poster

Konference ve Wannsee (TV film)

 • Velká Británie

  Conspiracy

Drama / Válečný / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 92 min

 • HoneyBunny
  ****

  Skvěle zahrané i napsané. Škoda jen krátké stopáže. Osobně mě nejvíc pobavilo to závěrečné klasické shrnutí, co se s kým stalo. Dobrá polovina těch pánů, co spoludohodli konečné řešení, byla osvobozená z valečných soudů pro nedostatek důkazů, dva z nich žili až do osmdesátých let.(25.1.2007)

 • woody
  *****

  V roce 2001 se natočilo několik filmů s válečnou tématikou, začala i sama válka(Bushovci s Ládinovci).Pár z těch filmů-Černý jsestřáb sestřelen, Země nikoho ad.- se staly oceňovanými a sbíraly Oscary.Ale to nejlepší s válečnou tematikou je televizní- seriál Bratrstvo neohrožených a Konference ve Wannsee- a ještě k tomu od jedné produkční společnosti, kterou snad nemusím déle představovat, HBO.Bratrstvo je seriál přímo o válce a sbíral ocenění.Konference- a to je na ní nejlepší -je komorní drama na pozadí války která popisuje setkání nacistických pohlavárů a jejich jednání o řešení problému židovské otázky.Herecké výkony jsou naprosto dokonalé není co vytknout, skvělému výsledku přidává i prostředí kruté zimy.Je to i přiměřeně dlouhé takže nuda určitě nehrozí.A herecký koncert Stanleye Tucciho jakožto Adolfa Eichmanna je nezapomenutelný, pro mě jsou ostatní v pozadí.(13.9.2003)

 • DaViD´82
  ****

  Vynikající komorní drama o "jednom čaji o páté" kde se jen tak mimochodem projedná i jeden z největších zločinů proti lidskosti v podobě konečného řešení židovské otázky. Z výsledku (myšleno filmového) mrazí více než byste řekli, že je vůbec možné. Skvělí jsou hlavně herci ať již Colin Firth či Stanley Tucci. Snímku však jasně vládne Reinard Heydrich v podání jako vždy excelujícího Branagha. Snímek docela předpokládá, že jste s historickými fakty seznámeni a nic moc navíc neosvětluje. K celkové kvalitě stačí jen poznamenat, že je to klasicky zdařilý film z tradičně nadstandartní produkce HBO.(26.1.2005)

 • Satan
  ****

  Mrazivé, maximálně autentické a zároveň tak neuvěřitelné. To vše nejen díky krásně vybranému prostředí, famózním hercům, ale také díky propracovanému scénáři, kde se ve slovech zabijí po milionech židů. Ohromné výkony zde předvádějí Stanley Tucci a Colin Firth.(4.2.2007)

 • Anthony
  ****

  Děsivé. Branagh fascinující. Je zajímavé, že napětí ve filmu je spíše dáno jinak nepodstatnými půtkami nacistických pohlavárů - přičemž ale všichni byli svině a víceméně byli zajedno - jen se tu hádají o detailech (např. jak se to právně zařídí). Přesto to docela funguje.(7.6.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace