Ruslan

Pomstiteľ

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2009, 94 min

• hippyman

pokud do tohoto skvostu nevnášíte nějaká větší očekávání, budete spokojeni alespoň se svým odhadem. filmu nelze upřít snahu o moderní look, který je doplněn vpravdě drsnou hudbou. tím by ale výčet kladů končil... klasicky břečkoidní, naprosto nenápaditý scénář může posloužit snad jen jako rychlokurz ruštiny a milovníci akčních sekvencí budou zklamaní jejich přehnaně stříhanou nepřehledností. no a víc toho v tomhle snímku vlastně ani nebylo... prostě béčko a ještě navíc nepovedený. 30%(12.11.2009)

Steven je zpět ve výborném akčnáku, který se nejvíce hodí k jeho osobě.Příběhy o pomstě mám nejraději.A Steven jako Ruský spisovatel, který je nyní v důchodu a píše knihy je báječný nápad.Sice mohl pobít více lidí,ale jsem rád i za tyto.(2.8.2009)

• Tommassi3

"Ruslane, ne !! Zrovna jsem tu uklidil po tvojí poslední návštěvě.." ;)(5.10.2014)

• Lateef

Tak tuhle seagalovku si znovu nepustím. Proč?? Protože jsem během sledování nenašel jediný důvod nebo aspekt, kvůli kterému bych to udělal. Jeff King je looser. Žádná bitka nedosahuje alespoň průměrnosti, všechno je rozstříhané, roztřesené, chaotické a spatřit v jednom záběru oba bojovníky by mohl být třináctý úkol pro Herakla. Kamera opravdu zabírá vždy jen jednoho. Přitom bitky měly docela dobrý potenciál, hodně se berou do rukou nože. Příběh odrhovačka ukrutná, hudba zase odrhovačka ruská, herci tragédie, no a Seagal?? Některé jeho pohyby či gesta jsou zcela charakteristické a luxusní (psaní na počítači, držení telefonu, chůze, běh), to je pořád super, ale jinak nám stále příliš nehubne a v několika scénách (kdy je zabírán zezadu) to prostě není on (scéna v nadzemních garážích, jeho dublér má až moc štíhlý pas). Nelíbilo se mi to, nic k zapamatování, jen další z mnoha pokusů o resuscitaci notně stárnoucího dřívějšího akčního hrdiny. Trochu nadějí vkládám do Keepera a pak už nevím...(12.5.2009)

Klasický film se Stevnem, nijak nevybočuje z ostatních Seagalovek. Dlouho jsem od něj nic neviděl, snad sedm osm let, tak jsem byl zvědavý jestli se něco změnilo, ale je to pořád to samé. Pozvěte si někam Stevena, naserte ho a on pozabíjí všechny kdo mu přijdou do cesty. Jednoduché jako facka a jak vidno pořád to stačí k tomu, aby Steven lezl před kameru. I ty souboje v jeho podání vypadají pořád stejně a možná si trochu zavzpomínal na přepadení v pacifiku, když si tu vytvářel bombu z nářadí, ale zcela bez efektu. Tentokrát to nebylo ani moc zábavné, jen taková rutina, kamera a jednotlivé scény příliš neoslnily. Jsem zvědav kolik takových filmů ještě zvládne Steven natočit, už bude za chvíli šedesátník, ale na tyto role mu postačí dech asi i v osmdesáti.(18.8.2010)