Divoký západ

Akční / Komedie / Western / Sci-Fi

USA, 1999, 107 min

Neupalujte, ale mě se to líbilo taky. Nevidím důvod, proč by se mi tenhle zábavnej western neměl líbit. Spousta dobrejch hlášek Navíc Kevin Kline je bezva herec. A MEZI NÁMI, PROČ SE Z TOHO OTROCTVÍ DĚLÁ POŘÁD TAKOVÁ VĚDA, NO UZNEJTE, KDO Z NÁS TADY BY NECHTĚL, ABY NA NĚJ NĚKDO JINEJ MAKAL ZADARMO, ZVEDNE SNAD NĚKDO Z VÁS RÁNO S NADŠENÍM SVOU TLUSTOU PRDEL A PŮJDE SBÍRAT POSRANOU BAVLNU???(23.11.2002)

• arachneuss

Něco jsem asi nepochopil...(1.12.2008)

Barry Sonnenfeld si nedá pokoj a musel sem napratať prvky z jeho úspešných Mužov v čiernoch , bez toho aby sa vydal iným smerom, Will Smith sa môže aj roztrhať ale povrchný scenár nezachráni, Kevin Kline je skoro nevýrazní, Salma Hayek je len pre pohladenie oka, a o monštróznom rozpočte minutom na premieľanie vody kde nie je žiadne zlato škoda hovoriť, a potom nech neupadá westernový žáner. ║Rozpočet $170miliónovTržby USA $113,805,681Tržby Celosvetovo $222,105,681(3.1.2008)

• tron

„Možnože sme prehrali vojnu, ale nestratili sme zmysel pre humor. Stratili sme nohy, slezinu, pľúca, močový mechúr, 31 centimetrov tenkého čreva a penis s vajíčkami. Ale strácame zmysel pre humor? Nie! Nestrácame!!" Znesiem dosť a aj filmové blbosti ma dokážu (v zvrátenom zmysle) zabaviť. Ale to, čo predviedli tvorcovia vysokorozpočtovej westernovej sci-fi komédie (...) WILD WILD WEST, to je už predsa len troška priveľa. Will Smith mi pripadal prvý raz v živote nesympatický, nahladko oholeného Kevina Klinea som de facto nenávidel i bez jeho mimoriadne trápnych scén (karate, umelé prsia), Salma Hayeková sa len strápňuje holou prdelkou a shakespearovec Kenneth Branagh ako titulný zlosyn zarába na nájom a robí zázraky tam, kde ich nerobia ostatní - v čele s vyšťaveným (pritom inokedy takým hravým a zábavným!) režisérom Sonnefeldom (ADDAMSOVA RODINA 1 - 2, MUŽI V ČIERNOM 1 - 2), ktorého akoby do tohto filmu niekto nútil. Scenár je hlúposť sama osebe (gigantický pavúk?!), ostatné nestojí ani za zmienku. No dobre, na záver spomeniem aspoň jeden vtipný okamih. Odohráva sa na šibenici, kde na svoju slučku čaká Afroameričan a okolo fanaticky postávajú s horiacimi fakľami členovia Ku-Klux-Klanu. „Viete, v mojej rodnej krajine...“ začne odsúdenec. Dav sa so záujmom pýta: „V Georgii?“ Chvíľa hrobového ticha. Odsúdenec (prekvapene): "V Afrike.“(9.11.2004)

ŮLET. Totální. Kline je skvělej, Smith jakbysmet a Branagh na tý svojí tříkolce....či co to bylo za vehikl... Akorát Salma Hayek mě kapičku štvala. Rozhodně je to hodně střelený, a nesedne to každýmu, ... ale mě to sedlo :)(24.2.2006)