, je, ze postavy misty jednaj neskutecne dementne a neco, co by slo vyresit naprosto jednoduse, resi neskutecne stupidnima zpusobama, ale je to aspon vtipny. Pak se mi nelibily zmeny hercu. Hans Geering je fakt perfektni a jeho nahrada za Bertorelliho je hodne nestastna, nicmene ten, kdo hral Bertorelliho prvni, byl jeste solidni, ale ta priserna vopice, co ho po nakejch 10 dilech vystrida je priserna. Pak nepotesi nahrazeni Leclerca jinym hercem. Naopak co se povedlo, je vymena Marie za Mimi, Marie je sice hezci, ale Mimi je o mnoho vtipnejsi. No a co me nastvalo asi ze vseho nejvic, je David Janson, kterej na poslednich 7 dilu nahradi puvodniho herce Flicka. Jinak postavy, co postupne pribejvaj, jako Crabtree, Alfonse atd. jsou fajn. Co se tyce Gordena Kaye, sice nechapu, co na takovym tlustym proplesatelim silhajicim uchylakovi ty vsechny zensky videli, ale v roli je dokonalej a celej serial tahne. Co se tyce mejch oblibenejch postav, je to Gruber se svejma neskutecne teplejma narazkama a pak Otto Flick, ale pouze kdyz ma partaka Smallhausena, to sou desny krutaci. Naopak postavy, ktery sem moc nemusel, byly von Strohm, uz zminenej Bertorelli a radoby drsny clenky komunistickyho odboje. Taky se hodne poved dabing, hlavne Zounar je hodne vyzivnej, ale v podstate vsechny postavy jsou skvele namluveny. Serial je sice jasne na 5*, u kazdyho dilu sem se zasmal, ale mezi moje oblibeny se nezaradi.(4.2.2008)

Jeden z mála povedených seriálových sitcomů s promyšleným humorem, dobře zahraným i skvěle CZ dabovaným. Slyšet "Janžurku" zpívat je nezapomenutelný zážitek. Seriál řadím kvalitativně na stejnou úroveň jako komedii "Kutil Tim". Velmi dobrá oddechovka, vhodná pro chvíle, kdy ještě není čas ulehnout na kutě, ale kouknout na klasický filmový sto a více minutový snímek už není chuť.(30.1.2010)

Opravdu skvělý sitcom, který jsem viděl už několikrát a vždycky jsem se pobavil! Mám jen jednu připomínku k českému dabingu. Ačkoliv je náš dabing na dobré úrovni, u sitcomech to nějak pokaždé podělává! "Allo, Allo" jsem viděl s polským lektorem, tudíž jsem slyšel i originál zvuk a popadal jsem se smíchy za břicho. S českým dabingem jsem se jen pousmál! Takže pokud se chcete opravdu zasmát, pusťte si originál zvuk!(16.7.2008)

Ano, není to nic, u čeho se budete lámat smíchy v pase, ale britská suchost je tu maximální. Doporučuji!(13.3.2006)