Konference ve Wannsee (TV film)

Conspiracy

Drama / Válečný / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 92 min

Z historického hlediska bych tomuto filmu dal pět hvězdiček bez mrknutí oka. Ovšem z hlediska kvality musím ubrat. Nechci být nepochopen, ale připadal jsem si jak na čaji o páté. Přitom, když si přečtu právě onen protokol z této konference , který jsem zanechal v diskuzi u tohoto filmu, tak se mě dělá špatně.(4.4.2007)

Dokument-drama, který by měl být výukovým materiálem. Také díky hereckému obsazení upoutává pozornost, jak bylo o životě miliónového národa rozhodováno s chladnými hlavami, jako by si ti lidé domlouvali, jak povedou účetnictví. Autoři udrželi film v rovině civilního komorního vyprávění, kterému lze uvěřit, že právě tak nějak to muselo probíhat - tím je to děsivé.(13.10.2013)

• Mi Nü-Chai

Dobrý nápad byl potopen velmi špatným výběrem herců - ne že by např. pánové Branagh a Tucci neuměli hrát, naopak, ale Heydricha a Eichmanna jim jednoduše věřit nemohu - jsou silně typově nevhodní. Čímž pochopitelně dostává na frak i realističnost a jistý "dokumentární duch."(26.1.2007)

Naprosto... strašné, hrozivé a nevím co ještě. Partička Němců se jednoho dne sešla na "párty" a tam dojednala téměř bez mrknutí oka, že vyhladí židy. Herecké obsazení je skvělé a myšlenka filmu dokonalá...(24.11.2007)

Skvěle zahrané i napsané. Škoda jen krátké stopáže. Osobně mě nejvíc pobavilo to závěrečné klasické shrnutí, co se s kým stalo. Dobrá polovina těch pánů, co spoludohodli konečné řešení, byla osvobozená z valečných soudů pro nedostatek důkazů, dva z nich žili až do osmdesátých let.(25.1.2007)

• - 63. minuta, zrovna se jedná se o vraždění v plynových autech. V tu chvíli je záběr na A. Eichmanna (Stanley Tucci), který si zrovna zapaluje cigaretu. V dalším záběru, kdy vidíme A. Eichmanna z profilu, tak si vkládá opět novou cigaretu do úst a zapaluje si ji znovu. (Jimmy15)

• - Okrem Berlína a jeho časti, ktorej názov je Zehlendorf (práve na tomto predmestí sa nachádza vila na brehu jazera Wannsee) sa natáčalo aj v Londýne. (MikaelSVK)

• - Jelikož se nezachoval detailní popis konference, musely být některé detaily (podáváné jídlo, rozsazení účastníků kolem stolu, oblečení jednotlivých postav) vymyšleny natáčecím týmem a nezakládají se tedy na žádném historickém podkladu. (StarsFan)