Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 107 min

Barry Sonnenfeld si nedá pokoj a musel sem napratať prvky z jeho úspešných Mužov v čiernoch , bez toho aby sa vydal iným smerom, Will Smith sa môže aj roztrhať ale povrchný scenár nezachráni, Kevin Kline je skoro nevýrazní, Salma Hayek je len pre pohladenie oka, a o monštróznom rozpočte minutom na premieľanie vody kde nie je žiadne zlato škoda hovoriť, a potom nech neupadá westernový žáner. ║Rozpočet $170miliónovTržby USA $113,805,681Tržby Celosvetovo $222,105,681(3.1.2008)

Už jenom titulky divákovi napoví, že se nebude jednat o průměrný filmový kousek. Ba právě naopak jedná se o nadprůměrnou westernovou komedii, která svůj žánr ctí a tím vzniká taková menší pocta klasickým westernům. Celý film funguje jak správně namazaný (pavoučí) stroj. Celkem nechápu ty rozporuplné reakce. Já se bavil víc než dobře a hlavní znělk ve mě zní doteď. PS: u těch komentářů to vypadá, že na CSFD řádí nějaká inkvizice, co se týče toho upalování...(14.10.2006)

• Sobis87

Chápu záměr tvůrců vytvořit stylový dobrodružný spektákl s kořeny v brakové literatuře, komixech a verneovkách, ale nechápu, jak se to mohl s tak našlapaným obsazením (Branagh jako záporák...whoa!), velkým rozpočtem a režisérem stylové Addamsovy rodiny a Mužů v černém tak ošklivě pokazit...vlastně chápu - Sonnenfeld si chtěl hrát na Spielberga, ale dopadl jako Stephen Sommers. Škoda nevyužitého potenciálu. 45%(29.8.2009)

• Gemini

Kýč (a narozdíl od mnohých jiných tohle slovo používám jen výjimečně) a nuda, hrooznáááá nuuudaaaa od začátku až do konce. Ale rozpočet nebyl nijak malý, že by ty příšerné triky byly záměrné? Jako taková pocta původnímu Wild Wild West seriálu, ze kterého jsem pohříchu neviděl ani fň, takže nemůžu říct, jestli to tak je nebo není? Ale to nic nemění na faktu, že Kevin Kline je skvělej a Salmita nádherná. Jediný (tedy spíš jediné) kdo ji předčily, byla Bai Ling v epizodním štěku a nordické bohyně opečovávající pana Záporáka :)(16.2.2003)

• Radyo

Člověk vážně neví, zda to bylo myšleno jako sci-fi, western, komedie, parodie nebo všechno dohromady. Konečná verze totiž vypadá, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Jsou tam samé zajímavé (resp. dobré) věci (herci, režisér), ale ve výsledku se to nedá pozřít (dokoukat). Já to tedy nakonec dokoukal, ale nebýt Willa Smithe a Salmy Hayek, asi bych balil daleko dříve, než se objevily (v tomto případě spásné) závěrečné titulky. Upřímně - nechápu, kde se v takové slátanině vzali Branagh s Klinem, které jinak beru jako seriózní herce. No nic, ruce pryč od WWW.(5.2.2007)