poster

Teorie létání

 • Velká Británie

  The Theory of Flight

 • Slovensko

  Teória letu

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 1998, 101 min

Režie:

Paul Greengrass

Kamera:

Ivan Strasburg

Hudba:

Rolfe Kent

Producenti:

Anant Singh

Střih:

Mark Day

Scénografie:

Tom Bowyer

Kostýmy:

Dinah Collin
(další profese)
 • Lima
  ***

  Žádná "greengrassovská" syrovost se nekoná, žádné kamerové hrátky, naopak na Greengrasse překvapivě komorní počin, ve kterém těžko hledat jeho rukopis. Sice příjemný příběh, ale překvapivě nevýrazná režie a aspoň pro mně nepřesvědčivý výkon Bonham Carter.(29.10.2005)

 • meave
  ****

  Príjemný príbeh o dvoch nezaraditeľných ľudoch. Sú rozdielni a predsa sú si podobní tým, že sú "iní" i keď majú rovnaké túžby a sny ako všetci ostatní. Mám rada ľudí, ktorí dokážu ísť za hranice reality. V inom príbehu by možno dosiahli to o čom snívali a na svete mohlo byť o jedného vynálezcu a jednu romantičku viac. A práve to im závidím - že veria aj tomu, čo mi nie.(29.12.2006)

 • D.Moore
  ****

  Dramatické, vtipné, romantické... Krásné. Stoprocentní výkony Kennetha Branagha i Heleny Bonham Carter, jeden z prvních velkých soundtracků Rolfe Kenta... Zkrátka hezky se na to dívá a hezky se to poslouchá.(31.12.2009)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $73,233Tržby Celosvetovo $73,233▐ veľmi nezvyčajný hravý a dokonca zábavný film od Paul Greengrassa /60%/(26.10.2013)

 • Matty
  ***

  „Film o sexu, penězích a tělesně postiženém člověku.“ Podobných příběhů vznikly desítky, jen málo z nich ovšem oplývá takovým puncem nevšednosti. Teorie létání je oproštěna od veškerých romantických znaků: Ona chce hlavně přijít o panenství, on je svolný k vykradení banky, ani jeden si příliš neváží života. Scénář má mnoho trhlin, převážně logického rázu (odkud bere Richard peníze?), režie Paula Greengrasse je obyčejná a film tak navzdory nosné myšlence a jisté snaze jít proti konvencím příliš nevybředává z průměru. 65%(6.1.2007)

 • - Helena Bonham Carter soutěžila o cenu Golden Satellite v kategorii nejlepší výkon ve filmu. (Terva)

 • - Za dabing postižené Jane dostala Jitka Ježková cenu Františka Filipovského pro nejlepší dabérku roku 2004. (LadyBarbara)

 • - Paul Greengrass získal cenu Crystal Star udělenou Bruselským mezinárodním filmovým festivalem v kategorii nejlepší Evropská režie. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace