Jen počkej, zajíci! (TV seriál)

• český

• slovenský

No, počkaj!

Animovaný / Komedie / Rodinný

Sovětský svaz, 1969, 20x10 min

Místo Beatles nám dali Olympic, místo Elvise nám dali Zicha, místo Toma a Jerryho nám dali tuto povedou dvojici moskevských prototypů mládeže. Snaživý bonzák Zajíc a vagabund a nemakačenko Vlk. Zvláštní je, že Vlk jde po krku Zajíci. Věřím, že ve skutečnosti takový pionýr Zajíc dřív nebo později šlápne na krk expankáči Vlkovi a pošle na Sibiř.(6.11.2011)

Proč stále srovnávat Východ se Západem? Jen počkej, zajíci! je zkrátka jeden z nejlepších animovaných seriálů všech dob.(22.8.2015)

Znalci ví, že sovětský animovaný film nepředstavuje jenom Kotěnočkin, ale že už od 50. let vznikaly vynikající sovětské kreslené filmy. Nicméně, Kotěnočkin přišel s groteskou připomínající americkou školu a průměrný divák si kreslený film ze Sovětského svazu ztotožní právě s Kotěnočkinem. Je to hravé, místy i poetické a typicky ruské - viz scéna, kde vlk skončí v kurníku a zazní sbor ruských vokalistek a člověk si místo kohouta a slepic představí scénu z Mrazíka, ruské kroje a rubašky. Celkový dojem: 95 %. Kdykoliv se tohle objeví na televizní obrazovce, vrátím se na chviličku do dětství...(18.4.2009)

Řadím tento animovaný seriál mezi ty nejlepší jaké kdy svět spatřil.Je to tak skoro na ůrovni Toma a Jerryho.. Klasika a unikát :-)(12.8.2011)

Na DVD od Uranie vyšli tieto diely: 1. Na pláži // 2. V lunaparku // 3. Všechny způsoby jak chytit Zajíce // 4. Sportovci // 5. Nové nápady vlka // 6. Příhody na vsi // 7. Na silnici // 8. Nezapomenutelný karneval // 9. Není snadné být televizní hvězdou(20.1.2016)