Ruslan

Pomstiteľ

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2009, 94 min

• Lateef

Tak tuhle seagalovku si znovu nepustím. Proč?? Protože jsem během sledování nenašel jediný důvod nebo aspekt, kvůli kterému bych to udělal. Jeff King je looser. Žádná bitka nedosahuje alespoň průměrnosti, všechno je rozstříhané, roztřesené, chaotické a spatřit v jednom záběru oba bojovníky by mohl být třináctý úkol pro Herakla. Kamera opravdu zabírá vždy jen jednoho. Přitom bitky měly docela dobrý potenciál, hodně se berou do rukou nože. Příběh odrhovačka ukrutná, hudba zase odrhovačka ruská, herci tragédie, no a Seagal?? Některé jeho pohyby či gesta jsou zcela charakteristické a luxusní (psaní na počítači, držení telefonu, chůze, běh), to je pořád super, ale jinak nám stále příliš nehubne a v několika scénách (kdy je zabírán zezadu) to prostě není on (scéna v nadzemních garážích, jeho dublér má až moc štíhlý pas). Nelíbilo se mi to, nic k zapamatování, jen další z mnoha pokusů o resuscitaci notně stárnoucího dřívějšího akčního hrdiny. Trochu nadějí vkládám do Keepera a pak už nevím...(12.5.2009)

• SOLOM.

Steven Seagal a ty jeho novodobé kousky stojí vážně za hovno (tedy převážná většina). Kdysi můj oblíbený herec se stále častěji pouští do projektů, které za nic nestojí a nechápu, proč se na to už prostě nevykašle (místo aby si pořád snižoval pracně vydobytou slávu). Ruslan sice není úplná sračka a děda Steven se pořád snaží nakopat co možná nejvíc zloduchů, jenže bez zběsilého střihu, už se to prostě nedá – což má samozřejmě za následek klesající úroveň jak kvality, tak zábavy. Kdysi jsem lámaní rukou, nohou, vazů prostě žral, ale když teď vidím jak do někoho zabodne xkrát nůž a z něj nevystříkne ani krev, je mi nablití. Jen máchání rukama a házení kaskadérů na zeď už dnes nikoho neohromí. 40%(14.3.2016)

Trošku zmätočne na mňa pôsobí, keď vidím syna amerického žida a írskej katolíčky v roli bývalého ruského gangstra. S tým som sa ovšem bez problémov dokázal vysporiadať, problémom zostalo len to, že čo predvádzal vo filme, bolo všetko už videné, všetko strašne obohraté a navyše béčkové. Nejakým spôsobom sa z toho však vykľula akcia, ktorá ma celkom zaujala a keď porovnávam s Pištovými počinmi, z blízkej minulosti, tie 3 si za mierne zlepšenie svojich výkonov zaslúži.(10.10.2009)

Tak Števko S. nám neschudol (schudol akurát jeho dablér) a ani výkonostne si oproti jeho nedávnym cirkusovým číslam nepolepšil. Zlepšili sa však postavy, čo sa tam okolo neho mocú a ktoré on postupne s kamenným ksichtom likviduje. Len kvôli nim sa táto recyklácia, počas ktorej sa partička okolo Igora Jijikina musí bohovsky pretvarovať, aby vzbudila dojem, že je len tlupou babrákov a že Števko je schopný ich všetkých nakopať, rozkopať a rozrezať či nedajbože zastreliť, dá pozrieť celá. Víťazom súťaže o najväčšieho trpáka v tomto filme sa stal nehorázne zle hrajúci budúci Štefanov zaťko, ktorému by som do rúk zveril skôr odistený granát ako vlastnú dcéru. Števko sa zase stal víťazom súťaže v prezliekaní sa v taxíku, do ktorého nastúpi v saku, oblečie si koženú bundu a nakoniec vystúpi z toho taxíka opäť v saku. Podivuhodné.(30.5.2009)

• ilemas

Co ta kamera? Nevhodná hudba při soubojích? Nedalo se na to koukat, byť příběh moh být dobrý. Seagala mám rád, ale jeho filmy ne. Jedna sračka za druhou.(27.11.2010)