poster

Konference ve Wannsee (TV film)

 • Velká Británie

  Conspiracy

Drama / Válečný / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 92 min

 • Tosim
  *****

  Skvostnost tohoto dramatu vyplouvá na povrch stejně jasně jako srdečný úsměv Kennetha Branagha, ačkoli se za ním skrývá absolutní zlo a vraždy v řádech milionů.(1.2.2007)

 • Djkoma
  ****

  Příjemně natočený konverzační film o tématu, které změnilo svět a díky kterému ze světa zmizelo několik milionů židů. O všem se zde mluví jako jen mimochodem a i Kenneth Branagh jako Reinard Heydrich působí jako by mluvil spíš o vyhubení krys než skutečných lidí.(18.2.2007)

 • woody
  *****

  V roce 2001 se natočilo několik filmů s válečnou tématikou, začala i sama válka(Bushovci s Ládinovci).Pár z těch filmů-Černý jsestřáb sestřelen, Země nikoho ad.- se staly oceňovanými a sbíraly Oscary.Ale to nejlepší s válečnou tematikou je televizní- seriál Bratrstvo neohrožených a Konference ve Wannsee- a ještě k tomu od jedné produkční společnosti, kterou snad nemusím déle představovat, HBO.Bratrstvo je seriál přímo o válce a sbíral ocenění.Konference- a to je na ní nejlepší -je komorní drama na pozadí války která popisuje setkání nacistických pohlavárů a jejich jednání o řešení problému židovské otázky.Herecké výkony jsou naprosto dokonalé není co vytknout, skvělému výsledku přidává i prostředí kruté zimy.Je to i přiměřeně dlouhé takže nuda určitě nehrozí.A herecký koncert Stanleye Tucciho jakožto Adolfa Eichmanna je nezapomenutelný, pro mě jsou ostatní v pozadí.(13.9.2003)

 • sportovec
  ****

  Hraný dokument, jehož síla a působivost spočívá v tíze a váze fakt a souvislostí. jež v rámci non fiction - ve skutečnosti nejpůsobivější formě scifi - podává. To je základní rámec skvělého filmu, jehož scénářem se stal jediný dochovaný exemplář zápisu v rukou muže, jmenovce jména, které je pro Němce vším - Martina Luthera. Pozitivně právní ortodoxie, tato neúmyslná sestra i nechtěná matka organizovaného zločinu, v tomto případě posloužila způsobem, který budí děs i dnes. Bohužel ne u všech. Ještě hrůznější než představa cikánského a židovského exodu-etnocidy jsou možné následné důsledky dalších, řetězově následujících činů tohoto druhu. Svým způsobem bylo a zůstává Wannsee vrcholem. Vrcholem lidského zla a zloby. Zvolená dramatická forma kulturního dědictví - i pakultura je de facto formou kultury - působivost této mefisotofelské ďábelskosti oproti očekávatelnému klasickému dokumentárnímu filmu ještě zesílila. Historii archivních dokumentů doplňuje historiografie orálních pramenů - zápis z této porady je jakousi syntézou obou těchto přístupů. Zní to hrozně, ale podobných děl by mělo být více. O to víc, oč rychleji ubývá pamětníků a přímých účastníků těchto strašlivých hrůz nejkrvavější a nejzločinnější války dosavadních lidských dějin.(5.11.2007)

 • DaViD´82
  ****

  Vynikající komorní drama o "jednom čaji o páté" kde se jen tak mimochodem projedná i jeden z největších zločinů proti lidskosti v podobě konečného řešení židovské otázky. Z výsledku (myšleno filmového) mrazí více než byste řekli, že je vůbec možné. Skvělí jsou hlavně herci ať již Colin Firth či Stanley Tucci. Snímku však jasně vládne Reinard Heydrich v podání jako vždy excelujícího Branagha. Snímek docela předpokládá, že jste s historickými fakty seznámeni a nic moc navíc neosvětluje. K celkové kvalitě stačí jen poznamenat, že je to klasicky zdařilý film z tradičně nadstandartní produkce HBO.(26.1.2005)

 • - 63. minuta, zrovna se jedná se o vraždění v plynových autech. V tu chvíli je záběr na A. Eichmanna (Stanley Tucci), který si zrovna zapaluje cigaretu. V dalším záběru, kdy vidíme A. Eichmanna z profilu, tak si vkládá opět novou cigaretu do úst a zapaluje si ji znovu. (Jimmy15)

 • - Okrem Berlína a jeho časti, ktorej názov je Zehlendorf (práve na tomto predmestí sa nachádza vila na brehu jazera Wannsee) sa natáčalo aj v Londýne. (MikaelSVK)

 • - Jelikož se nezachoval detailní popis konference, musely být některé detaily (podáváné jídlo, rozsazení účastníků kolem stolu, oblečení jednotlivých postav) vymyšleny natáčecím týmem a nezakládají se tedy na žádném historickém podkladu. (StarsFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace