Ruslan

Pomstiteľ

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2009, 94 min

• mysiak

Nikdy by som nepovedal že sa teším na nového Seagala...ale tak Steven ma opäť prekvapil, folková hudba, solídna kamera, brutaltika a Seagal sa hýbe...po Lundgrenovi ďalší solídny návrat ktorý ma prekvapil...(30.9.2009)

Tentokrát pěji chválu (i když samozřejmě béčkovou) na Seagalova Ruslana. Ano, mistr nám zde předvedl po dlouhé době to, zač ho máme všichni rádi. Pořádné akce se dočkáme sice po vlažném a nudném úvodu, ale až do konce to opravdu fičí. Ne, nezbláznil jsem se. Starý akční děda se tentokrát pochlapil a v hodně záběrech ukazuje, že chlapa povalil on, že běhá on, že bojuje on. Občas ze zadu je jasné, že si pravý Seagal odskočil pro trochu toho kyslíku, ale přece po něm toho nemůžeme tolik chtít. I když je kamera roztřesená a záběry často míří na nohy či tělo, přeci jen je dostatek kvalitního materiálu pro studium Stevena aikida. A jím nešetří, stejně jako náboji, noži a drsnými pohledy (už dlouho se takto zaujatě netvářil). Dovolil bych si tvrdit, že tentokrát dostaneme něco jako bylo ve své době Přepadení 2, jen s poněkud starším a tlustším Seagalem. Ale máme ho i takového rádi a tentokrát si na oslavu dobré seagalovky dám pořádného hambáče. Dokonce i hudba výborně podtrhuje zaujatost všech zúčastněných a několik nepodařených záběrů rádi odpustíme. A příběh? Nepodstatně prostý. Seagal hraje muže jménem Ruslan, přičemž nevíme, proč ho skoro nikdo nemá rád a přece se jej všichni bojí (holt je to borec). Zabijí mu jeho bývalou ženu, přizabijí dceru v den její svatby, a tak je načase najít viníky a pořádně jejich krví nechat nasáknout zem. Tradičně skvělý dabing jen podtrhuje to, že se letos se Seagalem ještě rádi uvidíme. A pište si, že v Machete si ho opravdu (báječně béčkově) vychutnáte. Hudba: Peter Allen(30.10.2010)

• decouble

V rámci možností všechna čest a sláva Stevenovi. Na stará kolena natočil film, který není tak špatný, že je legrační (anebo tak hrozný, že není už ani legrační). Při vynechání určitých detailů (např. že se Seagal jako bývalý gangster živí psaním knih) by příběh snad obstál i v áčkové produkci. Jakoby se Steven vrátil ke svým kořenům, kráčí sveřepě za svým cílem, sice neláme kosti, ale jeho údery bolí a hlavně nemá plnou hubu rádoby chytrých keců a není herecky trapný. Bohužel svůj věk už nezakryje, a tak jsou akce a souboje v téhle "neo-seagalovce" lehce zaměnitelné s jakoukoliv jinou DVD či TV produkcí....A mám dojem, že v jeho snímcích už nejsou potřeba žádné expozice, stačí aby někdo na začátku řekl: "Stevene, zabili ti ženu a děti!" a film může začít. To je to nejsmutnější, ta šablona už k smrti nudí.(27.11.2010)

Rozpočet $10miliónov(18.4.2009)

• Tommassi3

"Ruslane, ne !! Zrovna jsem tu uklidil po tvojí poslední návštěvě.." ;)(5.10.2014)