golfista

Netradiční Sci-fi film, u kterého bych pochopil i velmi rozdílná hodnocení. Já mohu říct, že především díky oběma hlavním představitelům jsem strávil velmi příjemný večer a celkový dojem způsobil příjemné dozvuky v mysli po skončení titulků. ()

POMO

Vynikajúci herci, citlivá réžia. Ale čo ten scenár? Veď K-PAX sa zhruba od polovice (prvá hypnóza) vyvíja úplne iným smerom, než aký si spočiatku vytýčil a jeho záver je vyústením námetu, ktorý vo filme nikdy nezačal! Nehovoriac o tom, že nádeje zo sľubného úvodu a celej prvej polovice sa tým pádom vytrácajú v čiernej diere medzi Merkurom a Plutom. ()

Cival

Lehce vlezlej film, kterej možná někoho unudí k smrti, v někom probudí jeho lepší já a někomu (třeba mně) ukáže jak se dá vkusně natočit příběh plný lidskosti bez slzavého sentimentu. ()

KevSpa

Příjemný snímek o "takovém normálním mimozemšťanovi" je krásným příběhem o lidskosti. Strhující herecké výkony Jeffa Bridgese a především Kevina Spaceyho jen umocňují dobrý pocit z tohoto nenápadného a přece nezapomenutelného filmu. ()

kOCOUR

Když potká sob soba, mají radost oba. A když mimozemšťan Spacey potká psychologa Bridgese, mají radost úplně všichni. Krásný příběh trochu kazí poslední čtvrtina, které se nese v jiném duchu než zbytek snímku, všechno to ale kompenzují herecké výkony drtivé většiny zúčastněných. Nenáročná věc, která vyvolává blažený úsměv na rtech a zanechává dlouhotrvající zážitek. A nakonec je i dobře, že se nedozvíte, jestli Spacey je nebo není ufon ()

Lima

Chytrý a moc příjemný film, u kterého potěší absence jakkéhokoliv klišé či kalkulu. Přestože je příběh veskrze postaven na dialozích, udržel mně v napětí po celou dobu, kdy jsem čekal na konečné rozřešení. Divák ocení vyšperkované dialogy, při některých scénách, jako např. v planetáriu, člověka spolehlivě zamrazí. Bezvadný dojem z filmu umocňuje skvělá kamera, hudba no a pochopitelně one-man-show Spaceyeho, o kterém nemá smysl se více rozepisovat. ()

Gemini

Neznám film, jehož vyznění by víc záleželo na samotném divákovi. Lehký náznak toho co myslím, je konec Sbal Prachy A Vypadni, ale to bychom byli někde hodně jinde:) Svět Podle Prota na mě působí jako krásně vybroušený diamant, i když je pár míst, která by se dala označit jako kaz. Rozhodně to však nejsou herecké výkony, obzvlášť Kevin Spacey je (zase) naprosto dokonalý a táhne celý film do nebeských výšin. I když, kdyby k tomu hereckému koncertu nebyl v ceně ještě skutečný koncert Eda Shearmura, jehož je K-PAX mistrovským dílem, a celé to nesnímal famózní John Mathieson, byly by ty **** mnohem méně tutové než jsou tyhle. Spíš je to 85%;) ()

Matty

Prot je jedním z těch lepších inteligentních psychologických dramat (říznutých sci-fi). 75% Zajímavé komentáře: Jakubisko, galiyosha, wipeout, Bilky, cyright ()

J*A*S*M

Zajímavá konverzačka, která dovede spolehlivě zabavit i přes absenci nějakého výrazného děje. Skvělé herecké výkony, pěkná kamera, scenáristicky drobet slabší poslední třetina, ale celkově velmi příjemný film. Závěr působí značně nejednoznačně, takže si každý může vybrat svůj výklad. Já jsem s tím svým spokojený, a tak mohu dát poctivé čtyřhvězdí. ()

Enšpígl

Zatímco ve filmu se řeší jestli je Prot návštěva z vesmíru nebo psychicky narušený člověk. Já neřeším nic. Navštívil mě totiž mimořádně kvalitní, inteligentní a lidský film. Jenom mě trošku zarazilo jak všichni ti blázni chtěli na K-PAX. Já jsem taky blázen, ale jsem zde spokojený, možná jsem až moc velký blázen. Doufám, že Kevin Spacey na K-Pax nikdy nebude chtít, protože bychom přišli o skvělého herce. ()

Radyo

Pro mne osobně milé překvapení, počítal jsem s něčím průměrným, ale minimálně Spaceyho a Bridgesův výkon si zaslouží označení "výborný". Scénář nebyl úplně dokonalý, uznávám, ale jinak byl film zvládnutý docela slušně, na divákovy emoce netlačil moc okatě, ani přehnaně často, prostě taková milá podívaná na víkendový večer. ()

Malarkey

Filmy mě nestačí překvapit. Pořád se totiž objevuje něco, co už je vcelku dlouho na světě, já o tom tolik neslyšel, film neviděl a pak nestačím zírat. Svět podle Prota je výborně promyšlený, ale ve skutečnosti plně lidský film, na které se pokaždé kouká nejlépe. Stačí dobrý nápad, perfektní zpracování a poslední, nejdůležitější ingredienci, geniální herce. A tady se setkají rovnou dva tváří v tvář: Pacient Kevin Spacey a doktor Jeff Bridges. ()

T2

Rozpočet $68miliónovTržby USA $50,338,485Tržby Celosvetovo $65,001,485 ║ Až na ten premrštený rozpočet, ktorý fakt neviem na čo bol minutý????, ide o do najmenšieho detailu prepracované dokonalé dielko, ktoré svojou dialógovou hravosťou a pôvabom nenechá diváka chladného a hneď si ho kúpi, Kevin Spacey a Jeffa Bridges majú úlohy ušité presne na mieru, dramatický oblúk v poslednej štvrtine filmu je skvelo načasovaný a dodáva príbehu ešte hlbší rozmer a vďaka tomu je záver užasne vygradovaní. Po pravde som od toho nečakal absolútne nič a neskutočne to nasýtilo moje filmové zmysly. Konkurent Preletu nad Kukučím hniezdom. /100%/ ()

Djkoma

Zvláštní, originální a lidský příběh. dva skvělí herci Jeff Bridges a Kevin Spacey. Takový správný oddechový filmek. Klidný a nenucený. ()

gouryella

Film vlastne o nicem - po celou dobu se de facto nic nedeje. Ale je to skutecne film o nicem - to si musi kazdy divak rozhodnout sam, me osobne tento film umoznill stravit dve nadmiru prijemne hodinky ve spolecnosti vybornych hercu - a to si myslim neni malo. ()

Renton

Scénář: Charles Leavitt .. Zajímavý zážitek s překvapujícím rozuzlením. Příjemná hudba, režie a výborný herecký výkon Spacey - Bridges. K-PAX je asi zvláštní planeta... ()

Anthony

Opravdu zajímavý film. Přestože patří částečně do žánru sci-fi, nejsou tu vůbec žádné speciální efekty - to nejzajímavější z celého filmu jsou výborně napsané dialogy a hlavně výborně napsaná a zahraná postava Prota. Kevin Spacey v černých brýlích ukusující banán i se šlupkou je prostě boží. A ta rozhodně neměl snadnou úlohu, neboť asi od poloviny si už nevystačí jen s jedním pohodovým výrazem a ukáže se jak náročná jaho role je. Výborným protihráčem mu ovšem je Jeff Bridges. Od poloviny se film láme do poněkud temnějších poloh, což někomu může vadit, ale mně tento zvrat nijak nevadil. Nakonec bych snad ještě vyzdvihl výbornou hudbu Edwarda Shearmura. ()

Radek99

Dokonale mystifikující film stojící na pomezí sci-fi a psychologického dramatu. Velmi chytře napsaný scénář, neboť každá interpretace je možná... A samozřejmě Kevin Spacey na vrcholu své herecké slávy... Podobné filmy: Pozemšťan ()

Superpero

Dobrácký film z blázince okořeněný sci-fi zápletkou. Úvodní zatčení na nádraží sice působilo dost nuceně, ale prostě ho v tom blázinci potřebovali mít co nejdříve :) Kevin Spacey je tam hodně dobrej a dává své postavě potřebnou dávku zajímavosti. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006