poster

Konference ve Wannsee (TV film)

 • Velká Británie

  Conspiracy

Drama / Válečný / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 92 min

 • Satan
  ****

  Mrazivé, maximálně autentické a zároveň tak neuvěřitelné. To vše nejen díky krásně vybranému prostředí, famózním hercům, ale také díky propracovanému scénáři, kde se ve slovech zabijí po milionech židů. Ohromné výkony zde předvádějí Stanley Tucci a Colin Firth.(4.2.2007)

 • Tosim
  *****

  Skvostnost tohoto dramatu vyplouvá na povrch stejně jasně jako srdečný úsměv Kennetha Branagha, ačkoli se za ním skrývá absolutní zlo a vraždy v řádech milionů.(1.2.2007)

 • Anthony
  ****

  Děsivé. Branagh fascinující. Je zajímavé, že napětí ve filmu je spíše dáno jinak nepodstatnými půtkami nacistických pohlavárů - přičemž ale všichni byli svině a víceméně byli zajedno - jen se tu hádají o detailech (např. jak se to právně zařídí). Přesto to docela funguje.(7.6.2003)

 • Radek99
  ****

  Hlavně z historického hlediska velmi zajímavý a poučný film. Absence jakékoliv akce, čistě konverzační drama, ale i přesto přesvědčivé herecké výkony a atmosféra, z které oprávněně mrazí...(24.1.2007)

 • HAL
  ****

  Neprávem přehlížený film, zobrazení "nacistického meetingu" o přípravě holocaustu je zde sugestivně mrazivé. Jen vskutku škoda těch herců - všichni slavní herci zde hrají skvěle, ale... když vidíte jak se o vyvraždění milionů židů hádají Baron Harkonen s Králem Anglie, tak to trochu narušuje celkový dojem. Vsadit na méně známé tváře je holt občas docela ku prospěchu věci. 9/10(4.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace